Kapacitní volant zkušenosti

3G5 / 3G2 2014 - 201.
fikocz
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 12.10.2011 10:15

Kapacitní volant zkušenosti

Příspěvek od fikocz »

Zdravím, tento rok budu nahrazovat svého golfa 7 za nové auto. A koukám po něčem moderním.
Zaznamenal jsem že nový Passat má kapacitní volant.
Jaké s ním máte praktické zkušenosti? Stačí držet volant jednou rukou? (Prosím nerozvadejte debatu jak se má držet volant to víme všichni)

U starého acc se muselo s volantem občas jemně manipulovat aby nenadaval. Jezdí se s s ním lépe než se starším systémem?

Dále které modely už jsou jim osazeny?

Děkuji

Uživatelský avatar
hrbeklibor
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 221
Registrován: 06.03.2009 22:34
Kontaktovat uživatele:

Re: Kapacitní volant zkušenosti

Příspěvek od hrbeklibor »

Ahoj.
Passata FL s kapacitním volantem už mám na salonu. Stojí tam jako předváděčka. Měl jsem ho na víkend a ten volant funguje suprově. Opravdu se ho stačí jen lehce dotýkat a žadný hlášky o tom abys převzal řízení nevyskakujou. Takže už žádný trhání volantem a kličkování po silnici :good:
VW Passat B8 FL Limo Elegance 2.0 TDI EVO 7DSG, kód v konfigurátoru: PSWRQX
------------------------------------------------------------
VW Passat 3C 2.0 TDi Sportline

el Sii
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 26.11.2019 13:31

Re: Kapacitní volant zkušenosti

Příspěvek od el Sii »

Potvrzuju. Mám B8 FL a stačí mít ruku položenou třeba i v dolní části volantu - funguje to po celém obvodu. Nicméně musí se dotýkat několik prstů včetně palce. Takže lehce položený prst nestačí. Ale já mám odloženou ruku v dolní části a stačí to - grif najdeš a je to výrazně lepší, než starý systém, který potřeboval pohyby volantem.
Passat Alltrack B8 FL

Uživatelský avatar
Vlado_GPlus
Pilot
Pilot
Příspěvky: 868
Registrován: 06.02.2012 15:11

Re: Kapacitní volant zkušenosti

Příspěvek od Vlado_GPlus »

ako veľmi komplikovaná je výmena volantu z FL do predFL ? má s tým niekto skúsenosti, čo všetko je k tomu treba?
I. Kapitola: PLUSMINUS 1.9 TDi
II. Kapitola: ScheisseWAGEN B8 2.0TDi

Uživatelský avatar
eauto1.cz
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1474
Registrován: 29.09.2014 11:41
Bydliště: Opavsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Kapacitní volant zkušenosti

Příspěvek od eauto1.cz »

:drinks: Taky jsem to zkoumal.
Jednak KONEČNĚ existuje volant co umí v R-line taky výhřev!
Hlavně je otázka podpory toho lane asistenta.
Dosud mi nikdo neuměl posunout čas aby to nevřískalo, když jedeš nad 15sec rovně po dálnici a musíš kličkovat jak zajíc!
Tohle by byla paráda tam mít kapacitní to by bylo skvělé řešení.
Je tam 19tlačítek, ale 3 jsou ještě volná, neví někdo, co tam ještě chybí? :laugh:
:idea: Mohli tam dát změnu profilů nahoru a dolů a jeden přímo SPORT a bylo by to TOP
(R-LINE DSG 3G0419089BF)
Přílohy
r line fejs háj mini.png
Auto1 - Import a prodej aut http://www.eauto1.cz"

Uživatelský avatar
Lukkii
Profík
Profík
Příspěvky: 1021
Registrován: 18.05.2014 11:41
Bydliště: Praha západ
Kontaktovat uživatele:

Re: Kapacitní volant zkušenosti

Příspěvek od Lukkii »

U Lane assistu nejde s časem hýbat nijak ani u FL. Jde pouze posunout na "dřívější" a "pozdější" zásah při neaktivitě řidiče, ale rozdíl je minimální. Ale bud v poho - tuším, že u poslední FL superba, nebo právě passat - je Lane assist defaultně aktivní, takže při každým nastartování...
eauto1.cz píše::drinks: Taky jsem to zkoumal.
Jednak KONEČNĚ existuje volant co umí v R-line taky výhřev!
Hlavně je otázka podpory toho lane asistenta.
Dosud mi nikdo neuměl posunout čas aby to nevřískalo, když jedeš nad 15sec rovně po dálnici a musíš kličkovat jak zajíc!
Tohle by byla paráda tam mít kapacitní to by bylo skvělé řešení.
Je tam 19tlačítek, ale 3 jsou ještě volná, neví někdo, co tam ještě chybí? :laugh:
:idea: Mohli tam dát změnu profilů nahoru a dolů a jeden přímo SPORT a bylo by to TOP
(R-LINE DSG 3G0419089BF)
Passat B8 2.0TDI, 110kw,DSG.Webasto,pACC, přestavba facelift Matrix, kapacitní volant/travel assist, Area View 360, PLA3, MIB2.5, RGB ambient 30 barev

Uživatelský avatar
eauto1.cz
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1474
Registrován: 29.09.2014 11:41
Bydliště: Opavsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Kapacitní volant zkušenosti

Příspěvek od eauto1.cz »

Mi to zrovna nevadí. Před zhasnutím motoru mám asistenty ON takže i po startu je mám rovněž ON :)
Pro LANE ASSIST je zásadní mít ACC On zásadně na max odstup a adaptivní vedení s max časem a minimální výstrahou a minimální zásahy. Tehdy je LANE skoro dokonalý, bez toho je to 100x horší... Jasně že pak zase je limitní ten ACC max odstup, to se nedá všude používat, ale to je na jinou diskusi.
Akorát ten kapacitní volant by tomu dodal poslední třešničku na dortu a řešil ten "čas" (nebo flašku s nápojem jako závaží) a bylo by to dokonalé.
Auto1 - Import a prodej aut http://www.eauto1.cz"

Uživatelský avatar
Vlado_GPlus
Pilot
Pilot
Příspěvky: 868
Registrován: 06.02.2012 15:11

Re: Kapacitní volant zkušenosti

Příspěvek od Vlado_GPlus »

je každý volant vo facelifte kapacitný, alebo je to príplatková výbava?

číslo volantu 3G0419089AJ .. číslo airbagu ???
I. Kapitola: PLUSMINUS 1.9 TDi
II. Kapitola: ScheisseWAGEN B8 2.0TDi

Uživatelský avatar
hrbeklibor
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 221
Registrován: 06.03.2009 22:34
Kontaktovat uživatele:

Re: Kapacitní volant zkušenosti

Příspěvek od hrbeklibor »

Já bych řekl, že každý je kapacitní. Teda pokud je v autě adaptivní tempomat a ten je tuším v základu.
Jinak k těm volnejm pozicím...tam asi nic není nikdy. Zkoušel jsem různý konfigurace, i hybrid a pokaždý jsou neobsazený

Odesláno z mého SM-G965F pomocí Tapatalk
VW Passat B8 FL Limo Elegance 2.0 TDI EVO 7DSG, kód v konfigurátoru: PSWRQX
------------------------------------------------------------
VW Passat 3C 2.0 TDi Sportline

Uživatelský avatar
eauto1.cz
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1474
Registrován: 29.09.2014 11:41
Bydliště: Opavsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Kapacitní volant zkušenosti

Příspěvek od eauto1.cz »

Ještě se chystají kapacitní i tlačítka. U Golfa8 letos 2020. Asi to schovali pro Arteon nejdříve ten má letos taky fejs a snad bude konečně Shootingbrake.
Kromě dotykových ploch tam budou i slajdry pro snímání tahu.
Je to sice kontroverzní řešení, ale vlastně stejné jako vše ostatní bude dotykové: infotaimenty, stropní lampy, klimatronic, ovladače světel...)
Přílohy
golfíkosmdvacetdvacet.jpg
Auto1 - Import a prodej aut http://www.eauto1.cz"

Uživatelský avatar
Vlado_GPlus
Pilot
Pilot
Příspěvky: 868
Registrován: 06.02.2012 15:11

Re: Kapacitní volant zkušenosti

Příspěvek od Vlado_GPlus »

wrrrrrr mňa privádza do šialenstva zacapkaný displej na mobile, vkuse ho musím čistiť handričkou ... toto už ide mimo mňa :laugh:
I. Kapitola: PLUSMINUS 1.9 TDi
II. Kapitola: ScheisseWAGEN B8 2.0TDi

misoR
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 463
Registrován: 23.04.2015 21:53

Re: Kapacitní volant zkušenosti

Příspěvek od misoR »

Viem si velmi dobre predstavit, ze sa chytim v tom mieste volantu a bud nieco nechcene prepnem, alebo vypnem/zapnem. Som ale teda zvedavy.

Uživatelský avatar
eauto1.cz
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1474
Registrován: 29.09.2014 11:41
Bydliště: Opavsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Kapacitní volant zkušenosti

Příspěvek od eauto1.cz »

Mohli by tam udělat konečně už tu volitelnou haptickou odezvu z Audi, to by řešilo omyly a kdo to nechce, vypne si to, nejen infotaiment, ale i volant.
Zase volant z Golfa2020 kapacitní má výhodu, (oba jsem tu dával nahoře, se mrkni) že má spodní tlačítka utopená za hranou a při rejdu je omylem nestlačíš (Jako R-line dosud)
Tohle přesně hrozí u toho volantu tlačítkového Passat 2020 :( (Jako běžné volanty VW asi 10let pořád ty samé) Otočíš rejd a hranou dlaně tlačíš omylem na rameno volantu a mačkáš tlačítko hlasitosti nebo médií.
Nejvíc záleží, co využiješ. U plné palby na dálky je luxus fajn, na skákání okolo komína může být otravný tak těžko to hodnotit komplexně, každý preferuje jiné řešení.
hrbeklibor píše:Já bych řekl, že každý je kapacitní. Teda pokud je v autě adaptivní tempomat a ten je tuším v základu.
Golf bude mít ty kapacitní volanty pouze ve vrcholné výbavě (GTI GTD R R-line)
Běžné golfy (Golf,Life,Style) tlačítkové
Určitě to tak bude i u ostatních aut tedy i Pašíka ale chce to čas, teď to tam ještě není ale věřím že bude.
Hlavně ten kapacitní má sportovní tvarování věnce :idea:
Auto1 - Import a prodej aut http://www.eauto1.cz"

Uživatelský avatar
hrbeklibor
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 221
Registrován: 06.03.2009 22:34
Kontaktovat uživatele:

Re: Kapacitní volant zkušenosti

Příspěvek od hrbeklibor »

Jo ty myslíš tlačítka?
Já měl na mysli věnec volantu, když jsme se bavili o kapacitním. Jako že s ním nemusíš trhat, ale stačí mít na něm položenou ruku. To maj asi teď všechny Passaty po FL

Odesláno z mého SM-G965F pomocí Tapatalk
VW Passat B8 FL Limo Elegance 2.0 TDI EVO 7DSG, kód v konfigurátoru: PSWRQX
------------------------------------------------------------
VW Passat 3C 2.0 TDi Sportline

Uživatelský avatar
Lukkii
Profík
Profík
Příspěvky: 1021
Registrován: 18.05.2014 11:41
Bydliště: Praha západ
Kontaktovat uživatele:

Re: Kapacitní volant zkušenosti

Příspěvek od Lukkii »

Ano, krátký dotyk ruky indikuje řidičovu pozornost a stačí to.
hrbeklibor píše:Jo ty myslíš tlačítka?
Já měl na mysli věnec volantu, když jsme se bavili o kapacitním. Jako že s ním nemusíš trhat, ale stačí mít na něm položenou ruku. To maj asi teď všechny Passaty po FL

Odesláno z mého SM-G965F pomocí Tapatalk
Passat B8 2.0TDI, 110kw,DSG.Webasto,pACC, přestavba facelift Matrix, kapacitní volant/travel assist, Area View 360, PLA3, MIB2.5, RGB ambient 30 barev

Odpovědět

Zpět na „Passat B8“