Obsah prohlídky v 60tis.km Alltrack 140kw

3G5 / 3G2 2014 - 201.
Odpovědět
Tomas Hayek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 12.12.2017 12:23

Obsah prohlídky v 60tis.km Alltrack 140kw

Příspěvek od Tomas Hayek »

Ahojte, můžete mi prosím napsat jaké úkony obsahuje servisní prohlídka v 60tis.km? Ptal jsem se na to v servisu a překvapilo mě, že není součástí výměna oleje v haldexu. U superbu 4x4 se mění při tomto intervalu, tak jsem čekal když jsou to ,,stejná´´ auta, že bude i servis stejný. Pokud máte k dispozici servisní plán do cca 200tis.km tak sem s ním.
Předem díky!

hampejz
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 240
Registrován: 05.04.2009 15:13

Re: Obsah prohlídky v 60tis.km Alltrack 140kw

Příspěvek od hampejz »

Přidám se stejným dotazem na BiTDI. Mám to za 3,5k km

Diky

muflon
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 21.09.2017 23:01

Re: Obsah prohlídky v 60tis.km Alltrack 140kw

Příspěvek od muflon »

Navážu související otázkou - je tato cena za servisní prohlídku za vás ok? BiTDI, 60 tisíc km, rok 2015. Servis Porsche Prosek.
Přílohy
passat.png

hampejz
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 240
Registrován: 05.04.2009 15:13

Re: Obsah prohlídky v 60tis.km Alltrack 140kw

Příspěvek od hampejz »

slušná řacha, ale když na to koukám, tak položkově tam nevidím nic šíleného. Asi to vezmu bez cen jako poptávku a než někam dojedu, tak to pošlu na servisy na nacenění :)

JirkaVys
Profík
Profík
Příspěvky: 1110
Registrován: 11.09.2016 14:37

Re: Obsah prohlídky v 60tis.km Alltrack 140kw

Příspěvek od JirkaVys »

Proto už nějakou dobu nejezdím do autorizaku, ani v záruce, což ani není povinnost tam jezdit pro uznání záruky a vždy při reklamaci nebyly problémy.
Protože jejich servis, jestli se to tak dá nazvat je jen o placení všech těch zaměstnanců, prodejců, úředníků atd. až pak nastupuje placení servisu, který většinou stál za prd.
Ideální je si najít kvalitní nezávislý servis a jezdit tam.
Protože prezuti za cenu přes 2tis Kč, olej za 3,5tis Kč atd... To mluví za vše... A pokaždé naúčtují hromadu věcí, které ani nejsou potřeba.
Jen tam holt nedostaneš ty super igelity, molitany atd na sedadla, volant aby ti to náhodou neopotřebovali tím přejetím z parkoviště a zpět :-D

Tomas Hayek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 12.12.2017 12:23

Re: Obsah prohlídky v 60tis.km Alltrack 140kw

Příspěvek od Tomas Hayek »

1800,- za přezutí to je pecka! Já v servisu platím 560,- ale ten mám od domu 70km, v druhém který mám v místě bydliště je to 860,-.
Nechám si udělat nabídku 60tis.servis od obou a pak uvidím jak to vyjde. Jen mám obavy, že budu muset měnit zadní brzdové kotouče, mám najeto 46tis. a vypadají na 200tis. :negative:

Uživatelský avatar
eauto1.cz
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1474
Registrován: 29.09.2014 11:41
Bydliště: Opavsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Obsah prohlídky v 60tis.km Alltrack 140kw

Příspěvek od eauto1.cz »

Muflon: podle mě v ceně toho servisu není nic zarážejícího.
Že mají brutálně vysoké ceny kapalin, to tak bylo vždy, na to je třeba myslet.
Ostatní díly seženeš taky za polovinu, ale nevíš, zda mají životnost nebo kvalitu originálu, nebo menší než poloviční :idea:
Co se týká práce, to by Ti někdo udělal za polovinu nebo i čtvrtinu a nebo bys si to mohl udělat zadarmo sám, není co řešit.
Až na to, že výměnu těch kapalin třeba v DSG neumí kde kdo udělat správně, nemá na to vybavení, třeba diagnostiku.
Další téma je originál kapaliny a náhrady v aftermarket.
Mnozí dávají místo originál olejů do převodovek nějaké náhražky atd a přitom je snad 25let známo, že to pak řadí hůře zejména za studena a mrazu a to má vliv na spojku a celý pohon a životnost.
Poznáš to i u manuál převodovky při prvním řazení, natož u DSG.
Takže já bych nikdy nerozesílal poptávku k nacenění servisu, spíš bych ocenil jeden jediný spolehlivý servis v okolí 100km, není snadné jej najít :idea:
A jestli to bude stát 60 nebo 35 Ti může být zcela šumák ve chvíli, kdy zjistíš, že to řadí špatně.
Auto1 - Import a prodej aut http://www.eauto1.cz"

JirkaVys
Profík
Profík
Příspěvky: 1110
Registrován: 11.09.2016 14:37

Re: Obsah prohlídky v 60tis.km Alltrack 140kw

Příspěvek od JirkaVys »

Tady ale byla řeč o užití originál dílů a originálních kapalin :-D
Originální díly seženeš běžně za polovinu o olejich ani mluvit nebudu, oproti když vlezes do autorizaku, kde platíš akorát hromadu zaměstnanců, fungování autosalonu atd. až poté za servis, který kolikrát není kvalitní.
Když vidím ty nesmyslné ceny prezuti 2tis, olej 3,5 tis Kč atd tak se jen smeju. Cena prezuti je reálně max 800 Kč, olej top značky max 1500 Kč, kdežto v autorizaku uvidíš možná nějaký Castrol :-D
Vybavení má kvalitní nezávislý servis samozřejmě také, včetně postupů, cena za práci bývá téměř stejná autorizak vs nezávislý servis. Jen se vše zkrátka liší v ceně originálních dílů a kapalin, které jsou zkrátka v autorizáku dvojnásobné abys zaplatil zaměstnance a salon, nic víc.
Diagnostiku a kvalitní vybavení nemá v dnešní době tak maximálně garážník a menší servisy.
Do autorizáků jsem dříve jezdil, když jsem zjistil že to jsou vyhozené peníze, ztráta času než něco udělají a vymění u toho plno věcí, které ani nejsou potřeba, vážnější problémy ani opravit neuměli a poté vešlo v platnost že s vozy v záruce není potřeba jezdit do autorizáků, tak od té doby jezdím do nezávislého servisu s každým vozem i v záruce, dělají úplně vše, v případě reklamace nikdy žádný problém, to samé při pojistné události vždy placeny originální díly atd a k tomu ušetřeny jinak zbytečně vyhozené peníze, které člověk může investovat do úprav vozů nebo bydlení :)
A ještě po dobu servisu náhradní vozidlo zdarma, tak není o čem a to mám doma na výběr B6, CC a B8, i tak si nechám auto většinou zapůjčit, když je možnost, proč ji nevyužít :)

Ale jako určitě je na každém kam s vozem jezdí. Někdo si myslí že v autorizáku to udělají nejlépe. Někdo zase obráceně.
Někdo raději peníze investuje do jiných věcí, než zbytečně dát jednou tolik za to samé co mu jinde při použití stejných dílu udělají stejně atd Volba je vždy na majiteli, já po zkušenostech s autorizaky bych tam už nešel, jezdím tam jedině při pojistných událostech, abych pojišťovna platila zbytečné peníze, když už to člověk platí :-D

Uživatelský avatar
b8rline
Řidič
Řidič
Příspěvky: 75
Registrován: 18.03.2018 19:48

Re: Obsah prohlídky v 60tis.km Alltrack 140kw

Příspěvek od b8rline »

eauto1.cz píše:Muflon: podle mě v ceně toho servisu není nic zarážejícího.
Že mají brutálně vysoké ceny kapalin, to tak bylo vždy, na to je třeba myslet.
Ostatní díly seženeš taky za polovinu, ale nevíš, zda mají životnost nebo kvalitu originálu, nebo menší než poloviční :idea:
Co se týká práce, to by Ti někdo udělal za polovinu nebo i čtvrtinu a nebo bys si to mohl udělat zadarmo sám, není co řešit.
Až na to, že výměnu těch kapalin třeba v DSG neumí kde kdo udělat správně, nemá na to vybavení, třeba diagnostiku.
Další téma je originál kapaliny a náhrady v aftermarket.
Mnozí dávají místo originál olejů do převodovek nějaké náhražky atd a přitom je snad 25let známo, že to pak řadí hůře zejména za studena a mrazu a to má vliv na spojku a celý pohon a životnost.
Poznáš to i u manuál převodovky při prvním řazení, natož u DSG.
Takže já bych nikdy nerozesílal poptávku k nacenění servisu, spíš bych ocenil jeden jediný spolehlivý servis v okolí 100km, není snadné jej najít :idea:
A jestli to bude stát 60 nebo 35 Ti může být zcela šumák ve chvíli, kdy zjistíš, že to řadí špatně.
jaky bys doporucil autorizak na Morave? :-)

hampejz
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 240
Registrován: 05.04.2009 15:13

Re: Obsah prohlídky v 60tis.km Alltrack 140kw

Příspěvek od hampejz »

Ahoj,

tak já u Přerosta 60tis za 19500
- oleje motor, DSG, Haldex
- Plné Adblue
- Filtry
- dezinfekce klima
- geometrie
- přichycení jednoho kabelu a zapojení kabelu nabíječky pod palubku
- bez kontroly brzd na vyžádání
- luxování interiéru
- baterka v ovladači

Uživatelský avatar
eauto1.cz
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1474
Registrován: 29.09.2014 11:41
Bydliště: Opavsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Obsah prohlídky v 60tis.km Alltrack 140kw

Příspěvek od eauto1.cz »

Baterku v klíči měním každý rok, mám jich v zásobě asi 10ks :laugh:
Podle mě je vhodné nekupovat obyčejné ale nějaké lepší.
Auto1 - Import a prodej aut http://www.eauto1.cz"

Odpovědět

Zpět na „Passat B8“