Jak poznat Dynamic Light Assist pro LED světla z PR kódů?

3G5 / 3G2 2014 - 201.
Odpovědět
Pianista
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 26.05.2019 10:46

Jak poznat Dynamic Light Assist pro LED světla z PR kódů?

Příspěvek od Pianista »

Pánové, umí někdo vyčíst z PR (option) kódů, jestli auto umí Dynamic Light Assist (DLA)?
Eventuálně, jestli je funkce aktivovaná nebo ne?

Příklad:
Jestli se dá říct, že auto musí mít kódy třeba 8IU + 8G3 + Lane Assist nebo Sign recognition (79D, 7Y5, QR9 apod.)
Že je funkce aktivovaná se pozná podle kódu XYZ.

Chci si pořídit Passata s DLA a na popisy prodejců se nedá spolehnout.

petrando30
Řidič
Řidič
Příspěvky: 133
Registrován: 14.05.2009 13:55

Re: Jak poznat Dynamic Light Assist pro LED světla z PR kódů?

Příspěvek od petrando30 »

Taky jsem to řešil. Z jak to poznat z kódů neporadím. Ale pokud auto má světla a kameru na čelním skle viz foto, tak má i DLA. Varianta kdy by auto s těmito světly nemělo DLA podle mě neexistuje. Kdyžtak mě někdo opravte. Pokud máš VIN, tak ve VW ti DLA potvrdí, pokud budou ochotní a pokud tomu, co mají v databázi rozumí.
Přílohy
Výstřižek2.JPG

Uživatelský avatar
CentriFUGA
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2574
Registrován: 23.03.2013 23:28
Bydliště: Česká Lípa
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak poznat Dynamic Light Assist pro LED světla z PR kódů?

Příspěvek od CentriFUGA »

Opravím tě hned - Mám tyto světla a tuto kameru a DLA jsem musel nechat dokodovat. Z výroby to tam nebylo puštěné.

Uživatelský avatar
Lukkii
Profík
Profík
Příspěvky: 1021
Registrován: 18.05.2014 11:41
Bydliště: Praha západ
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak poznat Dynamic Light Assist pro LED světla z PR kódů?

Příspěvek od Lukkii »

My tohle spolu už řešili včera myslím, ne?:-) Pokud je velká kamera a dynamická LED světla, jsou bud z výroby v rámci konfigurace, nebo jdou dodatečně aktivovat. Podle PR kodu to poznáš např. PR dekodérem.
CentriFUGA píše:Opravím tě hned - Mám tyto světla a tuto kameru a DLA jsem musel nechat dokodovat. Z výroby to tam nebylo puštěné.
Passat B8 2.0TDI, 110kw,DSG.Webasto,pACC, přestavba facelift Matrix, kapacitní volant/travel assist, Area View 360, PLA3, MIB2.5, RGB ambient 30 barev

petrando30
Řidič
Řidič
Příspěvky: 133
Registrován: 14.05.2009 13:55

Re: Jak poznat Dynamic Light Assist pro LED světla z PR kódů?

Příspěvek od petrando30 »

Ok, ale byla to tedy jen otázka kódování a ne výměny světel (jak se řeší v sousedním tématu). Já vycházím z německého ceníku viz dole. Světla č.1 = obyč. LED, Světla č.2 = full LED (včetně přísvitu do zatáčky a DLA). Podle ceníku chápu, že ke světlům č.2 ja DLA vždy. Máš auto z Německa nebo odsuď?
Přílohy
Výstřižek3.JPG


petrando30
Řidič
Řidič
Příspěvky: 133
Registrován: 14.05.2009 13:55

Re: Jak poznat Dynamic Light Assist pro LED světla z PR kódů?

Příspěvek od petrando30 »

Když jsem se ptal svého prodejce v Německu na DLA, tak mi našel, že auto má PR kód 8IU a auto skutečně DLA má.
Přílohy
Výstřižek4.JPG

Pianista
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 26.05.2019 10:46

Re: Jak poznat Dynamic Light Assist pro LED světla z PR kódů?

Příspěvek od Pianista »

Domnívám se, že auto s DLA musí mít minimálně následující kódy:
8IU Headlamps: LED headlamps with variable light distribution
8G3 Light control systems: Masked high beam

To ale nestačí a musí dále mít kameru za předním sklem u zpětného zrcátka, což se ověří některým z kódů:
7Y5 Lane change assist/lane keeping system: Lane change assist and lane keeping system
79D Lane change assist/lane keeping system: Side Assist, Lane Assist (Heading Control Assist), Traffic Jam Assist and Emergency Assist
QR9 Compass/road sign display: With traffic signs recognition
a zřejmě jsou ještě další PR kódy, které indikují přítomnost kamery.

Dále si myslím, že může nastat situace, kdy auto má všechny výše uvedené hardwarové předpoklady ale DLA stále není dostupné. Pak stačí funkci DLA dokódovat.
Netuším ale, zda existuje PR kód, který indikuje nakódování DLA už z výroby.

To všechno jsou mé dohady a dedukce, které by mohl potvrdit/vyvrátit někdo, kdo to ví.

Jako bonus přikládám odkaz na VIN dekodér výbavy:
https://carinfo.kiev.ua/cars/vin/volkswagen
Zdarma je možné zadat denně 3xVIN, občas bývá server přetížený.

Uživatelský avatar
georgy04
Řidič
Řidič
Příspěvky: 79
Registrován: 14.10.2012 14:02

Re: Jak poznat Dynamic Light Assist pro LED světla z PR kódů?

Příspěvek od georgy04 »

niekde som raz cital, ze MY16 pokial ma kameru pre lane assist a full led, tak ma rovno aj aktivne DLA. Do MY16 mozu mat kameru aj full led, ale nemusia mat DLA aktivne, nakolko sa v tom case v konfiguratore za tuto funkciu doplacalo

tuto info ale neviem potvrdit
VW Passat B6 Variant 103KW CR 11/2008
VW Passat B8 Variant 140KW 05/2015

ferda25
Pilot
Pilot
Příspěvky: 745
Registrován: 25.12.2011 09:36

Re: Jak poznat Dynamic Light Assist pro LED světla z PR kódů?

Příspěvek od ferda25 »

Předpoklad je PR-kód: 8IU, nic jiného. 8IU může být i bez kamery. Základní LED(8IT) totiž neumí nic jiného než výškovou regulaci. Diagnostikou se pozná 8IU, že je jednotka na adrese: 7P6 s indexem E nebo pak na adrese 4B jednotku: 3Q0907338. 8IT = na adrese 55 jednotka 5Q0...

petrando30
Řidič
Řidič
Příspěvky: 133
Registrován: 14.05.2009 13:55

Re: Jak poznat Dynamic Light Assist pro LED světla z PR kódů?

Příspěvek od petrando30 »

Georgy04: Mám německý ceník jak pro rok 2015, tak pro rok 2016 a podle nich máš pravdu. MY 2015 má DLA a full LED v ceníku odděleně a v MY2016 už je to oboje pohromadě (a za vyšší cenu). Naopak v MY2016 už samostatně DLA v asistentech není.

Ferda25: Díky, teď je to jasné.
Přílohy
MY2015
MY2015
MY2016
MY2016

Odpovědět

Zpět na „Passat B8“