Chiptuning 110kW od profituning.sk

3G5 / 3G2 2014 - 201.
Odpovědět
Uživatelský avatar
123talis
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 36
Registrován: 15.03.2018 20:56

Chiptuning 110kW od profituning.sk

Příspěvek od 123talis »

Nazdar, má niekto skúsenosti? písal som chlapcom ohľadom emisií a dymivosti, jazdím prevažne dlhé trasy a na 150k motore mi chýbajú tie NM v nízkych otáčkach. Je to asi jediný najväčší rozdiel oproti 190k (otec má SIII). Pri tomto zásahu je to zvýšenie na cca 183k a priebeh krútiaceho momentu je omnoholepší najmä pre použitie v nižších otáčkach.

Má niekto skúsenosti? hoci na inom aute z koncernu

Načítané o tom mám veľa, ale nie všetko.
šli by ste do toho?

Ak to tu niekde je, zmažte, len som to nenašiel.

PS: link na konkrétnu službu:
http://www.profituning.sk/chiptuning-vw ... -16v-2014/" onclick="window.open(this.href);return false;
Passat B8 Individual, 110kW, DSG, F1, Full LED.

hampejz
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 240
Registrován: 05.04.2009 15:13

Re: Chiptuning 110kW od profituning.sk

Příspěvek od hampejz »

Službu nevím, ale snad nějaký dealer mi říkal, že to dělá mnoho lidí, koupí 110kw w udělá z toho 140kw, že ten motor je velmi podobný, ne-li stejný. Ale mám jen z jednoho zdroje neověřejné, tak ať to není blud

Uživatelský avatar
motorpower
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3332
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Re: Chiptuning 110kW od profituning.sk

Příspěvek od motorpower »

Nic se nemusí předělávat, funguje to.
Měření výkonu na válcové zkušebně MAHA LPS 3000 4x4

Úprava výkonu vašeho vozu. Zlepšení emisních limitů.


Obrázek

Motorpower - Chiptuning

Uživatelský avatar
123talis
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 36
Registrován: 15.03.2018 20:56

Re: Chiptuning 110kW od profituning.sk

Příspěvek od 123talis »

Viem, že to tu ktosi riešil, ale nejak to tam nedopadlo nijak. Dnes mi odpísali z PT, že vozidlo aj po chipe splní emisné normy a že motory v B7 už upravovali v stovkách kusov. V B8 pochopiteľne menej, nemali však ešte ani jednu reklamáciu. Počkám ešte pár týždňov, kým vymením olej a poplatím podstatnejšie veci a potom do toho pôjdem.
Passat B8 Individual, 110kW, DSG, F1, Full LED.

Uživatelský avatar
ricardo
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 264
Registrován: 03.11.2008 12:18

Re: Chiptuning 110kW od profituning.sk

Příspěvek od ricardo »

Tiez som tuto moznost v minulosti zvazoval. "Chipnut" RJ motora ok, ale co RJ pri DSG? Nema aj tato nejake nastavenia prave pre konkretny motor?

Uživatelský avatar
123talis
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 36
Registrován: 15.03.2018 20:56

Re: Chiptuning 110kW od profituning.sk

Příspěvek od 123talis »

Fyzika tu nepustí a z pocitu jazdy (porovnávam 190k sériu - Superb a 150k sériu Passat) a po študovaní grafu po chipe si myslím, že spojka sa musí nevyhnutne viac namáhať. Nástup krútiaceho momentu je tu omnoho ostrejší - podľa grafu porovnateľný so 190k verziou, takže predpokladám, že 50t km na tom a môžeš meniť nejaké lamely alebo iné veci, čo určite nebude sranda. V podstate najpodstatnejší rozdiel, ktorý som si medzi motormi všimol, je práve ten rýchly nábeh nM. V autorizáku mi vraveli, že servisujú veľa chipnutých motorov, opotrebenie je tam porovnateľné. Konkrétne ten človek, ktorý rieši môj servis povedal, že mal predtým Passata a potom Mazdu 6, obidva chipol a obidva po 200K začali robiť veľké problémy. Boli to 2.0 TDi. Záleží určite aj od štýlu jazdy. Ja mám jazdu ostrejšiu, nejazdím diaľnicu 125km/h ako dôchodca, skôr 160. Prudká akcelerácia je bežná, v podstate medzimesto idem štýlom dobehnúť obehnúť, nerád sa za niekym vlečiem. Priemerka je u mňa tesne pod 7l (a že vraj 4,9 podľa papierov - :pleasantry: :laugh: ) Preto som sa rozhodol zatiaľ to neriešiť. S cenou, ktorú s chipom dám do auta + určite by som v takom prípade menil olej skôr, než po 30K, to radšej predám so 150k v sérii a ja si za + 2000€ kúpim silnejšiu verziu. Takže som sa rozhodol nešahať do toho. To DSG v S móde to ťahá slušne a 4x4 nenahradím, ani keby som tam mal 300k. Pojazdím rok-dva a potom možno vymením.
Passat B8 Individual, 110kW, DSG, F1, Full LED.

Odpovědět

Zpět na „Passat B8“