Brzdové kotouče

3G5 / 3G2 2014 - 201.
Uživatelský avatar
patrikrs
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1446
Registrován: 24.02.2008 22:22
Bydliště: Havířov
Kontaktovat uživatele:

Re: Brzdové kotouče

Příspěvek od patrikrs »

Dnes jsem přezul tatikovi tiguana 17800km/ starý cca 2roky. Zadní kotouče teda hnus.
Přílohy
B6B0331C-54A9-4E8C-842E-2D243DE7A5FF.jpeg

michal_c
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 30.06.2019 22:31

Re: Brzdové kotouče

Příspěvek od michal_c »

patrikrs píše:Dnes jsem přezul tatikovi tiguana 17800km/ starý cca 2roky. Zadní kotouče teda hnus.
Ahoj, jsou ty brzdy slyšet při intenzhivnějším brždění? Mám taktéž potíže s brzdami, golf GTI 5/2018, najeto necelých 25k, zadní brzdy vypadají podobně a hučí... Čím rychleji jedu a intenzivněji brzdím, tím je hluk slyšitelnější... Problém jsem začal pozorovat někdy na cca na jaře. Byl jsem s tim před měsícem v servisu, řekl jsem, že mám podezření na zadní brzdy, tak jsme auto se servisákem projeli, dal mi za pravdu, nicméně na záruční výměnu bylo pozdě... (max 0,5 roku nebo do 10 000km nájezd) Nabídli mi očištění (že se to bude pozorovat, co to bude dělat), stočení a nebo výměnu (na moje náklady). Brzdy se teda očistily a vše se dalo zpět, problém však trvá. Mohl by být problém ještě někde jinde? Hlučí to pouze při intenzivním brždění a slyším to odzadu... Někde jsem našel zmínku o tom, že hučení způsobovalo vadné abs... Tomu ale moc nevěřím. Dále mě napadlo ložisko/ka, ale jindy než při brždění to slyšet není (změna směru jízdy nevadí, to je to v klidu) Auto je skvělý, tohle mě ale mrzí... :-( Pokud to nebude něco jiného, tak asi nezbude, než koupit novou sadu kotoučů a destiček a vyměnit. Otázkou pak je, jestli to za půl roku nebude stejný. Jezdím většinou spíše kratší trasy, od 7 do 35km.

Toto je můj první příspěvek, tímto všechny zdravím a předem děkuji za vaše postřehy.

dkraft
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 301
Registrován: 21.11.2007 23:44

Re: Brzdové kotouče

Příspěvek od dkraft »

Pridam se k poznatkum s keramikou, B8 nemam (zatim :-)), ale na moji B6/3c jsem daval ATE disky s drazkou (myslim, ze se to jmenovalo power disk, nebo tak nejak?) a k tomu ATE ceramic desky, ktere nejsou ciste keramicke, ale maji castecne keramicke slozeni (alespon tak jsem to pochopil). Brzdnej ucinek mi prijde subjektivne stejnej jako u puvodnich brzd, jenom na "tuknuti" do brzdy nejsou tak "ostre", ale pokud se seslapne a desky se "zakousnou", tak to brzdi uplne v pohode/stejne jako puvodni. Opotrebeni se mi zda lepsi, myslim tim, ze tolik neubejvaji a co je obrovskej rozdil je zasirani disku!!! neni to tak, ze by to vubec neprasilo, ale rozdil je jako den a noc!! disky mam od te doby mnohem cistejsi a uplne staci protahnout to myckou a jsou jako nove. :-)

hampejz
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 240
Registrován: 05.04.2009 15:13

Re: Brzdové kotouče

Příspěvek od hampejz »

tak hlásím po letech, že najeto necelý kilo a už to není ono. POsledních 5tis km začali hučet a nejsou tak ostré. Mám strach, že kotouče už nejsou co by měly být

papesch286
Řidič
Řidič
Příspěvky: 72
Registrován: 14.06.2020 13:03

Re: Brzdové kotouče

Příspěvek od papesch286 »

Zdravim ,menil jsem pred mesicem zadni kotoce a brzdove desticky.Z predni strany vypadaly sice zle,ale rikal jsem si mam jeste pres rok technickou,tak to snad dolpodzimu vydrzi.Diky covidu vicemene auto v zime jen popojizdelo a cely tyden stalo venku s najezdem par km.Po tydnu jsem nased do auta a pri
brzdeni jsem myslel,ze mi upadnou usi.Myslel jsem,ze je to sul a ze auto delsi dobu stalo,najel jsem na dalnici a skripot neprestaval ani po intezivnejsim brzedeni.Zajel jsem ke kamaradovi a posundani kola jsem malem omdlel.Vnitrni strana kotouce uplne v prd....Zasilam par fotek.Brzdovy kotouce najely 85 000 km a na aute byly 4 roky.Po delsi rozvaze jsem dal kotou ATE s Ceramic destickama.Po mesici jsem najel zhruba 900km a zatim spokojenost.Skoro zadny brzdovy prach a brzdy zase brzdi tak jak maji.
Foto0331.jpg
Foto0330.jpg
Foto0329.jpg
Foto0328.jpg
Foto0327.jpg
Foto0326.jpg

hampejz
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 240
Registrován: 05.04.2009 15:13

Re: Brzdové kotouče

Příspěvek od hampejz »

Já přemýšlím, zda taky ate kotouče a ceramic, nebo komplet origo a nebo si nepohrát s kotouči clubsport případně tam udělat i brzdiče, Když už stejně jsou kotoče done :) Pokud jo, budu rád za tipy:
- musí sedět v origo 18" kolech
- minimálně stejně dobrý účinek brzd, ale cíl je lepší samozřejmě (byť BiTDI brzdí super pro mne)
- ideálně jen přendat z jiného koncernu bez úprav
- a cíl je, když už, tak sundat váhu

za tipy a klidně i nabídky budu rád

Uživatelský avatar
Santusovic
Profík
Profík
Příspěvky: 1012
Registrován: 24.06.2016 11:42
Bydliště: Praha

Re: Brzdové kotouče

Příspěvek od Santusovic »

Pokud chceš větší brzdice nebo rozšířit 340ky tak budeš mít s 18ky smůlu ale pokud na stávající zvoliš clubsport kotouče a kvalitní desky bude to skvěle brzdit ;)


Sent from my iPhone using Tapatalk
Old:VW Passat B6 2.0 TDI
Sold:VW Passat B7 2.0 TDI R-line
Sold:VW Passat B8 2.0Bi-Tdi White R-line DSG
Sold:VW Passat B8 2.0Bi-Tdi Blue R-line DSG
New:VW Passat B8 2.0Bi-Tdi White High DSG
White Var

hampejz
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 240
Registrován: 05.04.2009 15:13

Re: Brzdové kotouče

Příspěvek od hampejz »

Co ty ATE ceramic? Budou ok s Clubsport?

Uživatelský avatar
Santusovic
Profík
Profík
Příspěvky: 1012
Registrován: 24.06.2016 11:42
Bydliště: Praha

Re: Brzdové kotouče

Příspěvek od Santusovic »

Dával sem akorát vrtané Zimmermany a Ate ceramic. Clubsporty jsem bohužel na autě ještě neměl.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Old:VW Passat B6 2.0 TDI
Sold:VW Passat B7 2.0 TDI R-line
Sold:VW Passat B8 2.0Bi-Tdi White R-line DSG
Sold:VW Passat B8 2.0Bi-Tdi Blue R-line DSG
New:VW Passat B8 2.0Bi-Tdi White High DSG
White Var

hampejz
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 240
Registrován: 05.04.2009 15:13

Re: Brzdové kotouče

Příspěvek od hampejz »

a co to spolu dělá? Ty vrtané sami o sobě asi hlučnější ne?

Stěrače na ponorku
Řidič
Řidič
Příspěvky: 52
Registrován: 28.08.2019 12:53

Re: Brzdové kotouče

Příspěvek od Stěrače na ponorku »

Hampejz: Vrtaný zimmermany (312mm) a keramický desky Textar tuším mám na O2 RS už cca 3 roky, skoro se to neopotřebovává, brzdí jak sviňa, a hlučný to není (při brždění nic neslyším). Můžu doporučit.

hampejz
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 240
Registrován: 05.04.2009 15:13

Re: Brzdové kotouče

Příspěvek od hampejz »

Díky za reakci. budu zvažovat tyto možnosti.

hampejz
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 240
Registrován: 05.04.2009 15:13

Re: Brzdové kotouče

Příspěvek od hampejz »

tak kotouče mi už docela hučí - vlní. Přeci jen rychlá jízda a tudíž občas agresivnější brždění udělá své a přemýšlím o změně a řeším tyto varianty a budu rád za pomoc:
- OEM předek kotouče plus desky - čísla dílů? Cena? Někdo nabídka?
- Clubsport 340*30 plus k tomu clubsport desky - čísla dílů? Cena? Někdo nabídka?
- arteon R komplet sada i s brzdiči 356*34 - čísla dílů? Cena? Někdo nabídka?

otázka je, jaký v tom bude rozdíl. Případně někdo by měl zájem o odkup současného setupu? brzdiče/kotouče 100tis/desky cca 30tis

hampejz
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 240
Registrován: 05.04.2009 15:13

Re: Brzdové kotouče

Příspěvek od hampejz »

může mi prosím někdo mrknout na čísla dílů? Díky moc

hampejz
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 240
Registrován: 05.04.2009 15:13

Re: Brzdové kotouče

Příspěvek od hampejz »

tak asi nemůže :( :))

- kdo budete dávat ATe ceramic na originální kotouče, tak pozor. Já hádám, že se mi kotouče zničily právě těmito deskami a ve 100tis konec

Teď mám vpředu clubsport kotouč a desky a vzdadu origo.

Odpovědět

Zpět na „Passat B8“