Klepání z kufru

3G5 / 3G2 2014 - 201.
Odpovědět
hampejz
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 240
Registrován: 05.04.2009 15:13

Klepání z kufru

Příspěvek od hampejz »

Ahoj, od koupě (40tis km) mi klepe něco v kufru na nerovnostech. dnes jsem vyndal úplně vše co tam až na plech a furt. Nesetkal se s tím někdo? Jde to jakoby z pravé strany, měl jsem podezření na víčko nádrže, ale dělá to i když do něj přivřu hadr :(
auto v záruce, takže jim to hodím, ale spíš, zda to někdo neřešil, ať je navedu správným směrem

Knoppis
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 10.01.2018 21:56

Re: Klepání z kufru

Příspěvek od Knoppis »

Ahoj. Zkus si pročíst téma hučení zadní nápravy. Je tam popsané něco podobného. D

hampejz
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 240
Registrován: 05.04.2009 15:13

Re: Klepání z kufru

Příspěvek od hampejz »

Díky moc. Koukám, že tam toho je docela dost :)

hampejz
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 240
Registrován: 05.04.2009 15:13

Re: Klepání z kufru

Příspěvek od hampejz »

Tak je to tak. VW ví o tom a mění nějaká ložiška na zadních ramenech...
Díky za pomoc

Uživatelský avatar
georgy04
Řidič
Řidič
Příspěvky: 79
Registrován: 14.10.2012 14:02

Re: Klepání z kufru

Příspěvek od georgy04 »

vies blizsie specifikovat ake zvuky ti to vydava? ja pocujem akoby vrzganie od zadnej casti pri pomalom prechode napriklad cez spomalovak, ale podla zvuku mi je tazko verit, ze je to z vonku, mas kombi alebo sedan?
VW Passat B6 Variant 103KW CR 11/2008
VW Passat B8 Variant 140KW 05/2015

hampejz
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 240
Registrován: 05.04.2009 15:13

Re: Klepání z kufru

Příspěvek od hampejz »

při velkých nerovnestech a nemám vrzání, ale čisté kovové klepání

Uživatelský avatar
patrikrs
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1446
Registrován: 24.02.2008 22:22
Bydliště: Havířov
Kontaktovat uživatele:

Re: Klepání z kufru

Příspěvek od patrikrs »

georgy04 píše:vies blizsie specifikovat ake zvuky ti to vydava? ja pocujem akoby vrzganie od zadnej casti pri pomalom prechode napriklad cez spomalovak, ale podla zvuku mi je tazko verit, ze je to z vonku, mas kombi alebo sedan?
Mě to prozměnu vrže něco na L předku, když přejedu spomalovák, a když ho vezmu šikmo, tak to je extra zážitek :negative:

Našel jsem něco že prý to je častá vada a že prý se něco promazává... našel jsem i fotky po servise a namazání ve vw, narvali vazelinu do zadního silentbloku ramene. Mám strach se na to jít zeptat :blush:

Uživatelský avatar
ricardo
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 264
Registrován: 03.11.2008 12:18

Re: Klepání z kufru

Příspěvek od ricardo »

Nieco podobne som riesil dlhsie a aj v teme Dunenie zadnej napravy. Velke podozrenie bolo, na podobny problem aky mal v zaciatkoch Superb III https://goo.gl/pPHjXB" onclick="window.open(this.href);return false;
Servis sa mi podarilo presvedcit, aby mi teda vymenili tento diel na oboch stranach zadnej napravy: https://goo.gl/DJVNVY" onclick="window.open(this.href);return false; - Nepomohlo.
Jedneho dna, to uz bolo ciste zufalstvo a sklopil som prave zadne operadlo, poriadne s nim mykal, zaklopil naspat......a odvtedy mam pokoj. Znie to nezmyselne, ale u mna to bolo pravdepodobne nejake uchytenie zadneho operadla.

hampejz
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 240
Registrován: 05.04.2009 15:13

Re: Klepání z kufru

Příspěvek od hampejz »

Ricardo: Tak to je vtipná story


Nicméně příběh má pokračování. Zadní náprava to není. Chudáci na Podbabě na tom dělali již 3 dny. Demontovali půlku auta a to klepání nemohou najít :( Jediné na co přišli, že se to nese autem a není to vzadu, ale vpředu vpravo. Teď chvilku budu jezdit a pak budeme pokračovat. Je to takové divné zaklepání na nerovnostech :(

hampejz
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 240
Registrován: 05.04.2009 15:13

Re: Klepání z kufru

Příspěvek od hampejz »

Tak mohu ukončit tento příběh a poslat mega doporučení a posypat si popel na hlavu:

1) servis, který mi montoval něco do předního nárazníku (nechci rozvádět), tak to něco klepalo na nosník nárazníku. Tedy passat v tom je nevinně a já bych se propadl hanbou (byť v rámci těch dnů odstranili věci, které prokazatelně vrzaly/klepaly taktéž)
2) pazvuky se nesou a velmi špatně identifikujou. Já bych dal ruku do ohně, že to byl pravý tlumič a z místa spolujezdce pravý přední tlumič či něco, realita byla levá přední strana - velmi těžké hledat zdroj
3) Mám v autě dotaženo a vypodloženo snad úplně všechno a krom mazání gum snad si už nevrzne :)
4) Přerost a Podbaba po té co jim to nováček podělal na příjmu - viz začátek příběhu - tak udělali první poslední a skutečně se snažili nejen řešit, ale hlavně vyjít vstříc a kdyby tento přístup byl všude (nejen automotive), tak jsme se službama konečně na úrovni top západních značek v západních zemích

Je fér to zde napsat.
Toliko k tomuto případu.

Odpovědět

Zpět na „Passat B8“