Vypnutí napájení řídících jednotek v motoru?

Interiér, palubky, výbava, sedačky, R packet, elektrika, vybavení

Moderátoři: ejne, pásovec

Odpovědět
fitor
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 23
Registrován: 19.03.2012 11:51

Vypnutí napájení řídících jednotek v motoru?

Příspěvek od fitor »

Ahoj,
co znamená postup:
1.Otevřít kapotu motoru
2.Vypnout zapalování
3.Zavřít všechny dveře a zamknout
4.Počkat 5 minut
Na německém fóru to doporučují udělat před tím, než se začne něco dělat s čidly nebo elektronikou v motoru.
Tenhle postup vypne napájení jednotek v motoru nebo něco jiného?
Dík

Uživatelský avatar
eauto1.cz
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1474
Registrován: 29.09.2014 11:41
Bydliště: Opavsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Vypnutí napájení řídících jednotek v motoru?

Příspěvek od eauto1.cz »

Hodně zjednodušeně po zamknutí celé auto je v režimu spánku a teprve za 5 minut je jistě v režimu OFF co se týká hlavních jednotek.
Některé jsou v režimu spánku i déle, třeba např navigace.
Proto elektrikáři než na něco šáhnou, vypnou rovnou aku a dálkovýma vyžerou nějaký zbytek napětí, a statickou elektřinu svedou třeba šáhnutím na radiátor, to je jediná jistota.
U B8 naštěstí nevymažeš odpojením aku nastavení celého auta, infotaimentu, rádia, vše je uloženo. Nevím jak dlouho, ale pár hodin bez aku no problem.
Auto1 - Import a prodej aut http://www.eauto1.cz"

fitor
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 23
Registrován: 19.03.2012 11:51

Re: Vypnutí napájení řídících jednotek v motoru?

Příspěvek od fitor »

Dík za odpověď. Já jsem myslel, že když na B8 odpojím baterku, že po připojení se nemusí vše rozjet.
A proto že doporučují tento postup.
Kolega cestou do Chorvatska uvařil baterku, druhý den koupil novou a po výměně nenastartoval. Údajně to v servisu hodili na diagnostiku a pak teprve to startovalo.
Takže doporučuješ odpojit baterii? Při tom jejich postupu, když potřebuješ vlézt zpátky dovnitř do auta, tak je to trochu problém :D
A ještě: je velký problém se statickou elektřinou? Myslel jsem, že v autě a zvlášť v motoru to bude ošetřené.

Uživatelský avatar
FandaTDI
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1805
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha-západ

Re: Vypnutí napájení řídících jednotek v motoru?

Příspěvek od FandaTDI »

Pár úkonů po výměně aku to chce, ale startovat by to mělo i bez nich ... Tu novou už neuvařil? ;-)
A na statickou elektřinu je dobrý si dát pozor u citlivý elektroniky a např. pyrosoučástí...

Uživatelský avatar
FandaTDI
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1805
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha-západ

Re: Vypnutí napájení řídících jednotek v motoru?

Příspěvek od FandaTDI »

Tak dneska "jsem se dostal" ... :mrgreen: První auto, který jsem dnes viděl, byl asi pět let starej dvojkovej Sup (kde byla rozebraná asi půlka auta) a měl jsem "jen" promazat chyby před předáním ... Přijdu k autu a nestartuje (kontrolky/budíky ok, spojka na podlaze ... a 50-tka zjevně ani ťuk), tak jsem to načetl(jen "výpis")/promazal (byly tam snad dvě jednotky, ve kterých nebyly chyby nebo to u nich nehlásilo nespolehlivou komunikaci při výpisu přes gateway) - "nebyl čas ztrácet čas" s načítáním/zkoumáním, ale po rychlým výmazu přes gateway všechny jednotky bez chyby a nastartovalo, tak jsem to kousek projel, znova načetl a bez chyby, tak se předávalo... Takže min. výmaz chyb je základ a zjevně i "jen" bez toho to startovat fakt nemusí ;-)
Ty jednotky si prostě musej (umět...) "pokecat" a "vědět o sobě" ... :P

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“