Mokro pod kobercem a tlumením u spolujezdce.

Interiér, palubky, výbava, sedačky, R packet, elektrika, vybavení

Moderátoři: ejne, pásovec

Odpovědět
Uživatelský avatar
Jirass
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 218
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha 4

Mokro pod kobercem a tlumením u spolujezdce.

Příspěvek od Jirass »

Ahoj, tak jsem myslel, že od dob B5 se něco změnilo a určité neduhy se táhnou dál. Při čištění auta a odklopení jednotky pod sedadlem spolujezdce je obdélný otvor v koberci. Když jsem do něj sáhnul, úplně totálně nacucanej koberec s filcem tam mám. Tak jsem zkusil odendat kus koberce a vše je na ždímání. Je tam taková tlumící tvrdší pěna, která je taky nacucaná. Sahal jsem co nejvíce nahoru k přednímu sklu a tam je to suché. Netuší někdo, čím to může být? Ze dveří čůrky nejsou (dělala B5). Nemůže to být z výparníku klimatizace nebo z panoramatického skla? Auto mám asi 14.dní a pořádně nepršelo, tak to tam musí být dlouho. Asi zajedu do VW, proč to zase dělá. Fakt mě to sejří, auto za takový prachy a je to jak cedník. Můžete si někdo sáhnout tím obdélníkem pod sedadlem spolujezdce??? Díky
Přílohy
2019-04-19 11.29.37.jpg
2019-04-19 11.29.55.jpg
Passat Variant B8 2.0TDI(CRLB)15 110kw@140kw

Uživatelský avatar
Jirass
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 218
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha 4

Re: Mokro pod kobercem a tlumením u spolujezdce.

Příspěvek od Jirass »

Dnes jsem sundal všechny nadkolí, zalil vodou všechny odtoky z panoramy a právě u spolujezdce byl ucpaný. Zkoušel jsem rúzný struny, ale vždy se to někde zaseklo. Je tam asi moc zatáček. Použil jsem tlakový čistič odpadů z lidla, na něj nasadil hadici z úzké redukce na štěrbiny a tím to profoukl. Pěknej bordel a špína z toho lítala. Jen nevím, jestli to bylo tím. Chtěl jsem udělat kontrolu odtoku z klimy, ale ten jsem nenašel. I když jsem sundal spodní kryt motoru. Nečistil někdo nebo nemáte obrázek, kde může být? Díky
Přílohy
2019-04-20 12.28.56.jpg
2019-04-20 12.28.12.jpg
2019-04-20 13.48.01.jpg
Passat Variant B8 2.0TDI(CRLB)15 110kw@140kw

Uživatelský avatar
eauto1.cz
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1474
Registrován: 29.09.2014 11:41
Bydliště: Opavsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Mokro pod kobercem a tlumením u spolujezdce.

Příspěvek od eauto1.cz »

Zatéká nejčastěji ze střešního okna-panoramy právě těmi odtoky pokud jsou zanesené nebo vyskočí a nebo z dutiny pod stěrači, je to mezi motorem a kabinou zakryté plastem pod stěrači.
Ta dutina má odtoky po stranách před A sloupky a t když se zanesou, tak to teče nejnižším místem, to je sání ventilace a tím pod nohy spolujezdce.
Nejhorší je, když parkuješ pravou stranou níže nebo motorem v kopci, tím se voda snáze dostane do kabiny.
Neparkovat pod stromy je základ.
Kdo musí parkovat ve svahu, tak vždy tak, aby spolujezdec byl výš než řidič a zadní náprava výš než přední.
Jednoduše aby byl v nejnižším místě ze všech pěti cestujících řidič.
Běžně to je jedno ale když se to zanese listím a přijde silný déšť tak je to nejnáchylnější.
Auto1 - Import a prodej aut http://www.eauto1.cz"

Uživatelský avatar
Jirass
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 218
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha 4

Re: Mokro pod kobercem a tlumením u spolujezdce.

Příspěvek od Jirass »

Díky za tipy, to se hodí. Ještě projdu ty odtoky, ale voda z panoramy tekla až na zem, tak doufám, že ucpaný nebudou. Díky.
Passat Variant B8 2.0TDI(CRLB)15 110kw@140kw

Kevinios
Řidič
Řidič
Příspěvky: 60
Registrován: 24.02.2019 16:06

Re: Mokro pod kobercem a tlumením u spolujezdce.

Příspěvek od Kevinios »

Nemam panoramu a do auta mi taky nekudy tece. Zjistil jsem to vcera, misto na fotce bylo uplne mokre. Kapalo to i na roletku. Setkal se stim uz nekdo? Jedine misto kudy by voda vnikala je nejspis uchyceni Hagusu, popripade prostupy elekta po otevreni kufru na horni strane. Stekal se s tim uz nekdo? Nejaky navod jak tohle misto rozebrat? Za kazdou radu ci odkaz budu vdecny.
Přílohy
Unbenannt.JPG
VW Passat B8 2.0 140 kW, Comfortline

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“