Lane Assist

3G5 / 3G2 2014 - 201.
Uživatelský avatar
georgy04
Řidič
Řidič
Příspěvky: 79
Registrován: 14.10.2012 14:02

Lane Assist

Příspěvek od georgy04 »

Zdravim,
kupil som Passat B8, s ACC a prednou kamerou A5, dokodoval som si Lane Assist, lenze po prvom upozorneni na prevzatie riadenia sa mi Lane Assist vypne. Nevedie ma dalej v pruhu, nepride dalsie upozornenie, pribrzdenie a nasledne zastavenie. Hladal som nieco ohladom funkcie Emergency Assist pripadne Follow to Stop. Ale neviem sa dopatrat k tomu kde je problem, pripadne co este potrebujem dokodovat.
VW Passat B6 Variant 103KW CR 11/2008
VW Passat B8 Variant 140KW 05/2015

Uživatelský avatar
eauto1.cz
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1474
Registrován: 29.09.2014 11:41
Bydliště: Opavsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Lane Assist

Příspěvek od eauto1.cz »

Najdi si někde návod jak se to kóduje, viděl jsem dva různé návody a každý je jiný tak buď je rozdíl v tom že se to liší před a po MR2016 a nebo dokonce někdo dával pro B8 návod z Golfa a to nešlo vůbec... :baseball:
Auto1 - Import a prodej aut http://www.eauto1.cz"

Uživatelský avatar
georgy04
Řidič
Řidič
Příspěvky: 79
Registrován: 14.10.2012 14:02

Re: Lane Assist

Příspěvek od georgy04 »

ano navodov je vela mozno aj 3, len jeden sa dal pouzit podla toho co ponukali moje jednotky, ten som samozrejme pouzil, ale niekde je zadrhel

Spurhalteassistent - Lane Assist freischalten

Achtung: Multifunktionskamera (Steuergerät A5) muss verbaut sein, z. Bsp. bei Bestellung mit DLA und/oder VZE verbaut! Nach erfolgter Codierung sollte Busruhe abgewartet werden.

STG 17 > Codierung > Byte 04 > Bit 6 aktivieren ("Spurhalteassistet/Lane Assist verbaut")
STG 17 > Codierung > Byte 11 > Bit 1 aktivieren ("Spurhalteassistent/Lane Assist Information (BAP) verbaut/aktiv")

STG A5 > Codierung > …

> Byte 00 > Bit 0 aktivieren ("Spurhalteassistent (HCA) aktiv/verbaut")
> Byte 16 > Bit 3 aktivieren (bei neueren Modellen?)
> Byte 16 > Bit 7 aktivieren (bei neueren Modellen?)

STG A5 > Zugriffsberechtigung: 20103 > Anpassung > …

> Kanal "HCA_On_State" > Wert auf "Menü" setzen - toto neexistuje v MQB_B_MFK
> Kanal "HCA_Warning_Intensity" > Wert auf "Menü" setzen
> Kanal "BAP_Personalisierung" > Wert auf "nicht aktiviert" setzen
> Kanal "Eingriffszeitpunkt" > Wert auf "spät (Einstellung über Menü)" setzen - toto neexistuje v MQB_B_MFK
> Kanal "Personalisierung Spurhalteassistent bei Kl.15 ein" > auf "letzte Einstellung" setzen

STG 5F > Anpassung > …

> Kanal "(21)-Fahrzeug Menü Bedienung-menu_display_Lane_Departure_Warning" > Wert auf "aktiviert" setzen
> Kanal "(23)-Fahrzeug Menü Bedienung-menu_display_Lane_Departure_Warning_over_threshold_high" > Auf "aktiviert" setzen
> Kanal "(49)-Fahrzeug Funktionsliste BAP; Erweiterung_LDW_HCA_0x19" > Wert auf "aktiviert" setzen
> Kanal "(50)-Fahrzeug Funktionsliste BAP; Erweiterung_LDW_HCA_0x19_msg_bus" > Wert auf "Datenbus Extended" setzen

STG 44 > Zugriffsberechtigung: 19249 > Codierung > Byte 00 > Bit 4 aktivieren

toto je nejaky univerzalny navod, teraz neviem najst ten povodny, mne sa kodovanie v A5 zhodovalo ako som ho vyznacil cervenou, a tym padom aj tie ostatne prisposobenia som u seba nie vsetky nasiel, tak som teda nastavil to co som nasiel, bodol by niekto s MY15 s Lane Assist, pripadne s rovnakymi jednotkami v aute

edit
Naposledy upravil(a) georgy04 dne 18.12.2017 17:24, celkem upraveno 1 x.
VW Passat B6 Variant 103KW CR 11/2008
VW Passat B8 Variant 140KW 05/2015

Uživatelský avatar
eauto1.cz
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1474
Registrován: 29.09.2014 11:41
Bydliště: Opavsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Lane Assist

Příspěvek od eauto1.cz »

Pokud Ti to nešlo podle návodu, tak buď ten návod není určený pro tvoje vozidlo, nebo potřebuješ lepší diagnostiku, a někdy je potřeba to zkusit několikrát.
Už jsem zažil, že jsem 4x kódoval blbé špígly, včetně prodlevy, vypnutí, zamknutí auta, prodlevy, a nešlo to v horizontu několika dní a za čas popáté to šlo :)
Možná jsem do té doby změnil něco někde jinde, co s tím souviselo, byť to v žádném návodu neuvádí, ale může být, že něco něčemu vadí.
Někdy pomáhá tovární nastavení před a po kódování v menu CAR, stačí daná kategorie (Asistenti)
Někdy odpojit auto od šťávy na 10minut...
Ale základ by byl vědět správný návod, až pak zkoušet psí kusy na zlobivou jednotku...
Auto1 - Import a prodej aut http://www.eauto1.cz"

Uživatelský avatar
georgy04
Řidič
Řidič
Příspěvky: 79
Registrován: 14.10.2012 14:02

Re: Lane Assist

Příspěvek od georgy04 »

Hore som prispevok troska upravi. Nieco som sa este docital na nete a z toho mi vychadza, ze som mozo spravil aj vsetko z navodu. Musim to skontrolovat, lebo od vtedy uz ubehla dost dlha doba. Uz som sa v tom od vtedy rypal kopec krat a skusal vsetko mozne aj nemozne. Nemam ale Lane Change Assist, a teda neviem, ktore assistenty ho este vyuzivaju.
VW Passat B6 Variant 103KW CR 11/2008
VW Passat B8 Variant 140KW 05/2015

Uživatelský avatar
eauto1.cz
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1474
Registrován: 29.09.2014 11:41
Bydliště: Opavsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Lane Assist

Příspěvek od eauto1.cz »

Side Assist myslíš nebo Blind Spot
Nevíš, co je špatně, viď.
Já taky ne.
Podle mě možná minimálně jedna jednotka hlásí chybu a nevíš kde je problém, buď nejde smazat, nebo jde a zase se objeví.
Podle mě máš rozhozené kódování.
Dej si všechny jednotky v celém autě do továrního nastavení a odstraň případné závady až bude vše OK a pak zkus teprve kódovat.
Možná potřebuješ geometrii a kalibraci asistentů.
To bys ale musel vědět, co a kde když nevíš tak to odvez někomu kdo se vyzná ať neztrácíš čas, a neděláš něco zbytečně.
Jinak poradit už neumím, protože evidentně jsi už dávno hledal na netu zejména u němců, a stejně nic.
A k tomu, co Ti nejde dle návodu platí, co jsem už psal. Buď je nekompatibilita výbavy a tvého auta a nebo slabá diagnostika a potřebuješ lepší a někdy je to obojí...
Auto1 - Import a prodej aut http://www.eauto1.cz"

Uživatelský avatar
georgy04
Řidič
Řidič
Příspěvky: 79
Registrován: 14.10.2012 14:02

Re: Lane Assist

Příspěvek od georgy04 »

Ano myslim side assist, v kodovaniaqch pouzivaju skratku LCA,
No jednotka prave chybu nehlasi ziadna, a stale sa snazim najst cloveka, ktory by toto vedel spravit. Lebo riesit toto cez VW pre mna nema cenu. Mozno sa casom najde niekto kto to spravi, alebo bude mat aspon spravne info
VW Passat B6 Variant 103KW CR 11/2008
VW Passat B8 Variant 140KW 05/2015

Uživatelský avatar
eauto1.cz
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1474
Registrován: 29.09.2014 11:41
Bydliště: Opavsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Lane Assist

Příspěvek od eauto1.cz »

Chápu ale neumím poradit.
Měl bys to smazat a vytvořit téma Side Assist a kontaktoval bych třeba: Tornado1 ale rovnou Ti napíšu, že to bude chtít udělat od A do Z a pořádně a nebude to levné. Dělá to buď pořádně a nebo vůbec. O radu se na něj neobracej, je to tak komplikované, že to je bez šance. Jedině mu zadej že to chceš zprovoznit, tj přistavit auto do Humpolce.
Auto1 - Import a prodej aut http://www.eauto1.cz"

Uživatelský avatar
eauto1.cz
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1474
Registrován: 29.09.2014 11:41
Bydliště: Opavsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Lane Assist

Příspěvek od eauto1.cz »

Tobě se to chová v podstatě jako Lane Assist v passatu B7, tedy převezměte řízení a vypíná a auto jede mimo pruh, že?
Myslím, že chyba bude jinde.
Já řešil totéž, co uvádíš, jen v B7.
Taky tam byla kamera, dodělal se side assist a taky to umělo řídit jen těch 11sekund cca a pak poplach a konec.
Soustředíš se na Lane ale asi u B8 to je provázané s dalšími asistenty.
Myslím tím emergency assist, ten určitě, on totiz nedovolí auto rozbít, pokud vidí čáry, a drží ho i pokud lane vypne.
Ty si myslíš, že tě lane pouští a řešíš lane ale možná to tak má být a po hlášení to auto vede už jen emergency a ten potom několikrát dá výstrahu několikrát budí řidiče a pak brzdí/případně odbočí a brzdí a zastaví.
Tak zkus ten emergency dokódovat a možná ještě asistent na překážky, co sám brzdí a zabraňuje střetu.
Moná i Blind Spot, ale ten všechna auta nemají, jen nejvybavenější ale možná bude rozdíl v tom ohledu v kódování těch jiných a když použiješ kódování lane pro auto s blind spot, může to být jiné, víš co myslím.
Ověř ještě kompatibilitu HW a SW ať neřešíš něco, co reálně ani u toho konkrétního vozu nejde.
A je to jen moje domněnka, doporučuji konzultovat s odborníkem, ať neztrácíš čas.
Podle mě je kravina používat návod, kde evidentně některé položky nemáš.
Možná že až dokóduješ jiné funkce, tak se tam ty položky zobrazí a pak půjdou použít ale nikdy ten návod nebude fungovat, když vyžaduje něco, co neumíš zadávat, třeba potřebuješ jiný návod pro tvou výbavu nebo rok.
Auto1 - Import a prodej aut http://www.eauto1.cz"

Uživatelský avatar
georgy04
Řidič
Řidič
Příspěvky: 79
Registrován: 14.10.2012 14:02

Re: Lane Assist

Příspěvek od georgy04 »

Áno Lane Assist vedie vozidlo, či už v režime Adaptivného vedenia v pruhu alebo klasicky reaguje len na to aby som nevyšiel z pruhu, až po prvú hlášku na prevzatie riadenia. Kódoval som aj veci ohľadom Emergency Assist a tiež predpokladám, že problém bude najskôr tam. Skúsim sa v tom viac povŕtať. Ono čo sa týka kódovaní a toho návodu, tak tie položky ktoré som tam nenašiel, som neskôr vysvetlil, že v mojom prípade tam byť ani nemajú. Overím určité veci ohľadom Emergency Assist a napíšem moje postrehy.
VW Passat B6 Variant 103KW CR 11/2008
VW Passat B8 Variant 140KW 05/2015

Uživatelský avatar
eauto1.cz
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1474
Registrován: 29.09.2014 11:41
Bydliště: Opavsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Lane Assist

Příspěvek od eauto1.cz »

Ještě mě napadlo mrkni se pro zajímavost, zda nemáš počet výstrah nastaven na 1 nebo omezenou dobu na minimum... Až to najdeš, dej vědět, kde to je, chceme to dát všichni na max :lol:
Auto1 - Import a prodej aut http://www.eauto1.cz"

bender111
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 30
Registrován: 25.01.2014 19:18

Re: Lane Assist

Příspěvek od bender111 »

trosku ozivim tuto temu, uz sa vam podarilo vyriesit problem s tym ze sa ten Lane assist vypne po prvom resp druhom varovani?
VW Passat B8, 4Motion, 140kw, r.2015
Ex - VW Touareg II 3.0 TDI 176 KW rv 2011

Uživatelský avatar
Vlado_GPlus
Pilot
Pilot
Příspěvky: 868
Registrován: 06.02.2012 15:11

Re: Lane Assist

Příspěvek od Vlado_GPlus »

Tiež by ma to zaujímalo, či sa to niekomu podarilo rozbehať

Odoslané z SM-G975F pomocou Tapatalku
I. Kapitola: PLUSMINUS 1.9 TDi
II. Kapitola: ScheisseWAGEN B8 2.0TDi

Uživatelský avatar
georgy04
Řidič
Řidič
Příspěvky: 79
Registrován: 14.10.2012 14:02

Re: Lane Assist

Příspěvek od georgy04 »

aby auto po vyzve zacalo zastavovat treba mat Traffic Jam Assist, v tedy Lane Assist soferuje auto aj pod 60km/h a potom to bude fungovat
VW Passat B6 Variant 103KW CR 11/2008
VW Passat B8 Variant 140KW 05/2015

Uživatelský avatar
eauto1.cz
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1474
Registrován: 29.09.2014 11:41
Bydliště: Opavsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Lane Assist

Příspěvek od eauto1.cz »

georgy04 píše:Áno Lane Assist vedie vozidlo, či už v režime Adaptivného vedenia v pruhu alebo klasicky reaguje len na to aby som nevyšiel z pruhu, až po prvú hlášku na prevzatie riadenia. Kódoval som aj veci ohľadom Emergency Assist a tiež predpokladám, že problém bude najskôr tam. Skúsim sa v tom viac povŕtať. Ono čo sa týka kódovaní a toho návodu, tak tie položky ktoré som tam nenašiel, som neskôr vysvetlil, že v mojom prípade tam byť ani nemajú. Overím určité veci ohľadom Emergency Assist a napíšem moje postrehy.
Ještě by to mohlo být provázané s varováním únavy, jak auto hlásí "odchod na kafe" sice to je další nezávislá výbava, ale možná že Lane bere v potaz i Emergency+Únavu vždy a možná že někdy...
Tomu rozumí málo kdo, je to brutálně složitě provázané.
Určitě pokud se to dovybavuje, tak ty tam kóduješ návaznosti všech těch výbav a pokud Ti tam něco bude chybět, nebo jsi to deaktivoval natvrdo, tak může být problém tam.
Já se k tomu nechci vyjadřovat exaktně, když ty návaznosti neznám.
Až Ti to bude běhat korektně, lze "KAFE" vypnout přes menu a LANE funguje vždy s výstrahou nebo zastavuje EMERGENCY. Neexistuje aby to pustilo auto do svodidel jako u B7, za předpokladu dokonalých podmínek.
Špatné podmínky jsou něco jiného, to může vypnout cokoliv.
Auto1 - Import a prodej aut http://www.eauto1.cz"

Odpovědět

Zpět na „Passat B8“