Discover PRO firmware update

3G5 / 3G2 2014 - 201.
Uživatelský avatar
ppfox
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 7833
Registrován: 02.04.2012 00:02
Bydliště: east bohemia

Re: Discover PRO firmware update

Příspěvek od ppfox »

Nemám důvod ti nevěřit (to myslím vážně, aby bylo jasno :D ), ale odpálení desky při blbé aktualizaci map v RNS510 a to navíc v autorizáku je totálně šílená představa
eauto1.cz píše:...při žádosti o aktualizaci map, čti pozorně, spálili základní desku RNS510...
Jen si říkám, to to jako zmršili takhle a poslali ho s tím pak v klidu pryč? To by mě asi ven z toho baráku jen tak v pohodě nedostali :laugh: :laugh:
Passat B6 Variant 2008
Passat B6 r-Line 2010 148 kW/404 Nm
Passat B8 Alltrack 2016 140kW DSG 4M
Passat B8 Alltrack 2017 140kW DSG 4M
Passat B7 Variant 2013 2.0TDi 4M DSG rLine 153 kW/430 Nm

Uživatelský avatar
Filas
Řidič
Řidič
Příspěvky: 115
Registrován: 30.05.2008 14:53
Bydliště: Praha - Západ

Re: Discover PRO firmware update

Příspěvek od Filas »

HorakVitek píše:Z jakého důvodu potřebuješ řešit aktualizaci firmwaru? Ja už nějakou dobu hledám řešení ohledně dodělání app connect do discover pro v passatu B8 (06/2015), je řada názorů, ale u většiny se asi shodují, že je potřeba vyměnit celou jednotku, čili investice kole 20tis a výš. To se mi do toho kvůli app connect opravdu dávat nechce. Na druhou stranu si říkám proč to VW dělal tak debilně, aby do nového auta v roce 2015 dal jednotku, kterou za rok nahradí nějakou jinou, která pak app connect bude umožňovat. Vycházím z informací, že app connect jde dodělat až u vozů s modelovým rokem 2016 (jak uvádí VW). Našel jsem firmu (navitech), která mi řekla, že rok nehraje roli, že to umějí udělat, že se jedná o manuální parametrizaci jednotky. Jsem laik tak nevím co si o tom myslet, zda je to reálné. Prahu mám 230km kde to udělají, tak se tam asi někdy vydám a uvidíme. Má s tím někdo kluci zkušenost? Děkuji :-)
Ta firma budí docela důvěru :laugh: https://www.zbozi.cz/obchod/126813/

Uživatelský avatar
HorakVitek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: 27.07.2010 17:12

Re: Discover PRO firmware update

Příspěvek od HorakVitek »

Filas píše:
HorakVitek píše:Z jakého důvodu potřebuješ řešit aktualizaci firmwaru? Ja už nějakou dobu hledám řešení ohledně dodělání app connect do discover pro v passatu B8 (06/2015), je řada názorů, ale u většiny se asi shodují, že je potřeba vyměnit celou jednotku, čili investice kole 20tis a výš. To se mi do toho kvůli app connect opravdu dávat nechce. Na druhou stranu si říkám proč to VW dělal tak debilně, aby do nového auta v roce 2015 dal jednotku, kterou za rok nahradí nějakou jinou, která pak app connect bude umožňovat. Vycházím z informací, že app connect jde dodělat až u vozů s modelovým rokem 2016 (jak uvádí VW). Našel jsem firmu (navitech), která mi řekla, že rok nehraje roli, že to umějí udělat, že se jedná o manuální parametrizaci jednotky. Jsem laik tak nevím co si o tom myslet, zda je to reálné. Prahu mám 230km kde to udělají, tak se tam asi někdy vydám a uvidíme. Má s tím někdo kluci zkušenost? Děkuji :-)
Ta firma budí docela důvěru :laugh: https://www.zbozi.cz/obchod/126813/
To teda, pak jsem si toho také všiml :laugh: :laugh: :laugh:, takže už jsem se smířil s tím, že když app connect tak nova jednotka :-(

Walkeer
Řidič
Řidič
Příspěvky: 61
Registrován: 19.03.2012 23:55

Re: Discover PRO firmware update

Příspěvek od Walkeer »

eauto1.cz píše: Kolegovi V AUTORIZÁKU na novém Supu2 při žádosti o aktualizaci map, čti pozorně, spálili základní desku RNS510
jakoze mu v autorizovanem servisu znicili auto (resp. infotaiment) a chteli to po nem zaplatit? tak s tim by u me asi uplne neuspeli :D Kdybyste mel nekdo overeny postup jak aktualizovat FW v infotaimentu (mam Discover Media rok 2017 s carplay), dejte prosim vedet, diky!
Passat 3C Variant 1.9TDi Bluemotion Mocca

Uživatelský avatar
avus
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 265
Registrován: 12.05.2009 23:29
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Discover PRO firmware update

Příspěvek od avus »

Přehrát firmware v Discover Pro MIB2 v Passatu B8 MY 2015 každopádně dnes již lze. Mám takovou jednotku v autě . S plně funkčním Appconnect. Předtím zde byl aktivní jen Mirrorlink VW to neumí a dle všeho ani umět nebude. A výměnu jednotky za 20 000 v autorizáku asi nepořídíte. Nová stojí k 80 000Kč :).

tresik
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 02.07.2019 18:28

Re: Discover PRO firmware update

Příspěvek od tresik »

Ahoj, mám taky discovery pro 2015, nemám tam ikonu pro app connect. Prosím kde jsi našel jak updatovat radio? Případně prosím o kontakt.
Díky
Petr

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14724
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: Discover PRO firmware update

Příspěvek od tornado1 »

Sám jsem zvědavý na update
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

gogovw
Řidič
Řidič
Příspěvky: 56
Registrován: 23.06.2009 15:23
Bydliště: Chomutov

Re: Discover PRO firmware update

Příspěvek od gogovw »

Update mapových podkladů:
Při poslední aktualizaci mapových podkladů pro vozidlo VW Passat B8 2014 a výš a navigaci Discovery Pro jsem narazil v porovnání s předchozími aktualizacemi na následující rozdílnosti.
Aktualizace mapových podkladů ze stránek VW ČR viz příloha.
Z těchto upgrade z různých časových období je patrné, že u posledního upgrade ze stránek VW ČR je rozdíl v souborech, vždy byl součástí soubor s příponou .md5 a číslo mapy (P169, P175), nyní takový soubor v upgrade není. Upgrade mám v této formě staženou (ze 7.6.2019), ale neupgradoval jsem v mé Discovery Pro, neboť nevím zda je tento upgrade funkční, když zde není soubor .md5, tak jak tomu bylo v předchozích obdobích.
Nechybí v upgrade mapových podkladů ze 7.6.2019 soubor P177_N60S5MIBH3_EU .md5 , tak jako byl vždy v předchozích obdobích součástí upgrade obdobný soubor s označením aktualizace map????
Upgradoval už někdo nové mapy P177 v této verzi a jaké měl stažené soubory?
Přílohy
Upgrade map.JPG

r3ady
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 49
Registrován: 24.07.2019 19:56

Re: Discover PRO firmware update

Příspěvek od r3ady »

MD5 neřeš to je soubor na kontrolní součet, kliknutím na něj zjistíš jestli se mapy stáhli bez chyb. Mapy 2019-2020 jsem updatoval o víkendu a no problem. Cca 28 gb,karta 256gb asi 50 minut to trvalo
VW Passat Variant Highline 2.0 TDI 140kW DSG R-Line 2016

gogovw
Řidič
Řidič
Příspěvky: 56
Registrován: 23.06.2009 15:23
Bydliště: Chomutov

Re: Discover PRO firmware update

Příspěvek od gogovw »

Máš pravdu, jdu z garáže upgrade 45min. hotovo OK. Díky za info, protože jsem dotazoval přes stránky VW ČR a vědí kulový, jejich odpověď na chybějící soubor "pokud nefungují nové mapové podklady jeďte do servisu", ale proč tam ten soubor poprvé není a na co je - neznají odborníci.

Uživatelský avatar
avus
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 265
Registrován: 12.05.2009 23:29
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Discover PRO firmware update

Příspěvek od avus »

A můžeš mi říct proč by u VW měli vědět z jakých souboru se aktualizační sw skládá ? Tyhle data ukládá i na české stránky výrobce a podstatné je že napíše jak aktualizaci provést . To předpokládám na těch stránkách najdeš. To, že se my Češi hrabeme v souborových složkách dál je spíš náš problém . Němec tohle neřeší . Ten pouze nahlásí kdyby soubor nešel stáhnout nebo s ním nešlo navigaci aktualizovat . Nečetl jsem celé vlákno , ale pokud očekáváš že přes aktualizaci map získáš Appconect , tak to asi ani do budoucna neklapne . Sám jsem to řešil nestandardní cestou a Appconect získal , ale tuhle mou cestu nechci dál sdílet . Jen vám tady můžu zopakovat že pro Discovery Pro MIB2 i pro modelový rok 2015 Appconect a s ním Android Auto rozjet lze. I když aktivaci VW pro MY 2015 nenabízí .

Odesláno z mého SM-G965F pomocí Tapatalk

Peterk176
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 27.06.2019 22:46

Re: Discover PRO firmware update

Příspěvek od Peterk176 »

Mám otázku či je možné "zrkadliť" telefón s rádiom. Telefón je iphone SE a rádio composition media (vw passat, 2015) pomocou aplikácie Carplay, v možnostiach konektivity na stránke VW je tuším napísané že to nie je podporované, nie je možné to zmeniť (napr. updatom softveru)?

gogovw
Řidič
Řidič
Příspěvky: 56
Registrován: 23.06.2009 15:23
Bydliště: Chomutov

Re: Discover PRO firmware update

Příspěvek od gogovw »

Pro Avuse,
já jsem neřešil appconect, pouze upgrade map, na kterých jsem zjistil rozdílnost v souborech proti předchozímu období, to je celé a kolega mi správně poradil, že se jedná o kontrolní soubor, který tam nyní není a na funkčnost nemá vliv. Jestliže je uvedený upgrade map na stránkách VW ČR, tak se dotazuji tam, neboť se jedná o jejich stránky. To jestli to na tyto stránky dává někdo jiný by měl majitel stránek vědět a pakliže se dotazuji na tento upgrade a majitel stránek neví o čem mluvím a píši, tak by mě měl odkázat na toho, kdo upgrade na stránky uveřejňuje a ne na autorizovaný servis, kde budou vědět úplný kulový.
Je hezké, že píšeš, že lze na daném zařízení spustit appconect, ale je to stejné, jako kdybys prozradil, že ve sportce se dá vyhrát, ale nás ostatní zajímá jak toho docílit, ne pouze že je to možné. Pokud se ti to povedlo a nechceš se s postupem podělit, tak tam příště uveď "jde to, ale neprozradím jak - výrobní tajemství", vyhneš se případnému množství dotazů , jak se ti to podařilo a jak se to dá.

mirec-ke
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 27.07.2019 10:22

Re: Discover PRO firmware update

Příspěvek od mirec-ke »

Neviem či viete, ale práve beží zvolávačka na update Doscoveru PRO pod označením 91U9 Kr.02
Nemáte niekto viac info?
VW Passat, B8, 2.0 BiTDi, 176kW, r.v. 2015, AreaView, Lane, Side, Front, DLA, Webasto, IAD, Dynaudio, Keyless, EasyOpen, 230V, Panoráma, Vyhrievané čelné sklo, Dvojsklo,

Uživatelský avatar
avus
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 265
Registrován: 12.05.2009 23:29
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Discover PRO firmware update

Příspěvek od avus »

gogovw píše:Pro Avuse,
já jsem neřešil appconect, pouze upgrade map, na kterých jsem zjistil rozdílnost v souborech proti předchozímu období, to je celé a kolega mi správně poradil, že se jedná o kontrolní soubor, který tam nyní není a na funkčnost nemá vliv. Jestliže je uvedený upgrade map na stránkách VW ČR, tak se dotazuji tam, neboť se jedná o jejich stránky. To jestli to na tyto stránky dává někdo jiný by měl majitel stránek vědět a pakliže se dotazuji na tento upgrade a majitel stránek neví o čem mluvím a píši, tak by mě měl odkázat na toho, kdo upgrade na stránky uveřejňuje a ne na autorizovaný servis, kde budou vědět úplný kulový.
Je hezké, že píšeš, že lze na daném zařízení spustit appconect, ale je to stejné, jako kdybys prozradil, že ve sportce se dá vyhrát, ale nás ostatní zajímá jak toho docílit, ne pouze že je to možné. Pokud se ti to povedlo a nechceš se s postupem podělit, tak tam příště uveď "jde to, ale neprozradím jak - výrobní tajemství", vyhneš se případnému množství dotazů , jak se ti to podařilo a jak se to dá.
No, každý mluvíme o něčem jiném. Takže raději diskuzi dál rozvíjet nebudu.

Odesláno z mého SM-G965F pomocí Tapatalk

Odpovědět

Zpět na „Passat B8“