LANE ASSIST asistent držení jízdního pruhu

Interiér, palubky, výbava, sedačky, R packet, elektrika, vybavení

Moderátoři: ejne, pásovec

Odpovědět
Uživatelský avatar
eauto1.cz
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1474
Registrován: 29.09.2014 11:41
Bydliště: Opavsko
Kontaktovat uživatele:

LANE ASSIST asistent držení jízdního pruhu

Příspěvek od eauto1.cz »

LANE ASSIST

Kdo měl v B7 passatu Line Assist, asi byl naštvaný, že to v pruhu trochu hodně kličkuje. Jako zajíc.
Vím, že tam bylo možné teoreticky to nastavení změnit diagnostikou, ale prakticky jsem to nikdy nezkoušel.

V B8 je jednak adaptivní režim. Vedení v pruhu i dle jedné čáry. A hlavně to vedení je dokonalejší.
Auto si najde střed pruhu a jede téměř jako vlak v kolejích zcela rovně, nebo se o to snaží.
Minimální kličkování tam je, ale absolutně minimální, je to dokonalé, myslím, že to řídí lépe, než někteří řidiči a je jedno zda jedeš nebo 150 nebo 210kmh, krásně to řídí rovně supr.
Potřebuje to dokonalé značení pruhů a rovinu nebo neznatelné slabé plynulé oblouky. (Umí i větší plynulé ale to je velmi nebezpečné)
Zatáčky to neumí, zejména ostré náhlé, respektive se to snaží ale nedoporučuji to zkoušet, kdykoliv to může selhat a je největší šance, že nehodě nestihneš zabránit nebo škubneš a dostaneš smyk.
Na A2 z Magdeburku do Berlína jsou úseky, kde je desítky km stále rovná, v noci v některé dny zcela prázdná, třípruhová dálnice s některými úseky s neomezenou rychlostí.
Dal jsem petku do volantu a když má auto všechny asistenty, autopilot skvělý, díky té petce to nepíská převezmi řízení a řídí to nekonečně dlouho.
Luxus, "autopilota" jsem v autě vždycky chtěl. Max spokojenost :good:
Je zřejmé, že to rozhodně není pro každého...
JE NUTNÉ VĚDĚT, ŽE KDYKOLIV TO MŮŽE SELHAT, TAKŽE FURT VE STŘEHU.

Auto1 - Import a prodej aut http://www.eauto1.cz"

Uživatelský avatar
eauto1.cz
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1474
Registrován: 29.09.2014 11:41
Bydliště: Opavsko
Kontaktovat uživatele:

Re: LANE ASSIST asistent držení jízdního pruhu

Příspěvek od eauto1.cz »

V menu Lane Assist zaškrtni volbu adaptivní vedení v pruhu
Potom auto jede i dle jediné čáry a můžeš použít i ACC viz foto :good:
V 2m širokém pruhu to i ve 120kmh zvládá skvěle :potlesk:
Přílohy
20180821_130641.jpg
Auto1 - Import a prodej aut http://www.eauto1.cz"

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“