front assist

3G5 / 3G2 2014 - 201.
Odpovědět
Martin Kostka
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 17.08.2017 16:29

front assist

Příspěvek od Martin Kostka »

Ahoj, ake mate prosim vas skusenosti s front assistom? Mam zatial trosku neisty pocit z toho, ze neviem kedy a ako zareaguje. Posledna skusenost z D1 - na sekundu som sa nedopatrenim niekomu nalepil na kufor a auto zacalo na mna piskat a blikat BRZDETE ale nic ine sa nedialo... a potom neskor ina situacia ze som sa v 140 +- priblizoval dvom obiehajucim kamionom, ten v lavo sa chel uz zaradit a ja som ho chcel plynulo obehnut a auto mi z nicoho nic zacalo samo brzdit pricom ACC som mal v tej chvili neaktivne. Ziadne varovanie len proste to zrazu samo brzdilo.... Umelo sa mi taku situaciu nikdy nepodarilo vyvolat. Nejak nechapem kedy sa to jak chova...

Uživatelský avatar
Ettore
Řidič
Řidič
Příspěvky: 133
Registrován: 15.05.2016 07:11

Re: front assist

Příspěvek od Ettore »

jak máš nastavenou citlivost v palubáku?
Passat B8 2016

Uživatelský avatar
drroman
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 358
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: front assist

Příspěvek od drroman »

vim presne o cem pises,nikdy nevis jestli zabrzdi nebo jen zapiska :D to neni o nastaveni citlivosti,spis o tom,jestli to auto fakt v pripade hrozici kolize samo zastavi,nebo jen zapiska a brzdit musis sam.

Uživatelský avatar
jind
Člen klubu
Příspěvky: 87
Registrován: 15.03.2010 05:39
Bydliště: Sokolov
Kontaktovat uživatele:

Re: front assist

Příspěvek od jind »

Odpověd na tvou otázku by mě také zajímala.

Mě tedy několikrát pískalo "sešlápněte brzdový pedál" a jedinkrát v Chorvatsku při couvání to samo zabrzdilo když za mnou dojelo auto na xx metru.

Uživatelský avatar
ppfox
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 7833
Registrován: 02.04.2012 00:02
Bydliště: east bohemia

Re: front assist

Příspěvek od ppfox »

mě už to párkrát zabrzdilo samo, ale chce to fakt pevný nervy na to nehamtnout :laugh: :laugh:

ale jestli to někdo hodlá zkoušet, tak já předchozí větou nepřebírám absolutně žádnou odpovědnost, pokud to někam křápnete :taunt: :tongue:
Passat B6 Variant 2008
Passat B6 r-Line 2010 148 kW/404 Nm
Passat B8 Alltrack 2016 140kW DSG 4M
Passat B8 Alltrack 2017 140kW DSG 4M
Passat B7 Variant 2013 2.0TDi 4M DSG rLine 153 kW/430 Nm

Uživatelský avatar
eauto1.cz
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1474
Registrován: 29.09.2014 11:41
Bydliště: Opavsko
Kontaktovat uživatele:

Re: front assist

Příspěvek od eauto1.cz »

Vy tu mícháte dohromady Forward Collision Warning and Autonomous Emergency Braking což je vyšší úroveň Front Assist , Rear Assist, Rear Traffic Alert, Adaptive Cruise Control, a Blind Spot Monitor. Každý z nich umí v extrému spustit brzdy, ano dokonce i ten Blind.
Někdy ani nevíte, proč to šlajfuje... :lol: Holt hustý provoz :pleasantry:
Když se podíváte co který přesně hlídá, je docela úspěch najet 1000km bez poplachu a těm rychlejším to píská i gumama :laugh:
Za mě paráda :good:
Komu to nevyhovuje, jde to perzonifikovat v infotaimentu a nebo ještě více na diagnostice, je tam mraky nastavení.
Když se to nehodí, vypneš rychlou volbou směrovek, volant, deaktivováno a stejně to zase aktivuješ, hlavně někde kde je šílená dopravní situace a stejně máš oči na šťopkách.
Jakmile ale chceš na sekundu spustit oči ze silnice, tak se to hodí aktivovat.
Jednou mi skočil chodec pod kola, ale byl asi 20m daleko, a vlastně to stihl přeběhnout v klidu, ale auto varovalo a brzdilo.
Někdo by tu předběžnou výstrahu nebo varování před chodci vypl.
Hned na dalším přechodu při jízdě krokem Vám vleze chodec pod kola tak, že se schová za A sloupek a nebýt těch asistentů, tak to třeba dopadne špatně.
Takže je to super, nepoužívat nonstop, umět to použít a luxus.
Ještě jedna věc.
Kdo má zkušenosti s Lane Asistentem třeba z auta z roku 2013 tak dneska to je na úplně jiné úrovni.
Kdysi to šlo použít jen na luxusní zánovní dálnici, a stejně to kličkovalo jak zajíc od čáry k čáře.
Dneska to umí jet adaptivně podle jedné čáry a mnohem plynuleji to řídí, už to tak nekličkuje.
Kdysi to bylo vhodné vypínat v každém městě.
Dneska to mám zaplé třeba týden často i v městě a obtěžuje to tak málo, že už je to fajn
Auto1 - Import a prodej aut http://www.eauto1.cz"

Odpovědět

Zpět na „Passat B8“