Rezonace palubovky

Interiér, palubky, výbava, sedačky, R packet, elektrika, vybavení

Moderátoři: ejne, pásovec

Odpovědět
leon77
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 20.01.2019 11:33

Rezonace palubovky

Příspěvek od leon77 »

Při rozjedu a následném zařazení lehce zarezonuje palubovka , není to moc příjemné , dá se to nějak pořešit ? 140kw manual

ROZMY
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 24.04.2019 08:36

Re: Rezonace palubovky

Příspěvek od ROZMY »

leon77 píše:Při rozjedu a následném zařazení lehce zarezonuje palubovka , není to moc příjemné , dá se to nějak pořešit ? 140kw manual
Nevím jestli jde o stejný problém, ale zkusím popsat co to dělalo mě na B8 a jak se vyřešilo...
Při akceleraci od cca 1400ot. do cca 2000ot. byly slyšet vibrace ze středu palubky. Myslel jsem, že tam drnčí plast, jeden "mechanik" radil opotřebovaný silenblok.
V jednom Škoda servisu týpek mrknul do nějaký databáze častých závad a povídá, že to můžou být trubky topení a opravuje se to snadno. Přístup ze spodu palubky od řidiče, ohnout se kolem pedálu plynu....
Takže nakonec to bylo za 15minut práce, nějakou stahovací pásku za 11kč a vibrace jsou pryč.
VW Passat B8 2.0 TDI 110KW Trendline

grusa77
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: 26.05.2013 17:21
Bydliště: Varnsdorf

Re: Rezonace palubovky

Příspěvek od grusa77 »

Zdravim, dnes jsem take opravil rezonanci. Delalo mi to same. Odsrouboval jsem plast zespoda palubovky u ridice a jeste bocni plast tunelu u ridice. Jsou tam pak videt trubky vedouci do topeni. Dal jsem tam dve stahovaci pasky, plasty nasrouboval zpet a svete div se rezonance je pryc. Jak jednoduche. Prace cca 20minut. Ale s nejvetsi pravdepodobnosti bych rekl ze rezonovali ty plasty. Ten spodni se na jednom miste slabe dotykal toho plastu stredoveho tunelu. Muj nazor. Hlavne ze rezonance je pryc. Diky za tip!

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“