Jaké pneu

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...
Odpovědět
Uživatelský avatar
Honza_L
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 23
Registrován: 30.09.2007 22:15

Re: Jaké pneu

Příspěvek od Honza_L »

CoolXman píše:Verony vypadaj na tmavym aute super, skoda, ze jsou to jediny 19" v nabidce, to je velmi slaba nabidka VW
takze mame stejnej set kol 19" + 18", to vse na DCC, za me idealni :drinks:

jinak moc peknej kombicek :good:
Děkuji. Máš také moc pěkný kousek. Tungsten Silver je parádní :good:

OndraB8
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 45
Registrován: 12.10.2015 15:07

Re: Jaké pneu

Příspěvek od OndraB8 »

Zdravím,

pánové, mám nově B8 BiTDI R-line s 18" Monterey a nejsem úplně odvařen od tlumení větších příčných nerovností. Dost mě zaráží doporučený tlak v pneu 3 bary, který mi přijde, že je dost na vině. Dřív jsem VW neměl, takže jsem zvyklý na foukání v rozmezí 2 - 2,5 baru. Opravdu to takto foukáte?

Jinak sháním obutí na zimu (asi nejlépe 18"), nemáte nějaký tip?

Díky

Ondra
VW Passat B8 2.0 BiTDI R-Line

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Jaké pneu

Příspěvek od KJirka »

tak to zkus ufouknout, co to bude dělat. Nicméně myslím, že k tomu má asi výrobce důvod, proč to předepisuje. Ty vaše gumy mají, jestli se nepletu, i vyšší profil, než má třeba B6 a B7.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

OndraB8
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 45
Registrován: 12.10.2015 15:07

Re: Jaké pneu

Příspěvek od OndraB8 »

Rozměr je 235/45 R18, pneu ContiSportContact 5. Odfouknutí je možnost, jen by mě zajímalo, jestli to už tak někdo řešil. VW asi nějak nastavuje geometrii, tlumení a taky podle toho vybírá pneu, tak bych pak nerad zbytečně blbě sjížděl pneu atd. Prodejce ví samozřejmě prd.
VW Passat B8 2.0 BiTDI R-Line

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Jaké pneu

Příspěvek od KJirka »

no, určitě bych doporučil překontrolovat geometrii, protože na dvou nových autech (to druhý je tohle CC), se stalo, že geo byla špatná a sjely se gumy blbě dovnitř.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

vi.to
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: 31.01.2014 12:10

Re: Jaké pneu

Příspěvek od vi.to »

Obracím se s dotazem zda uvedený rozměr alu mi bude pasovat na B8

Rozměry disků 5x112 7,5Jx16 ET37 stř. díra 66,6mm

Mám je z A6, jsou prakticky netknuté a jeté necelou sezonu, vím, že to není žádná krása B8 na r16, ale považuji to za praktičnost :)

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Jaké pneu

Příspěvek od KJirka »

už jsem ti na stejný dotaz odpovídal jinde. Neuvádíš ani šířku, ani profil a pokud přesně ten rozměr nemáš v TP, na což bych si skoro vsadil, tak to ani nezkoušej. Máš nový auto, čert nikdy nespí, vymázneš se na těch jebkách a pojišťovna udělá dlouhej nos. To jsou nápady, tohle, žasnu.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

vi.to
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: 31.01.2014 12:10

Re: Jaké pneu

Příspěvek od vi.to »

225/60 R16 - dle techničáku 215/60 R16

Kola jsou z audi rv 2013 jeté sezonu a půl.. Takže nevyklepané, a myslím že ani "šlupky". ;)

XMASSS
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 35
Registrován: 21.05.2015 13:22

Re: Jaké pneu

Příspěvek od XMASSS »

vi.to píše:225/60 R16 - dle techničáku 215/60 R16

Kola jsou z audi rv 2013 jeté sezonu a půl.. Takže nevyklepané, a myslím že ani "šlupky". ;)
Pneu možná OK, ale pokud nemáš v TP stejný rozměr (225 vs 215) a cokoli se stane, veškerou škodu hradíš Ty a pojištovna je z obliga....buď je tam nechat dopsat anebo jiný.
Passat B8 Variant 2,0 TDI 110kW HL, DSG, Black Oak - skoro vše co šlo zaškrtnout :)

miggell
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 19.05.2015 16:10

Re: Jaké pneu

Příspěvek od miggell »

vi.to odhliadnuc od toho, že to nemáš v TP takrozdiel v obvode bude 1,8% a to myslím už nevyhovuje norme.
tu to máš názorne ukázané http://www.reifenrechner.at/index.html? ... 7.5&2et=37

vi.to
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: 31.01.2014 12:10

Re: Jaké pneu

Příspěvek od vi.to »

Hej tak to jsou skvělé stránky :)

Uživatelský avatar
DodoGT
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 231
Registrován: 10.03.2015 08:47
Bydliště: Prešov Slovensko

Re: Jaké pneu

Příspěvek od DodoGT »

Prezute na zimu no R17 je na to auto uboho malo.... Pneu som musel trosku dohustit lebo to auto je katastrofalne makke a vlni sa...

Obrázek
JE: VW Passat B8 BiTDI 4MOTION Limo Highline R19, LED-DLA, Light Assist, LightVision, ergoComfort, Alcantara, DCC, AID, DiscoverPro, DYNAUDIO, Keyless Access, 230V, Area View 360, EA, TJA, LA, SAP, PR..

Uživatelský avatar
CoolXman
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1330
Registrován: 04.02.2009 15:50
Bydliště: Berounsko, Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaké pneu

Příspěvek od CoolXman »

:-D prej katastrofalne mekke

mozna ty kola jsou katastrofalne mekky, jinak podovozek zas tak tolik ne, celkove je spis tradicne tuzsi nez mekky, jak je u VW zvykem
ale vypadaj fajnove ty 17" :D ... ne vazne tyhle 17" london jeste ujdou podle me, nevypadaj tak tragicky maly, ale na tvoje auto 4motion a biturbo a naroky to nebude uplne to pravy orechovy
Passat B8 Limo 2,0 TDI DSG R-Line Tungsten - AID,DCC,ACC,Discover Pro,18"+19",LED,Lane,Side,DLA,TPMS,Ambiente,230V,kamera,DLS audio Reference,SGS
Golf 7 Variant 2,0 TDI DSG

OndraB8
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 45
Registrován: 12.10.2015 15:07

Re: Jaké pneu

Příspěvek od OndraB8 »

Myslím, že design kol je naprosto v pořádku a velikost ještě docela ujde (na fotce vypadají male i moje 18" Monterey). Jen je škoda, že šířka 17" není alespoň 225, 215 je už galuzka :-D
VW Passat B8 2.0 BiTDI R-Line

Uživatelský avatar
CoolXman
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1330
Registrován: 04.02.2009 15:50
Bydliště: Berounsko, Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaké pneu

Příspěvek od CoolXman »

presne tak jak pise OndraB8, to me utvrzuje v nazoru co mam dlouho ... London 17" vypadaj vetsi nez ve skutecnosti jsou a 18" Monterey vypadaj mensi nez ve skutesnocti jsou .... mam ty Monterey ted aktualne taky nazuty
Passat B8 Limo 2,0 TDI DSG R-Line Tungsten - AID,DCC,ACC,Discover Pro,18"+19",LED,Lane,Side,DLA,TPMS,Ambiente,230V,kamera,DLS audio Reference,SGS
Golf 7 Variant 2,0 TDI DSG

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“