Navigace "Discover Pro"

Interiér, palubky, výbava, sedačky, R packet, elektrika, vybavení

Moderátoři: ejne, pásovec

Odpovědět
Uživatelský avatar
eauto1.cz
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1474
Registrován: 29.09.2014 11:41
Bydliště: Opavsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Navigace "Discover Pro"

Příspěvek od eauto1.cz »

WIFI má rychlejší přenos a v lepší kvalitě, zejména když máš Dolby Prologic v Dynaudio, možná tam je šance postřehnout rozdíl v kvalitě na nějaké tiché dálnici při pomalé jízdě kdy není hluk...
georgy04 píše:ake mas cislo jednotky radia? ja mam 3G0035021A
HW:3G0033044
SW:3G0035044B VERZE 0343
Podle mě když zavoláš do VW na objednání ND dle VIN, tak Ti řeknou, že tohle je/není pro tvou káru, pokud máš tohleto origo z výroby...
Já nastoupím, mobil zahodím do loketní opěrky, mám jeden z největších mobilů a vleze tam i s zapojeným kabelem a pak mi jede vše přes kabel a mobil je furt nabitý, to narážím na to streamování videa přes wifi jak jsi se dotazoval. Když skáčeš po městě a jedeš přes BT, a nenabíjíš, tak nepotřebuješ streamovat video přes wifi.

Dneska jsem zjistil takovou maličkost.
Vždycky mi při parkování překážel OPS parkovací radar vlevo na obraze kamery.
20171218_083116.jpg
Tak jsem OPS zobrazení schovával abych viděl celý obraz ale zase jsem neviděl, kde mi pípá senzor a tak jsem to byl nucen vytahovat a zase to překáželo v obraze...
20171218_083211.jpg
Dneska jsem zjistil, že existuje třetí varianta, a to obojí ale bez černého podkladu. Teď vidím vše a nepřekáží to :drinks:
20171218_083104.jpg
Když si vezmu klíč od ženy, tak najede její nastavení v její profilu, tam má navoleno toto, taky dobrý
20171218_083306.jpg
Mimochodem, automaticky se spouští OPS / PDC a kamera/y když hrozí náraz, třeba když parkuješ ani necouváš ale zpomalíš a jedeš vpřed a přesto se zobrazí radar parkování a vidíš, jak daleko a kde je překážka, zda Ti vyjde rejd, je to naprosto dokonalé, normálně chytřejší než řidič :good: V předchozí generaci se to aktivovalo jen zpátečkou nebo tlačítkem. Tady stačí, že se k PŘEDNÍM senzorům přiblíží překážka a už to zobrazuje a píská.
Auto1 - Import a prodej aut http://www.eauto1.cz"

Uživatelský avatar
eauto1.cz
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1474
Registrován: 29.09.2014 11:41
Bydliště: Opavsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Navigace "Discover Pro"

Příspěvek od eauto1.cz »

:idea: JAK NA ANDROID AUTO :?:


Základní info pro kompatibilitu a ovládání zde

Video o Android Auto


INSTALACE
Pokud ve Vaší zemi není podpora, řešení je tady:

Z apkmirror.com nainstalovat do telefonu přes instalační soubor aplikaci Android Auto, jestli ti to pojede v autě. Měl by být vždy co nejnovější...

2) kompatibilitu telefonů lze ověřit na mirrorlink.com, i na android.com.
mnoho telefonů nefunguje, nejčastěji jen nové nejdražší několika pár značek

3) v telefonu si zkontroluj, na seznamu aplikací - přepnout na zobrazení i systémových aplikací - zda tam máš systémovou aplikaci "mirrorlink", např. Samsung Mirrolink.

4) Nainstaluj Android Auto do telefonu

5) Z google play naisnstaluj Aplikace pro Android Auto Aplikace pro Android Auto zde nebo můžeš pohledat z apkmirror

6) Někdy je to nestabilní díky USB kabelu, vyzkoušej více kabelů, co nejkratší a nejlépe originální co byl v balení s telefonem! Nebo lze koupit i lepší, kdo se v tom vyzná, nebo lze objednat přímo kabel značkový VW! JE VÍCE VERZÍ, DLE MODELU TEL, Kdo má nejnovější Samsung USB-C tak: ČÍSLO DÍLU: 000051446AA
usb-c VW.jpg

Tip1:

Po dlouhém stisku tlačítka hlasu na volantu je možné Android Auto ovládat hlasem (Anglicky, CZ ne)

Tip2:
Z jiného prostředi infotainmentu, tel, DVD, atd , bez potřeby ovládat tlačítka infotaimentu, resp. displej, se do Android Auto výše zmíněným dlouhým stiskem na volantu přepnete rovněž.
Naposledy upravil(a) eauto1.cz dne 05.01.2018 09:48, celkem upraveno 1 x.
Auto1 - Import a prodej aut http://www.eauto1.cz"

RBKVW
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 22
Registrován: 23.04.2017 23:05

Re: Navigace "Discover Pro"

Příspěvek od RBKVW »

Dovedl by někdo "povolit - zprovoznit" GoogleEarth / Street View v novém DiscoverPro MJ 2018 ? to zatržítko se zobrazením náhledu v navigaci je z výroby šedé a nefunkční údajně se volkswagen nedohodli na licenci s googlem. Že to nějak zprovoznit jde viz. video od minuty 9:25 za info díky. Datovou simku v autě mám a car-net zprovozněný.
https://www.youtube.com/watch?v=lpcnutabAnA" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
eauto1.cz
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1474
Registrován: 29.09.2014 11:41
Bydliště: Opavsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Navigace "Discover Pro"

Příspěvek od eauto1.cz »

Youtube plugin pro ANDROID AUTO

Klikni zde a stáhni poslední verzi.
instaluj do mobilu,
pak sleduj video, VŠE NASTAVIT DLE VIDEA, jak v mobilu,
a až teprve teď se připoj k autu a nastav i v autě dle toho videa.



Spuštění YT
V Android Auto se nové aplikace / Youtube / spouštějí zcela vpravo dole ikonou jak vidíte na tom videu... Místo pouhého exitu tam bude i Youtube a můžete tam přidat i další...
20180104_204452.jpg
VYHLEDÁVÁNÍ na google nebo na Youtube, dle toho co chceme, jsou tam obě možnosti.
20180104_204414.jpg
VÝSLEDKY VYHLEDÁVÁNÍ
20180104_204240.jpg
FULL SCREEN
20180104_204210.jpg
20180104_204035.jpg
Auto1 - Import a prodej aut http://www.eauto1.cz"

Uživatelský avatar
eauto1.cz
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1474
Registrován: 29.09.2014 11:41
Bydliště: Opavsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Navigace "Discover Pro"

Příspěvek od eauto1.cz »

RBKVW píše:Dovedl by někdo zprovoznit" GoogleEarth / Street View v novém DiscoverPro MJ 2018 ?
V AndroidAuto lze hledat i bez Carnet až na úroveň fotomapy, StreetView není, ale aspoň takto...
Přílohy
20180105_164057.jpg
20180105_164308.jpg
20180105_165247.jpg
Auto1 - Import a prodej aut http://www.eauto1.cz"

Uživatelský avatar
eauto1.cz
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1474
Registrován: 29.09.2014 11:41
Bydliště: Opavsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Navigace "Discover Pro"

Příspěvek od eauto1.cz »

georgy04 píše:mna celkom zaujima, ci sa da aktualizovat firmware Discover Pro MIB II na verziu ktora uz podporuje CarPlay namiesto MirrorLink, alebo je to z casti aj hardwarova zalezitost
To je trochu jinak
MIB1 DiscoverPro CarPlay a Android Auto neumí nikdy jen Mirror Link podporuje.

MIB2 DiscoverPro umí vše soucasně a kdo to nemá, aktualizace App Connect zde:

https://shop.ahw-shop.de/mirror-link-so ... -vw?c=3523" onclick="window.open(this.href);return false;

https://shop.ahw-shop.de/appconnect-sof ... riginal-vw" onclick="window.open(this.href);return false;

MIB1-MIB2 byl přechod někdy okolo asi RV08/2015 tedy MR2016
Naposledy upravil(a) eauto1.cz dne 13.01.2018 19:11, celkem upraveno 1 x.
Auto1 - Import a prodej aut http://www.eauto1.cz"

Uživatelský avatar
georgy04
Řidič
Řidič
Příspěvky: 79
Registrován: 14.10.2012 14:02

Re: Navigace "Discover Pro"

Příspěvek od georgy04 »

Ano viem ze MIB1 to nedokaze.

Ja mam jednotku 3G0 035 021 A H41 S0199, co je podla vsetkeho jednotka MIB2, ale v menu mam iba MirrorLink.
Auto je 5/2015 co je MY2015 tento upgrade co si na neho dal link som pred par dnami pozeral, ale je urceny pre MY2016

edit:
tu uz pre zmenu pisu ze je to od roku 2015
https://shops.volkswagen.com/de_DE/web/ ... 054830a-10" onclick="window.open(this.href);return false;

keby som vedel ze to bude fungovat tak to kupim, ale nechcem zbytocne vyhodit 200€
VW Passat B6 Variant 103KW CR 11/2008
VW Passat B8 Variant 140KW 05/2015

Bullterew
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 23.01.2015 19:43

Re: Navigace "Discover Pro"

Příspěvek od Bullterew »

ahoj
mám takovou prosbu/dotaz...Nedaří se mi aktualizovat POI v mém rádiu(discover pro r.v. 2013,první generace)...dělám vše podle návodu na vw stránkách,zkouším i soubory a rady tady na fóru...ale bezúspěšně...vše se tváří ok...jen potom v rádiu se objeví hláška "vložte správná data"(nebo tak něco)...zkusil jsem různé kapacity karet,různé rychlosti přenosů,různé značky,různé formáty POI(gpx,kml...) z POI.CZ...formátoval jsem(nfts i fat32)...nic
za cca 50 pokusů se mi to podařilo 1x(a to jsem omylem poté smazal :-( -ale alespoň vím že to jde...)

Byl jsem ve čtyřech vw servisech-nikdo neví
import neví...
je tady někdo z Prahy a okolí kdo by mi tu ukázal kde dělám chybu?

díky
Marek
ex golf VI variant,1.4tsi 90kW,dsg,highline
ex golf VII variant,1.4tsi 103kW,dsg,highline
ex golf VII hatchback,1.4tsi 103kW,dsg,highline,discover pro,acc,dcc,18",keyless,
Audi A4 avant B9

Uživatelský avatar
nofu
Řidič
Řidič
Příspěvky: 64
Registrován: 16.12.2008 18:15

Re: Navigace "Discover Pro"

Příspěvek od nofu »

Mám DiscoverPro v passatu B8 (2015), ale nevím, jak poznat, zda mám MIB1 nebo MIB2? Dá se to? Rád bych používal Android Auto.

Jinak díky za toto téma, dověděl jsem se zde spoustu zajímavých věcí. Jakmile se vrátí auto ze servisu, zkusím aktualizaci map.

Uživatelský avatar
eauto1.cz
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1474
Registrován: 29.09.2014 11:41
Bydliště: Opavsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Navigace "Discover Pro"

Příspěvek od eauto1.cz »

Je to uvedeno přímo na tištěném manuálu k rádiu/navi, vypadá to jako serviska, je tam na čelní straně uvedeno jaká to je verze.
MIB2 se distrubuuje různě dle modelu vozu, v B8 se používá tuším přesně od modelového roku 2016, to je výroba (nikoliv provoz) od 08/2015, pokud to nemáš dodatečně dovybaveno. Golf to měl už od 23týden/2015 tuším...
Nejjednodušší je to vyčíst z menu Navigace, co to je za krám :)
Auto1 - Import a prodej aut http://www.eauto1.cz"

Uživatelský avatar
eauto1.cz
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1474
Registrován: 29.09.2014 11:41
Bydliště: Opavsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Navigace "Discover Pro"

Příspěvek od eauto1.cz »

Neví někdo exaktně podmínky pro přehrávání videa?
MIB2 Discover Pro.
Protože to nepřehrává ani některé krátké videoklipy a naopak některé i dvouhodinové filmy jedou.
Je tam podmínka rozlišení, formátu, kodeku, počtu souborů, je toho hodně, a leccos má rozmezí od-do a potřeboval bych vědět exaktně jak to je limitováno, abych měl správný obsah.
Auto1 - Import a prodej aut http://www.eauto1.cz"

Uživatelský avatar
Filas
Řidič
Řidič
Příspěvky: 115
Registrován: 30.05.2008 14:53
Bydliště: Praha - Západ

Re: Navigace "Discover Pro"

Příspěvek od Filas »

Zdravím všechny, mám týden starší B8, vyrobenou 1/2015 a mám tam MIB2.
Jakým způsobem je tam možné dostat Android Auto/ Apple Car play, když ho tam nemám?
Jakým způsobem se dělá nějaká aktualizace celého systému?
Obrázek

Uživatelský avatar
patrikrs
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1446
Registrován: 24.02.2008 22:22
Bydliště: Havířov
Kontaktovat uživatele:

Re: Navigace "Discover Pro"

Příspěvek od patrikrs »

Mapy https://webspecial.volkswagen.de/maps/int/en/index.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Hanys.cz
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 35
Registrován: 19.05.2018 17:21

Re: Navigace "Discover Pro"

Příspěvek od Hanys.cz »

Zdravím, nějak se to v tom nedokážu vyznat. Mám Discovery pro 2 generace, kolega má jen discovery a vidí uzávěrky v našem městě a já ne, rádio mám připojené i pomocí wifi hotspotu, protože moje jablko neumí sdílet data přes bluetooth a přes usb mě to sice píše iphone, ale nedokáže se to nějak spojit, ais proto že apple car není v ČR podporován.

Na ty aktuální uzavírky musím mít aktivní a zaplacený carnet? Nebo to je základní funkce map?

Dá se nějak přes kabel spojit iphone? Aktualizace rádia? mapy mám 2018 ale rádio nebylo od roku 2015 aktualizované v servisu..

Tattoomaen
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 30
Registrován: 25.01.2012 18:26
Bydliště: Praha

Re: Navigace "Discover Pro"

Příspěvek od Tattoomaen »

Aby jsi viděl uzavírky, kolony a podobně, musíš mít aktivní CarNet.
Iphone sdílet net přes bluetooth neumí, takže máš 2 možnosti.
1. koupit ten Carstick, dát do něj datovou simku a píchnout ho v autě do USB. Pak budeš mít auto online
2. nebo vždy vytvořit hotspot z mobilu a na něj napojit auto.
Pokud se nepletu, net přes kabel z mobilu nenasdílíš. V aplikace Carplay máš jen navigaci, zprávy, nějakou hudbu a pod. Nic jako vytvoření modemu skrze drát tam není.

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“