Vypnutí adaptivního tempomatu spojkou

Interiér, palubky, výbava, sedačky, R packet, elektrika, vybavení

Moderátoři: ejne, pásovec

Odpovědět
fitor
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 23
Registrován: 19.03.2012 11:51

Vypnutí adaptivního tempomatu spojkou

Příspěvek od fitor »

Ahoj, jde nakódovat vypnutí adaptivního tempomatu spojkou? Na B7 to vypínaly brzda i spojka, tady jenom brzda.
Dík

Uživatelský avatar
patrikrs
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1446
Registrován: 24.02.2008 22:22
Bydliště: Havířov
Kontaktovat uživatele:

Re: Vypnutí adaptivního tempomatu spojkou

Příspěvek od patrikrs »

Já teda nevím co konkrétně ti na tomhle vadí, ale proč ne. Mě osobně to přijde hodně pohodlné, jedu na tempomat a můžu si vklidu přeřazovat a když ho chci deaktivovat, tak stačí brzda, nebo tlačítko na volantu

fitor
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 23
Registrován: 19.03.2012 11:51

Re: Vypnutí adaptivního tempomatu spojkou

Příspěvek od fitor »

S tou deaktivací tlačítkem máš pravdu, nebo můžu ťuknout na brzdu, ale proč?
Vadí mi to pro to, dřív: dojíždím někoho před sebou, nebo vjíždím do zatáčky, podřadím dolů a brzdím motorem (tak jsem byl zvyklý u B7)
Teď: podřadím dolů, tempomat se snaží dorovnat rychlost (v podstatě dojde k přidání plynu) ale protože jsem už blízko autu přede mnou, tempomat začne brzdit. O zatáčce radši nemluvím.
Ty za mnou si musí myslet, že jsem idiot. Radši budu páčkou zapínat opakovaně tempomat než tohle (pokud to jde zapnout).

Uživatelský avatar
patrikrs
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1446
Registrován: 24.02.2008 22:22
Bydliště: Havířov
Kontaktovat uživatele:

Re: Vypnutí adaptivního tempomatu spojkou

Příspěvek od patrikrs »

To máš pravdu, já to řeším tak, že podřadím a přitom přes volant uberu skokově tlačítkem (-10km/ stlačení). Ale je pravda že ne každému to vyhovuje. Pak už zbývá jen ta možnost to rovnou vypnout tlačítkem. Mě osobně tohle opravdu vyhovuje více, protože za jízdu na tempomat vícekrát přeřadím bez deaktivace, než deaktivuji tempomat.

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“