Navigace

3G5 / 3G2 2014 - 201.
Odpovědět
sajmik1
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 17.01.2018 20:55

Navigace

Příspěvek od sajmik1 »

Zdravím všechny,
S rodinnou často jezdíme s karavanem a všimnul jsem si jedné nemilé záležitosti.
Když zadám do navigace cíl, zvolím nejrychlejší trasu, tak mě navigace vede hroznými kotěhůlkami, namísto po hlavních tazích. Kus cesty po hlavním tahu a pak šup přes vesničky, kopce, úzké cestičky atp. Bez karavanu bych to ještě přežil, ale takto je to úplně na h***o.
Máte podobné zkušenosti?
Jde to přenastavit?
Díky za info

Uživatelský avatar
Benik
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 481
Registrován: 29.09.2010 14:46

Re: Navigace

Příspěvek od Benik »

nemas tam nekde zaškrtnuto v nastaveni u navi vyhnout se dalnicim, zpoplatnenym usekum a pak tam jsou jeste 3 veci kterym se vyhnout... urco to bude neco tam... :-)

Odesláno z mého SM-G960F pomocí Tapatalk

sajmik1
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 17.01.2018 20:55

Re: Navigace

Příspěvek od sajmik1 »

Ne nemám, normálně mě to po dálnicích tahá, ale pak mě to sekne přes nějaký super zkratky, který jsou totální peklo.

sajmik1
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 17.01.2018 20:55

Re: Navigace

Příspěvek od sajmik1 »

Ne nemám, normálně mě to po dálnicích tahá, ale pak mě to sekne přes nějaký super zkratky, který jsou totální peklo.

Uživatelský avatar
eauto1.cz
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1474
Registrován: 29.09.2014 11:41
Bydliště: Opavsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Navigace

Příspěvek od eauto1.cz »

Určitě si projdi nastavení nebo si vyresetuj do továrního nastavení celou samotnou navigaci, nemyslím celý infotaiment, jen navigační sekci a ideálně si pročti návod.
Nastav nejrychlejší trasu a vypni dynamické navádění, které zohledňuje uzavírky objíždky.
Tak sice hrozí že vjedeš do úseku kde je stavba, ale pak budeš moci zadat sám, že ji chceš objet tím, že zadáš, jak dlouhý úsek před tebou je uzavřený, ale nebude Tě to tahat nikde jinde, jen po jedničkách a dálnicích.
Nepoužíval bych to pořád, ale chvilkově by to mělo řešit tvůj problém.
Akorát si dej pozor, abys s karavanem potom necouval někde kilometr...!
Navi bude mít dle toho co píšeš nějaké chybové hlášení přes TMC nebo Carnet ohledně neplatné uzavírky a tudíž tě vede na objízdnou trasu mimo.
Základ používání navigace je nevěřit ničemu.
Vždy si dát celkový přehled mapy a sledovat, kudy to pojede, abys tam neměl trajekt, silnici třetí třídy, atd...
Ideálně si na budíkách sleduji nastávajících pár km, na navi samotné větší vzdálenost v desítkách-stovkách km s přehledem akcí, sjezdy, křižovatky atd to si ještě přepínám a porovnávám dle puštěné WAZE na pozadí.
Protože sice před jízdou jedeš jaks chtěl, ale dynamika Tě kdykoliv pošle jinde, protože někdo zadá do systému problém. Občas dají špatně kilometrovník na dálnici místo 367-395 to dají na 267-268 (to nepochopíš) nebo to dají do protisměru (!) atd, úplně běžná věc , co se děje často.
Taky pozor na průjezdní body.
Když si zadáš mezi Brno a Makarskou např Vídeň abys nejel přes Blavu, tak je třeba dát jen bod na obchvatu, pumpu na obchvatu atp, jinak jedeš do centra Vídně uličkama, ale to snad tento případ nebude...
Auto1 - Import a prodej aut http://www.eauto1.cz"

Odpovědět

Zpět na „Passat B8“