Vrzání těsnění předních dveří.

3G5 / 3G2 2014 - 201.
Uživatelský avatar
Vosan
Člen klubu
Příspěvky: 68
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Su Moravak jak poleno - Hodonín

Re: Vrzání těsnění předních dveří.

Příspěvek od Vosan »

Není. Je to v aplikační tubě. Potřel jsem jenom mírně vrchní část gumy. Spotřebovalo se nula celá nula nic.
Vrzaly mi jenom řidičovy dveře. Zůstalo i na druhé auto
V dobrém vzpomínáme Pašík 1.9TDi 77Kw/chip/2007 -- Pašík 2.0 TDi 103Kw 2012 -- do roku 2021 Pašík 2.0 TDi HL 110Kw 2016 nyní AUDI A6 C8 3.0 V6 Design

mawe
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 30.07.2014 07:54

Re: Vrzání těsnění předních dveří.

Příspěvek od mawe »

Zdravím, byl jsem pár dnů offline a koukám, že moje rada pomohla i dalším :lol: . To jsem moc rád. Jen pro info, já to taky kupoval na ebay u frodo4711 a spokojenost s rychlostí dodávky. 20g bohatě stačí na několik aplikací. Přesně, jak píše Vosan, stačí lehce potřít jen horní hranu a ... :good:

Uživatelský avatar
ppfox
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 7833
Registrován: 02.04.2012 00:02
Bydliště: east bohemia

Re: Vrzání těsnění předních dveří.

Příspěvek od ppfox »

chtěl jsem vám sem napsat co s těma autama děláte, že vám to vrže, ale od tohoto víkendu už raději mlčím :mrgreen:
Passat B6 Variant 2008
Passat B6 r-Line 2010 148 kW/404 Nm
Passat B8 Alltrack 2016 140kW DSG 4M
Passat B8 Alltrack 2017 140kW DSG 4M
Passat B7 Variant 2013 2.0TDi 4M DSG rLine 153 kW/430 Nm

Uživatelský avatar
JMA
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 23
Registrován: 30.01.2016 15:20

Re: Vrzání těsnění předních dveří.

Příspěvek od JMA »

Tak dnes dorazila malá lahvička :-)
Zitra zkusim aplikovat a dám zprávu.

Uživatelský avatar
JMA
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 23
Registrován: 30.01.2016 15:20

Re: Vrzání těsnění předních dveří.

Příspěvek od JMA »

Pánové výsledek mého snažení je ticho v autě :yahoo:
Trochu jsem byl nervozní co všechno mám natřít a tak jsem natřel pouze vrchní část dveří. Jsou tam tři těsnění tak jsem natřel první dvě (ty tvrdší) velkou těsnící gumu jsem nechal tak (je hodně měkká).
Když jsem se rozjel po aplikaci tak jsem byl velmi zklamaný protože auto vzralo dál :-( ale po pár stech metrech najednou ticho. Super.
Jsem zvědavý jak dlouho to vydrží.

Pánové moc vám děkuji za rady a všem kteří mají stejný problém vřele doporučuji.

Díky

maross.h
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 20.05.2017 09:43

Re: Vrzání těsnění předních dveří.

Příspěvek od maross.h »

Páni, to naozaj Vám to klepanie a vrzanie dverí odstránilo to mazadlo? Ja som to riešil ešte v rámci záruky, odpoveď zo servisu bola taká, že počujeme to, ale nevieme zistiť dovod :fool: . Na predchádzajúcom aute Citroen C5 to robilo tiež, v zime nie, len v teple. Tam sa to tiež veeľmi riešilo na fóre. Tam stačilo tesnenia umyť silným koncentrátom saponátu, alebo natrieť Plakom na palubné dosky. Na Passate mi to začalo robiť až po skoro 2 rokoch. Niekedy ani netreba prejsť cez nerovnosť, stačí prudší rozbeh alebo brzdenie a mám dojem, že mi vypadnú dvere. A počujem to len ja na šoférovej strane :( . Niekto tu písal že stačí dotiahnúť dvere. To viem urobiť aj doma, alebo servis?

Uživatelský avatar
DodoGT
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 231
Registrován: 10.03.2015 08:47
Bydliště: Prešov Slovensko

Re: Vrzání těsnění předních dveří.

Příspěvek od DodoGT »

Ak to chces dotiasjnut vies to urobit aj doma len sa s tym trosku pohrajes nech naladis tu spravnu polohu ten zlaty stred
JE: VW Passat B8 BiTDI 4MOTION Limo Highline R19, LED-DLA, Light Assist, LightVision, ergoComfort, Alcantara, DCC, AID, DiscoverPro, DYNAUDIO, Keyless Access, 230V, Area View 360, EA, TJA, LA, SAP, PR..

Uživatelský avatar
Ettore
Řidič
Řidič
Příspěvky: 133
Registrován: 15.05.2016 07:11

Re: Vrzání těsnění předních dveří.

Příspěvek od Ettore »

Ono je tam několik zdrojů zvuků:
- těsnění okolo dveří
- okolo sametky horní hrany bočních oken
- drnčí a vržou dekorační lišty ve dveřích
Passat B8 2016

Uživatelský avatar
DodoGT
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 231
Registrován: 10.03.2015 08:47
Bydliště: Prešov Slovensko

Re: Vrzání těsnění předních dveří.

Příspěvek od DodoGT »

Myslim si ze vrzganie dekoracnych plastov vo dverach roztozna kazdy aj mne uz vrze laktova opierka na dverach ale s tym sa uz neda robit nic len to setrit a netlacit tak na to...
JE: VW Passat B8 BiTDI 4MOTION Limo Highline R19, LED-DLA, Light Assist, LightVision, ergoComfort, Alcantara, DCC, AID, DiscoverPro, DYNAUDIO, Keyless Access, 230V, Area View 360, EA, TJA, LA, SAP, PR..

maross.h
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 20.05.2017 09:43

Re: Vrzání těsnění předních dveří.

Příspěvek od maross.h »

Ono ten zvuk ani nieje vrzganie, ale take klepnutie, drncnutie. A zdá sa mi, že to ide niekde z oblasti zámkov dverí. A práveže keď prejdem cez nejakú dieru na ceste tak to až tak nerobí, ale stačí nejaký pohyb karosérie, napr. v kruháči v ktorom je sklon cesty, alebo prudké brzdenie alebo ak je na ceste vlna cez ktorú prejde len jedna časť auta a vtedy to klepne, ako keby sa celé dvere pohli, skrútili. Dokonca sa mi zdá ako by to robili bočné okná. Fakt neviem, ale zaujímavé že všetko len na strane vodiča. Lakťová opierka vo dberách a madlo je tu práve veľmi pevné, napr. oproti tej čo som mal v C5 alebo v 5 BMW. Tam som si mysle že vrzga už len pri pohľade naň. Ako ale musím povedať, že tu je ten interiér poskladaný celkom dobre aj materiály majú dobrú výdrž, a možno je až veľmi tichý takže počuť každý pazvuk :blush:

Uživatelský avatar
DodoGT
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 231
Registrován: 10.03.2015 08:47
Bydliště: Prešov Slovensko

Re: Vrzání těsnění předních dveří.

Příspěvek od DodoGT »

Neviem ak mas na mysli jedmne krizenie naprav kedy zacne pracovat torznost kasne tak zvuky pocut na akzdom aute lebo auto je flexibilne a aj ja ked vychadzan na inu cestu kde je zlom z rovnej cesty do kopca a este to das sikmo ako ked sa pripajas na pruh tak to auto pekne zavrze lebo to vsetko pracuje
JE: VW Passat B8 BiTDI 4MOTION Limo Highline R19, LED-DLA, Light Assist, LightVision, ergoComfort, Alcantara, DCC, AID, DiscoverPro, DYNAUDIO, Keyless Access, 230V, Area View 360, EA, TJA, LA, SAP, PR..

maross.h
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 20.05.2017 09:43

Re: Vrzání těsnění předních dveří.

Příspěvek od maross.h »

Presne myslím tú situáciu. Keby mi to vrzlo tak to by som bral, to pnutie, ale ono to klepne akoby kov o kov, alebo tvrdý plast o plast. Aj dnes išiel som po dosť rozbitej ceste a nič, ticho. Potom zrazu prišiel nejaký pohyb auta keď to začalo a potom tom to už klepalo častejšie. Ono presne je to zvuk ako keď otvorím dvere, a tam kde sú pripojené dvere ku karosérii na tom pánte, tak tým pántom keď pohybujem hore dole, tak to klepne. Povodne som si myslel, že to je ten problém, tak som tú volu vytesnil, ale klepalo to ďalej. Ale zvuk je identický. Vzadu keď sedím tak to nepočuť, počujem to len z miesta vodiča a ide to z miesta, kde je to kovové U-čko do ktorého zapadá zámok dverí vodiča, alebo z pántovej časti zadných dverí. Ono to pripadá tak, akoby dvere nedržali dostatočne v zámku, čo však asi nieje veľmi možné.

Uživatelský avatar
Ettore
Řidič
Řidič
Příspěvky: 133
Registrován: 15.05.2016 07:11

Re: Vrzání těsnění předních dveří.

Příspěvek od Ettore »

Včera jsem to hledal a na 100% jsou to ty lesklé obklady B sloupku. Když otevřeš dveře na max, tak v nich praská. Nebo za ně stačí vzít rukou. Asi bude stačit pod ně stříknou silikonový olej, ale to ať si udělají pánové v servise
Passat B8 2016

Uživatelský avatar
CoolXman
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1330
Registrován: 04.02.2009 15:50
Bydliště: Berounsko, Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Vrzání těsnění předních dveří.

Příspěvek od CoolXman »

to o cem se tady mluvi, tzn. vrzani, asi neni to, co pozoruju posledni cca mesic dva, a to ze mi od ridicovych dveri odnekud spis hvizda, piska nebo svisti (takova ta meluzina)
myslel jsem si, kdyz to zacalo delat, ze je venku velkej vitr a proste to hvizda, ale dela to skoro kazdou cestu na dalnici, to uz neni asi normalni .... ma tohle nekdo?
Passat B8 Limo 2,0 TDI DSG R-Line Tungsten - AID,DCC,ACC,Discover Pro,18"+19",LED,Lane,Side,DLA,TPMS,Ambiente,230V,kamera,DLS audio Reference,SGS
Golf 7 Variant 2,0 TDI DSG

AndrewT
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 07.03.2017 10:49

Re: Vrzání těsnění předních dveří.

Příspěvek od AndrewT »

Vážení, před několika měsíci jsem spustil diskuzi k vrzání těsnění dveří u B8 po cca 12-15 tis. kilometrech. Takže jak jsem na tom: Když jsem byl poprvé v servisu, projeli se s tím, slyšeli, něčím namazali a vůbec žádná změna, jezdit s tím po Praze bylo příšerný (vyjma deštivých dnů, kdy se to vůbec neozývalo). Pak jsem si objednal mazivo z eBay, které tu bylo doporučeno, ale protože jsem se chystal kvůli něčemu znovu do servisu, počkal jsem si, že to zkusím znovu, protože jsem si říkal, že to je padlé na hlavu, abych u auta za milion pravidelně mazal těsnění dveří, resp. jsem si chtěl tvrdě prosadit dotažení dveří, ke kterému se minule moc neměli. Podruhé mě ovšem velmi příjemně překvapili svým zájmem. Byli jsme auto pořádně projet a nechali si ho v servisu dva dny. Prý to namazali nějakým speciálním mazivem, těsnění i zámek dveří, a pořádně vyzkoušeli. A to vše jen za neuvěřitelnou cenu 124 Kč (včetně kontroly a dolití kapalin) :-o A přátelé, zabralo to!!! Už to je měsíc a v autě je naprosté ticho! První dva dny jsem byl s výsledkem nejistý, sem tam se něco málo ozvalo a nevěřil jsem tomu. Nyní je však vše v pohodě! Jízda po pražských tankodromech opět v pohodě :-))) Samozřejmě vyjma dlažebních kostek, to vždy něco vrže, ale už ne těsnění, což bylo příšerné.
___________
B8 2.0 TDI HL

Odpovědět

Zpět na „Passat B8“