Tlacitko na jizdni styl dodelani

Interiér, palubky, výbava, sedačky, R packet, elektrika, vybavení

Moderátoři: ejne, pásovec

Hanys.cz
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 35
Registrován: 19.05.2018 17:21

Re: Tlacitko na jizdni styl dodelani

Příspěvek od Hanys.cz »

Ferdou zkouseli jsem profily, ne mody. Jsme se tu do toho nějak zamotali

Uživatelský avatar
eauto1.cz
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1474
Registrován: 29.09.2014 11:41
Bydliště: Opavsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Tlacitko na jizdni styl dodelani

Příspěvek od eauto1.cz »

JirkaVys píše: Pokud není DCC tak se změnou režimu nastavuje pouze tuhost volantu, upravené řazení v případě DSG, klimatizace a svícení plus pár dalších kravinek.
Pokud je DCC je samozřejmostí, že jde nastavit i tuhost a chování podvozku, což je to hlavní, nicméně tlačítko MODE z výroby jsem viděl pouze u vozů s DCC a u 4x4 je na výběr i další jízdní profil, než jen ty základní. Ale třeba se dává tlačítko i u vozů bez DCC z výroby, třeba jsem jen takové neviděl.
Je to trošku jinak.
Drive mode a DCC spolu nemají nic společného, jedno je přizpůsobení vozidla a druhé jsou elektonicky řízené tlumiče akorát jsou do sebe, pokud ta výbava je současně, integrovány, ale to neznamená, že se nedodává třeba Drive Mode bez DCC.
Zrovna B8 Pašíky jsou běžně bez DCC jen s Drive Mode a obsahuje to úplně vše, kromě režimu Komfort, který je jen u DCC.
Samotný 4Motion nemá na obsah nabídky Drive mode žádný vliv. Pouze Alltrack má v Drive Mode režim Offroad navíc, vhodný na nezpevněné komunikace od šotoliny až po náledí a je v tom současně i režim sjíždění svahu, který udržuje nízkou rychlost vozidla a zabraňuje "sáňkování" vozu po svahu dolů zjednodušeně řečeno.

Existují ještě speciální režimy, třeba Golf R má RACE, zajímalo by mě, zda to tam umí někdo dodělat, když už tam Drive Mode je a taky režim Offroad by se hodil.
Přílohy
vw-driving-mode-selection-golf-r.jpg
2014-Volkswagen-Golf-R-launch-interior-infotainment.jpg
Auto1 - Import a prodej aut http://www.eauto1.cz"

Uživatelský avatar
Kopro
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 24.03.2020 13:31

Re: Tlacitko na jizdni styl dodelani

Příspěvek od Kopro »

Ahoj,
oživím túto tému...
Mám problém s tlačítkom MODE na Passate B8. Nefunguje mi systém DCC. Pri stlačení tlačidla mi len preblikne, ale nezostane svietiť. V servise mi vraveli,že je chybné tlačítko. Robili predtým diagnostiku. Ja vraj potreba meniť všetky tlačítka,sú spolu. Ostatné tlačítka mi fungujú.
Vie mi niekto poradiť,kde by som si to mohol objednať ? Vedel by som si to vymeniť aj sám ? Vraj by to nemal byť problém si to vymeniť aj svojpomocne.
Ďakujem za pomoc.
Přílohy
20200307_113103.jpg
20200307_113103.jpg (48.58 KiB) Zobrazeno 2291 x
VW Passat B8 , DSG , 4x4 , 176kW

misoR
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 463
Registrován: 23.04.2015 21:53

Re: Tlacitko na jizdni styl dodelani

Příspěvek od misoR »


petryk1
Profík
Profík
Příspěvky: 1000
Registrován: 17.04.2013 20:28

Re: Tlacitko na jizdni styl dodelani

Příspěvek od petryk1 »

Ahoj chlapi. Ak sme pri tych tlacitkach. Ja nemam tlacitko OFF, to tretie s auticom. ESP....? Mam len cez discoveri media. To je mozne dorobit? Videl som na ali... sadu tlacitka a kabliku. Co to obnasa? A tí, co mate to tlacitko, pouzivate ho niekedy? Pekny den.

Uživatelský avatar
Lukkii
Profík
Profík
Příspěvky: 1021
Registrován: 18.05.2014 11:41
Bydliště: Praha západ
Kontaktovat uživatele:

Re: Tlacitko na jizdni styl dodelani

Příspěvek od Lukkii »

Jízdní režimy (tím, nemyslím D/S u DSG!) lze lze aktivovat dokoupením klíče, ale pouze u Golfa. U Passatu NE, dával se výhradně z výroby, nebo vůbec. Ale dokážu to... Jen je třeba zvážit, jestli investice stojí za ten výsledný efekt. Za mě "asistent" na nic, bohatě stačí mod "S"... Když tak SZ.
Passat B8 2.0TDI, 110kw,DSG.Webasto,pACC, přestavba facelift Matrix, kapacitní volant/travel assist, Area View 360, PLA3, MIB2.5, RGB ambient 30 barev

ferda25
Pilot
Pilot
Příspěvky: 747
Registrován: 25.12.2011 09:36

Re: Tlacitko na jizdni styl dodelani

Příspěvek od ferda25 »

Jízdní módy jsou super s novým softwarem u DCC co je ve faceliftu, ale to vyžaduje už jednotku gateway 3Q0.

Uživatelský avatar
eauto1.cz
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1474
Registrován: 29.09.2014 11:41
Bydliště: Opavsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Tlacitko na jizdni styl dodelani

Příspěvek od eauto1.cz »

Dotaz: To by šlo graficky do MIB2.5 kterou mám upravenu z MIB2.0, tam dát menu MIB3 aby se dalo na horizontální posuvné ose měnit jemněji DCC?
A už to někdo má v autě že to i funguje na původních tlumičích předface?
Pak by se dalo nastavit tvrdost i mezi jednotlivými režimy? Zjemnit sport, přitvrdit komfort, atd...
Přílohy
fejs b8 pašík dcc.jpg
fejs b8 pašík dcc.jpg (49.23 KiB) Zobrazeno 2207 x
PŘEDFEJS 2016 PAŠÍK B8 MIB2 - FLASH 2.5.jpg
Auto1 - Import a prodej aut http://www.eauto1.cz"

Uživatelský avatar
Lukkii
Profík
Profík
Příspěvky: 1021
Registrován: 18.05.2014 11:41
Bydliště: Praha západ
Kontaktovat uživatele:

Re: Tlacitko na jizdni styl dodelani

Příspěvek od Lukkii »

ne.
Passat B8 2.0TDI, 110kw,DSG.Webasto,pACC, přestavba facelift Matrix, kapacitní volant/travel assist, Area View 360, PLA3, MIB2.5, RGB ambient 30 barev

ferda25
Pilot
Pilot
Příspěvky: 747
Registrován: 25.12.2011 09:36

Re: Tlacitko na jizdni styl dodelani

Příspěvek od ferda25 »

U mě ano.

Uživatelský avatar
Lukkii
Profík
Profík
Příspěvky: 1021
Registrován: 18.05.2014 11:41
Bydliště: Praha západ
Kontaktovat uživatele:

Re: Tlacitko na jizdni styl dodelani

Příspěvek od Lukkii »

aha ok - GW..
Passat B8 2.0TDI, 110kw,DSG.Webasto,pACC, přestavba facelift Matrix, kapacitní volant/travel assist, Area View 360, PLA3, MIB2.5, RGB ambient 30 barev

ferda25
Pilot
Pilot
Příspěvky: 747
Registrován: 25.12.2011 09:36

Re: Tlacitko na jizdni styl dodelani

Příspěvek od ferda25 »

Dokážu aktivovat i na 5Q0.

Uživatelský avatar
Kopro
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 24.03.2020 13:31

Re: Tlacitko na jizdni styl dodelani

Příspěvek od Kopro »

Ďakujem....
3G0927137AC ...toto je číslo dielu ? Bude mi to pasovať na B8 r.v.8.14 aj keď je písaný od r.2015 ?
VW Passat B8 , DSG , 4x4 , 176kW

misoR
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 463
Registrován: 23.04.2015 21:53

Re: Tlacitko na jizdni styl dodelani

Příspěvek od misoR »

Ano, mas MR 2015

Uživatelský avatar
Kopro
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 24.03.2020 13:31

Re: Tlacitko na jizdni styl dodelani

Příspěvek od Kopro »

Kopro píše:
27.03.2020 22:21
Ahoj,
oživím túto tému...
Mám problém s tlačítkom MODE na Passate B8. Nefunguje mi systém DCC. Pri stlačení tlačidla mi len preblikne, ale nezostane svietiť. V servise mi vraveli,že je chybné tlačítko. Robili predtým diagnostiku. Ja vraj potreba meniť všetky tlačítka,sú spolu. Ostatné tlačítka mi fungujú.
Vie mi niekto poradiť,kde by som si to mohol objednať ? Vedel by som si to vymeniť aj sám ? Vraj by to nemal byť problém si to vymeniť aj svojpomocne.
Ďakujem za pomoc.
tak objednal si tlačítko,vymenil a problém stále zostal. Na diagnostike stále vyhadzuje chybné tlačítko.
Nestretol sa s tým už niekto ? Nenapadá niekoho,kde by mohla byť chyba ?
VW Passat B8 , DSG , 4x4 , 176kW

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“