Car-Net

Interiér, palubky, výbava, sedačky, R packet, elektrika, vybavení

Moderátoři: ejne, pásovec

TomCZ
Řidič
Řidič
Příspěvky: 69
Registrován: 27.05.2018 20:21

Re: Car-Net

Příspěvek od TomCZ »

Tušíte někdo, co ovlivňuje způsob připojení car-netu ? Dnes jsem se koukal, co znamenají různé "barvy" symbolu zeměkoule. Já jsem, zatím měl pořád bílou barvu s WLAN (i imo Prahu), ale dnes mi to z Brna do Prahy ukazovalo šedivou zeměkouli. Zastavil jsem na chvíli na pumpě před Prahou (odešel z auta) a po znovu nastartování to najednou naskočilo zase jako bílá s WLAN ? Záleží to tedy na kvalitě mobilního signálu ?

Jde mi především o dopravní informace.
VW Sharan 2.0 TDI 110 kW DSG, 2019
DataPlug

Uživatelský avatar
Lukkii
Profík
Profík
Příspěvky: 1021
Registrován: 18.05.2014 11:41
Bydliště: Praha západ
Kontaktovat uživatele:

Re: Car-Net

Příspěvek od Lukkii »

jako každé připojení záleží samozřejmě i na kvalitě připojení a dále na vytížení car-net serveru. ve špičkách (ráno ) je občas přetížen a jako první spadnout dopravní informace online.
TomCZ píše:Tušíte někdo, co ovlivňuje způsob připojení car-netu ? Dnes jsem se koukal, co znamenají různé "barvy" symbolu zeměkoule. Já jsem, zatím měl pořád bílou barvu s WLAN (i imo Prahu), ale dnes mi to z Brna do Prahy ukazovalo šedivou zeměkouli. Zastavil jsem na chvíli na pumpě před Prahou (odešel z auta) a po znovu nastartování to najednou naskočilo zase jako bílá s WLAN ? Záleží to tedy na kvalitě mobilního signálu ?

Jde mi především o dopravní informace.
Passat B8 2.0TDI, 110kw,DSG.Webasto,pACC, přestavba facelift Matrix, kapacitní volant/travel assist, Area View 360, PLA3, MIB2.5, RGB ambient 30 barev

TomCZ
Řidič
Řidič
Příspěvky: 69
Registrován: 27.05.2018 20:21

Re: Car-Net

Příspěvek od TomCZ »

Díky, pak je to vysvětleno.
VW Sharan 2.0 TDI 110 kW DSG, 2019
DataPlug

Uživatelský avatar
MadJackob
Pilot
Pilot
Příspěvky: 717
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Orlowá
Kontaktovat uživatele:

Re: Car-Net

Příspěvek od MadJackob »

Zdar, prosím po dlouhé době jsem přešel zpět k vw. Zkusil si aktivovat car net poslalo to 8mistny kód ale píše místo chybu - nevíte co s tím?

Uživatelský avatar
Lukkii
Profík
Profík
Příspěvky: 1021
Registrován: 18.05.2014 11:41
Bydliště: Praha západ
Kontaktovat uživatele:

Re: Car-Net

Příspěvek od Lukkii »

Jakou chybu? Zkus postup: na VW portále si odeber vozidlo ze správy a založ jej dle VIN znovu. dostaneš nový kod. Pak jdi do auta, proveď tovární nastavení carnetu (v menu - nastaveni) a zkus se přihlásit s tim novým kdem. Zároveň si hlídej, abys měl funkční spojení na data.
MadJackob píše:Zdar, prosím po dlouhé době jsem přešel zpět k vw. Zkusil si aktivovat car net poslalo to 8mistny kód ale píše místo chybu - nevíte co s tím?
Passat B8 2.0TDI, 110kw,DSG.Webasto,pACC, přestavba facelift Matrix, kapacitní volant/travel assist, Area View 360, PLA3, MIB2.5, RGB ambient 30 barev

TomCZ
Řidič
Řidič
Příspěvky: 69
Registrován: 27.05.2018 20:21

Re: Car-Net

Příspěvek od TomCZ »

Jen malý koment, měl jsem taky problém. Nešlo mi v autě car-net aktivovat. Pak se ukázalo, že VW měl zrovna výpadek servrů či co a druhý den to šlo OK.
VW Sharan 2.0 TDI 110 kW DSG, 2019
DataPlug

zappy
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 22.02.2012 12:54

Re: Car-Net

Příspěvek od zappy »

Zdravím. Je to 14 dní co jsem si přivezl nového Passata a postupně se seznamuji se všemi funkcemi. Car net jsem už rozpohyboval ale stále mi nejde Google Street View. Píše to, že licence vypršela nebo je nedostupná. Poradí mi někdo, zdali se to nemusí někde ještě dodatečně obnovit?

Uživatelský avatar
Lukkii
Profík
Profík
Příspěvky: 1021
Registrován: 18.05.2014 11:41
Bydliště: Praha západ
Kontaktovat uživatele:

Re: Car-Net

Příspěvek od Lukkii »

je to placená služba, musíš se zaregistrovat na portálu carnet a službu si zaplatit. Patrně vypršela její bezplatná doba.
zappy píše:Zdravím. Je to 14 dní co jsem si přivezl nového Passata a postupně se seznamuji se všemi funkcemi. Car net jsem už rozpohyboval ale stále mi nejde Google Street View. Píše to, že licence vypršela nebo je nedostupná. Poradí mi někdo, zdali se to nemusí někde ještě dodatečně obnovit?
Passat B8 2.0TDI, 110kw,DSG.Webasto,pACC, přestavba facelift Matrix, kapacitní volant/travel assist, Area View 360, PLA3, MIB2.5, RGB ambient 30 barev

Uživatelský avatar
Slimák
Řidič
Řidič
Příspěvky: 92
Registrován: 02.03.2009 17:53

Re: Car-Net

Příspěvek od Slimák »

Zdravím, nevím, jestli je to tvůj případ, ale četl jsem, že nové vozy již nepodporují StreetView od Google. :(
Slimákovo Polo - Bulík GTI AW 2018
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=291&t=350040

Uživatelský avatar
Lukkii
Profík
Profík
Příspěvky: 1021
Registrován: 18.05.2014 11:41
Bydliště: Praha západ
Kontaktovat uživatele:

Re: Car-Net

Příspěvek od Lukkii »

Ano, od loňského srpna není možné tuto službu využívat - což platí samořejmě pro Discover PRO, discover media to ani nemá.
Slimák píše:Zdravím, nevím, jestli je to tvůj případ, ale četl jsem, že nové vozy již nepodporují StreetView od Google. :(
Passat B8 2.0TDI, 110kw,DSG.Webasto,pACC, přestavba facelift Matrix, kapacitní volant/travel assist, Area View 360, PLA3, MIB2.5, RGB ambient 30 barev

Uživatelský avatar
octaman
Řidič
Řidič
Příspěvky: 117
Registrován: 28.01.2009 10:24
Bydliště: od Mikulova

Re: Car-Net

Příspěvek od octaman »

Ahoj kamarádi, jen pro jistotu prosím potvrzení:
Mám Discover Media a pokud chci, aby navigace využívala plnohodnotné dopravní info, musím mít v každém případě aktivovaný CarNet (původní licence už vypršela)? A potom je jedno, jestli jsem připojen přes hotspot z mobilu nebo přes CarStick?
A pokud bych chtěl využít zobrazení navigace Sygic z mobilu, musím si nechat aktivovat ještě MirrorLink?

Uživatelský avatar
Lukkii
Profík
Profík
Příspěvky: 1021
Registrován: 18.05.2014 11:41
Bydliště: Praha západ
Kontaktovat uživatele:

Re: Car-Net

Příspěvek od Lukkii »

Ano, vse jak pises.
octaman píše:Ahoj kamarádi, jen pro jistotu prosím potvrzení:
Mám Discover Media a pokud chci, aby navigace využívala plnohodnotné dopravní info, musím mít v každém případě aktivovaný CarNet (původní licence už vypršela)? A potom je jedno, jestli jsem připojen přes hotspot z mobilu nebo přes CarStick?
A pokud bych chtěl využít zobrazení navigace Sygic z mobilu, musím si nechat aktivovat ještě MirrorLink?
Passat B8 2.0TDI, 110kw,DSG.Webasto,pACC, přestavba facelift Matrix, kapacitní volant/travel assist, Area View 360, PLA3, MIB2.5, RGB ambient 30 barev

Uživatelský avatar
octaman
Řidič
Řidič
Příspěvky: 117
Registrován: 28.01.2009 10:24
Bydliště: od Mikulova

Re: Car-Net

Příspěvek od octaman »

Díky. Tak jsem si zatím aktivoval CarNet a Sygic si nechám jen v mobilu jako zálohu.

jprichmond
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 49
Registrován: 20.02.2008 11:51
Bydliště: Ostrava

Re: Car-Net

Příspěvek od jprichmond »

Ještě doplním poslední info k Dopravním online informacím.
v 04/2019 se mi zopakovala chyba vypadávání tzn někdy fungovalo a někdy ne.
Řešil jsem přímo s VW v DE, měsíc se nic nedělo, pak se ozval support z CZ VW a poslal do mého servisu Firmware update do rádia.
Po aktualizaci firmware radia v servise je vše na 100% a v dnešní době mi to šetří hoodně času pokud cestujete po D1 :)
Jo a prý má na to být svolávací akce.

VW zdar
J

Uživatelský avatar
octaman
Řidič
Řidič
Příspěvky: 117
Registrován: 28.01.2009 10:24
Bydliště: od Mikulova

Re: Car-Net

Příspěvek od octaman »

octaman píše:Díky. Tak jsem si zatím aktivoval CarNet a Sygic si nechám jen v mobilu jako zálohu.
Ještě jeden dotaz - po přihlášení na CarNet mi jde vyhledávat a importovat pouze jednotlivé cíle, celou trasu vytvořit a importovat online do vozu nejde?
(mám Discover Media 03/2015)

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“