Jaké pneu

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...
Odpovědět
Uživatelský avatar
DodoGT
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 231
Registrován: 10.03.2015 08:47
Bydliště: Prešov Slovensko

Re: Jaké pneu

Příspěvek od DodoGT »

Ja mam 225-ky sirka pneu na zimu nechcel som 215 to je pravda je to malo no ale aj tak odporucam dat na zimu aspon tie 18tky.

CoolXman mas pravdu na taketo auto to chce urcite nieco vacsie ale ja este ked som to riesil nemal som tusenie ze na B8 je R17 nieco ako R16 ked som mal ci uz Yeti Leon Mini a tak dalej je to prve auto a ja som si to neodsledoval.... :/
JE: VW Passat B8 BiTDI 4MOTION Limo Highline R19, LED-DLA, Light Assist, LightVision, ergoComfort, Alcantara, DCC, AID, DiscoverPro, DYNAUDIO, Keyless Access, 230V, Area View 360, EA, TJA, LA, SAP, PR..

ma013905
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 14.02.2016 18:32

Re: Jaké pneu

Příspěvek od ma013905 »

Zdravím, jsem tu nový a chtěl bych se zeptat, jak je sledován tlak v pneu u Passat Variant B8 2.0 TDI 140kW HL? Dočetl jsem se, že existují dvě varianty přímý(direkt) pomocí TMPS v každém kole a nepřímý(indirekt) pomocí čidel ABS.

Děkuji Martin

Uživatelský avatar
CoolXman
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1330
Registrován: 04.02.2009 15:50
Bydliště: Berounsko, Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaké pneu

Příspěvek od CoolXman »

je sledovan presne jak jses docetl, takze sis sam odpovedel, ted uz zalezi jenom co budes mit nebo mas v aute .... pres abs je v serii (povinne) a tpms je za maly priplatek
Passat B8 Limo 2,0 TDI DSG R-Line Tungsten - AID,DCC,ACC,Discover Pro,18"+19",LED,Lane,Side,DLA,TPMS,Ambiente,230V,kamera,DLS audio Reference,SGS
Golf 7 Variant 2,0 TDI DSG

Uživatelský avatar
eauto1.cz
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1474
Registrován: 29.09.2014 11:41
Bydliště: Opavsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaké pneu

Příspěvek od eauto1.cz »

CoolXman píše: tpms je za maly priplatek
Malý je co? Jednotky stovek eur :lol:
Dovybavoval to někdo už?
Viděl jsem to v autě a pěkně to ukazuje na AID+DP a vypadá to supr.
Auto1 - Import a prodej aut http://www.eauto1.cz"

hampejz
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 240
Registrován: 05.04.2009 15:13

Re: Jaké pneu

Příspěvek od hampejz »

asi jsem blb, ale nikde nedokážu zobrazit přesný tlak v pneu (rok 2016 s discovery a displejem místo budíku). Jde to?

Uživatelský avatar
georgy04
Řidič
Řidič
Příspěvky: 79
Registrován: 14.10.2012 14:02

Re: Jaké pneu

Příspěvek od georgy04 »

no pokial nemas priamu kontrolu tlaku v pneu tak to nezobrazis, priama kontrola ma namiesto klasickych ventilov, ventily s meranim tlaku, nepriama ta len upozorni na nizky tlak, na zaklade kontroly cez abs,
VW Passat B6 Variant 103KW CR 11/2008
VW Passat B8 Variant 140KW 05/2015

hampejz
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 240
Registrován: 05.04.2009 15:13

Re: Jaké pneu

Příspěvek od hampejz »

Aha. Tak zase něco vy výbavě co chybí :) diky

Uživatelský avatar
georgy04
Řidič
Řidič
Příspěvky: 79
Registrován: 14.10.2012 14:02

Re: Jaké pneu

Příspěvek od georgy04 »

ano ano :D nepraiama je uz seriovo povinna od urciteho roku vyroby
VW Passat B6 Variant 103KW CR 11/2008
VW Passat B8 Variant 140KW 05/2015

Uživatelský avatar
eauto1.cz
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1474
Registrován: 29.09.2014 11:41
Bydliště: Opavsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaké pneu

Příspěvek od eauto1.cz »

I to hlídání tlaku pneu přes ABS určí kolo, napíše česky: "nižší tlak v zadním levé pneu" nebo tak podobně.
Jediný rozdíl je, že nevíš tlak v pneu a nepoznáš planý poplach, byť nejsou časté, sem tam se stane jednou za čas...
Ten aktuální tlak ukazuje i požadované rozmezí pro každé kolo a planý poplach nehrozí, vidíš pořád, kolik tam je...
SmartSelectImage_2017-12-25-09-11-42.jpg
-------------------------
Přezuto v autorizáku 1300kč bez daně, dělali demontáž, přezutí, vyvážení, montáž, bez geometrie za hodinu fertig.
Autorizák je snad poslední pneuservis, kde disky neodřou, všude jinde to je loterie.
Geo naplánovaná později, to bude s olejem DSG na celý den, protože se dělá i kalibrace ACC
Musím doporučit letní gumy Pirelli Cinturato P7
20180222_101757.jpg
Po 150.000km vzadu je ještě asi 6mm a vpředu asi 3mm.
Dopředu šly tedy nové ty samé.
Nevím, kolik z těch km bylo ujeto na zimních, dejme tomu 50.000km odhadem?
Takže 100.000km daly ty původní.
Takže 6 letních gum=200.000km by měly vydržet úplně s přehledem čistě jen letní.
Byly tedy na novém autě, a vlastně jsem platil jen ty dvě teď, za kus trojku bez daně přes eshop
A dobře se s nimi jezdí, nejsou žádný zázrak, ale při běžné jízdě jim nic nevytkneš, jsou skoro zadarmo a výdrž výborná a je tam CONTI INSIDE samozacelující se proti defektu.
Sice mám rezervu i kompresor, ale i tohle je fajn.
TIP:
:idea: Ještě existuje varianta totožné pneu s přídomkem BLUE a je vylepšená o nižší hlučnost, nižší valivý odpor, nižší spotřeba a delší dojezd ale to koupím příště ať jsou všechny stejné. :good:
Naposledy upravil(a) eauto1.cz dne 04.04.2018 21:33, celkem upraveno 1 x.
Auto1 - Import a prodej aut http://www.eauto1.cz"

hampejz
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 240
Registrován: 05.04.2009 15:13

Re: Jaké pneu

Příspěvek od hampejz »

Tak na modelu 2016 mi to jen dle abs přímo kolo neukázalo - bohužel :(

Ty Cinturata - jsem překvapenej, že jsi nadšenej. měl jsem je a už bych nechtěl. Klouzali a brzy udělali pilku (na superbu 1, ale jezdím rychle v zatáčkách). Ta ECO musí klouzat ještě o to víc, se bojím :) Ten nájezd je ale peklo :) Mě guma vydrží většinou tak 30-50tis - na passatu nevím. Teď tam mám na zimu nějaké děsné Kumho (dostal jsem k auto) a už je chci sjet, protože nic hlučnějšího jsem nezažil :) Příští týden to půjde na sportcontact 5 letní, tak se těším

Uživatelský avatar
eauto1.cz
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1474
Registrován: 29.09.2014 11:41
Bydliště: Opavsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaké pneu

Příspěvek od eauto1.cz »

:idea: Ty nemáš AID, to bude asi ten důvod, že neukáže které kolo to je.
Ty pneu to je o jízdním stylu :wink:
:idea: Já jezdím extrémně plynule, proto mi ty gumy vydrží, jezdím jen dálnice, to je potřeba dodat.Mimo dálnice najedu minimum a to jedu langzam. Zvěř, kamiony, radary, vesnice, to nic nenaspěchám.
:idea: Bundesky a zatáčky žerou gumy násobně více.
:idea: Na dálnici v levém doženu za 10minut to, co bys na bundesce vybojoval za hodinu jízdy brzda plyn, proto na bundesce jezdím skoro bez brzd nesekám zatáčky a piju kafíčko, a na dálnici při plynulém letu gumy zabrat nedostanou a je jedno, kolik letíš. V CZ ale lítat moc nejde, tady akorát když jsou tři pruhy nebo v noci.
Auto1 - Import a prodej aut http://www.eauto1.cz"

hampejz
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 240
Registrován: 05.04.2009 15:13

Re: Jaké pneu

Příspěvek od hampejz »

Mám AID, ale možná to na něm neumím vyvolat :(

Ten styl je děsný rozdíl. Mě baví jízda v zatáčkách na hraně adheze, takže já jsem na kvalitní gumu docela puntičkář a vlastně chci od gumy skoro přesný opak než ty :) S dálnicí souhlas

Uživatelský avatar
eauto1.cz
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1474
Registrován: 29.09.2014 11:41
Bydliště: Opavsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaké pneu

Příspěvek od eauto1.cz »

Já nic nevyvolávám, jedu, mám puštěnou mapu na AID a mapa zhasne a objeví se ta výstraha s určením konkrétního kola.
Ty máš MIBI nebo II? Nebo to nemáš nakódováno vše správně...
Podle mě záleží i na nastavení DCC, protože ve sportu ty gumy dřív v ostrých zatáčkách osekáš, ale pro Tebe bude vhodné pneu se zaměřením na sport a tam výdrž nečekej. To sjedeš za odpoledne když vjedeš na okruh
Auto1 - Import a prodej aut http://www.eauto1.cz"

hampejz
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 240
Registrován: 05.04.2009 15:13

Re: Jaké pneu

Příspěvek od hampejz »

přesně, jedu AID mapy a hodí mi hláška, že chyba, ale ne kde a co :( MIBI II nevím? Jak poznám. Mám rok výroby 2016.
Gumy, ano, přesně tak :)

Uživatelský avatar
eauto1.cz
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1474
Registrován: 29.09.2014 11:41
Bydliště: Opavsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaké pneu

Příspěvek od eauto1.cz »

od 2015 v druhé půlce roku je novější MIB2 tak jen nakódovat správně vše a fertig
Golf R obouvá Pirelli P Zero - tak můžeš zkusit :wink:
V rámci Color Edition jsou připraveny čtyři barvy: červená, žlutá, bílá a stříbrná. Použitý barevný styl a technologie pocházejí přímo ze světa formule 1 a umožňují pneumatiku vhodně sladit s barevným provedením automobilu. Pirelli tyto pneumatiky představilo nejdříve ve verzích určených pro vozy Pagani, Lamborghini a McLaren, ovšem k dispozici budou také ve verzích pro Ferrari, Aston Martin, Porsche a Bentley a VW :lol:
Přílohy
pirelli-p-zero-edizione-colorata.jpg
Auto1 - Import a prodej aut http://www.eauto1.cz"

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“