zvažujem kúpu VW PASSAT B8

3G5 / 3G2 2014 - 201.
Odpovědět
dp450nd
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 06.07.2019 09:25

zvažujem kúpu VW PASSAT B8

Příspěvek od dp450nd »

Zdravím, zvažujem kúpu B8. Pozeral som viac inzeratov.. vozil som sa rok na novej firemnej B8 2017.. no teraz zvažujem kúpu 2015-2016..kedže som mal iba nové tak by na zaujímalo ako to je so stavom ked ma od 150tkm, načo si dať pozor, čomu sa vyhnúť a pod. či 2.0TDI alebo stačí 1.6TDI na taký tank ... momentálne mám VW golf VII 2018 a 1.6 TDI tam uplne stačí...na dialnici pri 170 km/h ked zošlapnem plyn hned svižne reaguje..otazkou je či to stačí aj na b8 kedže je mohutnejšia.. Dakujem za rady

Uživatelský avatar
matrose
Řidič
Řidič
Příspěvky: 65
Registrován: 22.05.2012 10:06

Re: zvažujem kúpu VW PASSAT B8

Příspěvek od matrose »

Mame 2.0. 110kw, jede ale nekdy jsem si rikal, proc jsem nevzal 176kw. Kdyz vemes 1.6 budes si to říkat taky a asi dost často. Jinak auto jako celek bez problémů, mam neco kolem 185 tis, prvni 3 roky najezd 50tis ročně, ted spis manzelka krátké po městě. Jediný co bych vytknul je podvozek na nerovnostech,prostě jiné znacky to umí líp.

Uživatelský avatar
CentriFUGA
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2574
Registrován: 23.03.2013 23:28
Bydliště: Česká Lípa
Kontaktovat uživatele:

Re: zvažujem kúpu VW PASSAT B8

Příspěvek od CentriFUGA »

Jako celek je Passat fajn. Mě třeba podvozek nevadí, vyhovuje mi tvrdší auto. Měl jsem předtím superba 2 a byl moc houpavý, takže je to asi o tom jak kdo to má.
Co se motoru týče, tak 110kW je ideální volba na normální ježdění s bonusem v podobě příjemné spotřeby.
1,6 bude hodně slabá, budeš ji víc točit a honit, takže ve finále bude brát stejne jako 2,0. Druhá věc je ze 1,6 je no, tudíž budeš hůř shánět kus dle tvých preferencí a hlavně podle mě pak špatně prodávat.

U nájezdu 150tis se z autem svez, vše musí fungovat, nic nesmí bouchat atd., jako u každého jiného auta + kontrola historie dle vin . Máme v rodině dva, jeden při koupi 163, druhéj 183tis., na jedno mám asi 12tis, na druhém rodiče asi 7tis a auta fungují. I na inzerci jsou kusy s 300tis., takže to funguje a vydrží, jako každé jiné auto z koncernu.
Že by měl Passat nějaky vyhlášeny problém, na který se zaměřit, o tom nevím. Jediné čeho se nelekni, že dost kusů u ročníku 2015 může mít měněno těsnění pod hlavou. Měly tam asi nějakou špatnou sérii. Při nájezdu kolem 150 tis už to bude vyměněno.

jerryxlol
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 25
Registrován: 30.04.2011 20:38
Bydliště: Brno

Re: zvažujem kúpu VW PASSAT B8

Příspěvek od jerryxlol »

Mno passata mám cca 2týdny a můžu říct, že jsem cca věděl do čeho jdu. Na dálnici auto značka ideal, 2.0tdi se 110kw mi třeba stačí bohatě i na předjíždění po běžných silnicích...

Já kupoval auto se 110k km najeto, a ještě voní po novotě. Koukal jsem i na kousky s vyšším nájezdem ale cca jsem zjistil, že je lepší v cenovce cca 400k hledat menší nájezd. (Nehledal jsem highline)
Jak říká CentriFUGA, provézt se, naschvál najet na nerovnost, nic nesmí bouchat lehké zavlnění je normálka. Cebii ti dneska snad dokládá každej (já dostal komplet dokumentaci DE, i s fakturama na opravy).
Na zvedáku uvidíš už lehkou korozi ale nic extra. V případě bouračky se mrkni jak moc je to třísklé a jak kvalitně opravené. Ve chvíli kdy uvidíš tmel tak utíkej :)

Ad spotřeba tak krásně delší cesty cca za 5l/100, v případě města se pohybuju kolem 6l/100. (Brno)


Uživatelský avatar
denis.82
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1701
Registrován: 29.01.2012 12:16
Bydliště: Zlín

Re: zvažujem kúpu VW PASSAT B8

Příspěvek od denis.82 »

jerryxlol píše:Mno passata mám cca 2týdny a můžu říct, že jsem cca věděl do čeho jdu. Na dálnici auto značka ideal, 2.0tdi se 110kw mi třeba stačí bohatě i na předjíždění po běžných silnicích...

Já kupoval auto se 110k km najeto, a ještě voní po novotě. Koukal jsem i na kousky s vyšším nájezdem ale cca jsem zjistil, že je lepší v cenovce cca 400k hledat menší nájezd. (Nehledal jsem highline)
Jak říká CentriFUGA, provézt se, naschvál najet na nerovnost, nic nesmí bouchat lehké zavlnění je normálka. Cebii ti dneska snad dokládá každej (já dostal komplet dokumentaci DE, i s fakturama na opravy).
Na zvedáku uvidíš už lehkou korozi ale nic extra. V případě bouračky se mrkni jak moc je to třísklé a jak kvalitně opravené. Ve chvíli kdy uvidíš tmel tak utíkej :)

Ad spotřeba tak krásně delší cesty cca za 5l/100, v případě města se pohybuju kolem 6l/100. (Brno)
Cebia. :lol: :lol: Papir vhodny tak na zachod. Relevantni pri koupi auta je rozhodne spis servisni historie, kde uvidíš, jak předchozí majitel servisoval a co se na aute dělalo.

A cena auta se uz davno neodviji jen podle tachometru, ale i podle stavu, vybavy, motorizace, prevodovky…

Ja osobne nez socku v manualu s malym najezdem za 350tkc, tak vezmu za 400tkc vybavene dsg s ledkama klidne i s 200tkm. Passat něco vydrzi, není to Dacia s litrovym motorem, ktery je v 80tkm zraly na vymenu.

Navic moje zkusenost je, ze tyhle nove auta s vetsim poctem kilometru jsou v lepsim technickem i optickem stavu nez 100tkm nacukanym po meste.
RS6 Performance 445kw

Odpovědět

Zpět na „Passat B8“