Podpora Dual SIM

Interiér, palubky, výbava, sedačky, R packet, elektrika, vybavení

Moderátoři: ejne, pásovec

Odpovědět
TomCZ
Řidič
Řidič
Příspěvky: 69
Registrován: 27.05.2018 20:21

Podpora Dual SIM

Příspěvek od TomCZ »

Ahoj, dnes jsem převzal nového Sharana. Spároval jsem telefon Xperia XZ2, na kterém používám obě SIM. Pospárování je však v Infotaimentu vidět jen Xperia SIM 1. Lze nějak zprovoznit obě SIM (soukromá/služební) ?
VW Sharan 2.0 TDI 110 kW DSG, 2019
DataPlug

TomCZ
Řidič
Řidič
Příspěvky: 69
Registrován: 27.05.2018 20:21

Re: Podpora Dual SIM

Příspěvek od TomCZ »

Pokud má někdo zkušenosti, budu rád za porovnání. Vypozoroval jsem následující: Telefonní rozhraní volí SIM, ze které hovor uskuteční podle posledně použité SIM v telefonu, ze které bylo na daný kontakt voláno. Což je super. Zatím jsem ještě nezkoušel volat na nvé číslo, ale předpokládám, že to zvolí SIM 1.
Nakonec se mi přes Tasker podařilo zprovoznit i automatické zapnutí Hotspotu telefonu při spárování s BT v autě, takže se rovnou auto připojí k WiFi a Car-Netu.
VW Sharan 2.0 TDI 110 kW DSG, 2019
DataPlug

Uživatelský avatar
kubisz
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2875
Registrován: 10.07.2013 10:51
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Podpora Dual SIM

Příspěvek od kubisz »

obecne si auto vubec SIMku nevybira a jen preda pres BT protokol pozadavek na volani... zbytek si uz ridi telefon, podle nastaveni vychozi SIM, ci se pokazde zepta apod.... telefonni seznam by si mel vzit ten vychozi z telefonu (nejspise Google)... zajimave by mohlo byt, pokud by uzivatel mel kontakty pouze na SIM, tak jestli by si auto nacetlo kontakty pouze z prvni SIM, nebo z obou... ale tohle se podle me nebude dat ani nastavit (v aute)
ex. Touran 1T2, 1.9TDi, 77kW, BLS, 2007, MQ250
ex. Touran 1T3, 2.0TDi, 103kW, CFHC, 2014, DQ250
Touran 5T1, 2.0TDi, 110kW, DFGA, 2019, DQ381

TomCZ
Řidič
Řidič
Příspěvky: 69
Registrován: 27.05.2018 20:21

Re: Podpora Dual SIM

Příspěvek od TomCZ »

Tak to je super, pokud to funguje takhle. Na začátku mě to dost zmátlo. Díky.

Jinak to s těmi kontakty na SIM jsem někde četl. Na VW stránkách byla tabulka s kompatibilitou tlf a tam bylo uvedeno, že kontakty na SIM to tuším neumí vůbec. Ale kdo už to dne má jen na SIM.
VW Sharan 2.0 TDI 110 kW DSG, 2019
DataPlug

Uživatelský avatar
eauto1.cz
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1474
Registrován: 29.09.2014 11:41
Bydliště: Opavsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Podpora Dual SIM

Příspěvek od eauto1.cz »

Přepínat SIM na infotaimentu lze pro volbu priority volání nebo dat a sice z možností "mobil" nebo "sim" v infotaimentu v autě (DiscoverPro se SIM)
V uvedeném menu v autě ve správci sim si zadáš priority na data hovory z které sim co provádět automaticky nebo se tázat nebo zakázat data v zahraničí atd...
DualSim je pořád volba "mobil" a administraci těch simek v mobilu si volíš ve správci sim přímo v mobilu, kde si zadáš priority na požadované úkony podobně jako v tom autě.
Tím pádem jsi na třech sim současně a ještě lze připojit druhý dual sim mobil a byl bys tak na pěti simkách současně :good:
Auto1 - Import a prodej aut http://www.eauto1.cz"

Uživatelský avatar
kubisz
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2875
Registrován: 10.07.2013 10:51
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Podpora Dual SIM

Příspěvek od kubisz »

ale estli sem to dobre pochopil, tak tady nejde o SIMky v aute, ale v te Xperii a tam to asi neumi obecne BT protokol, nebo to neni implementovane...
ex. Touran 1T2, 1.9TDi, 77kW, BLS, 2007, MQ250
ex. Touran 1T3, 2.0TDi, 103kW, CFHC, 2014, DQ250
Touran 5T1, 2.0TDi, 110kW, DFGA, 2019, DQ381

TomCZ
Řidič
Řidič
Příspěvky: 69
Registrován: 27.05.2018 20:21

Re: Podpora Dual SIM

Příspěvek od TomCZ »

jj, přesně, šlo SIM v Xperii. V autě SIM nemám. Ale jak jsem psal, funguje to OK. Jen mi to ze začátku nebylo jasné, protože to ani nikde není popsané. Dřív jsem měl v Passatu dva telefony samostatně a tam jsme je normálně na Infotaimentu přepínal. Tohle bylo nové.
VW Sharan 2.0 TDI 110 kW DSG, 2019
DataPlug

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“