AID nenačte mapu navigace

Interiér, palubky, výbava, sedačky, R packet, elektrika, vybavení

Moderátoři: ejne, pásovec

Dogfighter1
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 21.05.2019 18:10

AID nenačte mapu navigace

Příspěvek od Dogfighter1 »

Ahoj, nestalo se někomu, že by AID nenačetl mapu navigace? Tváří se, že načítá, píše "Spouštím zobrazení mapy...", ale nenačte nic. Na velké obrazovce se navi zobrazuje normálně a bez problému. Mam Discover PRO. Auto je 2015, rok (co ho mám) to fungovalo bez sebemenšího problému. Díky za každou radu.

Uživatelský avatar
Lukkii
Profík
Profík
Příspěvky: 1021
Registrován: 18.05.2014 11:41
Bydliště: Praha západ
Kontaktovat uživatele:

Re: AID nenačte mapu navigace

Příspěvek od Lukkii »

častý problém u 2015, zejména po aktualizaci map. Restartuj jednotku (10 sec držet knoflík zapínání, dokud se displej nevypne a zase sám nezapne). Doporučuju večer před odstavením auta. Ráno by mělo jít. Pokud ne, můžeš napsat.
Dogfighter1 píše:Ahoj, nestalo se někomu, že by AID nenačetl mapu navigace? Tváří se, že načítá, píše "Spouštím zobrazení mapy...", ale nenačte nic. Na velké obrazovce se navi zobrazuje normálně a bez problému. Mam Discover PRO. Auto je 2015, rok (co ho mám) to fungovalo bez sebemenšího problému. Díky za každou radu.
Passat B8 2.0TDI, 110kw,DSG.Webasto,pACC, přestavba facelift Matrix, kapacitní volant/travel assist, Area View 360, PLA3, MIB2.5, RGB ambient 30 barev

Dogfighter1
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 21.05.2019 18:10

Re: AID nenačte mapu navigace

Příspěvek od Dogfighter1 »

Lukkii píše:častý problém u 2015, zejména po aktualizaci map. Restartuj jednotku (10 sec držet knoflík zapínání, dokud se displej nevypne a zase sám nezapne). Doporučuju večer před odstavením auta. Ráno by mělo jít. Pokud ne, můžeš napsat.
Dogfighter1 píše:Ahoj, nestalo se někomu, že by AID nenačetl mapu navigace? Tváří se, že načítá, píše "Spouštím zobrazení mapy...", ale nenačte nic. Na velké obrazovce se navi zobrazuje normálně a bez problému. Mam Discover PRO. Auto je 2015, rok (co ho mám) to fungovalo bez sebemenšího problému. Díky za každou radu.
Super, díky za rychlou reakci. Večer to vyzkouším, ale všechny okolnosti, které zmiňuješ, nastaly - auto je 2015 a nedávno jsem aktualizoval mapy na 2019. Dám vědět jak to dopadlo. A ještě jednou díky ;-)

ferda25
Pilot
Pilot
Příspěvky: 745
Registrován: 25.12.2011 09:36

Re: AID nenačte mapu navigace

Příspěvek od ferda25 »

Aktualizovat software na verzi 1100

Uživatelský avatar
tomino55555
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 240
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: AID nenačte mapu navigace

Příspěvek od tomino55555 »

Ahoj
môžem sa spýtať ako to dopadlo mám totiž presne ten istý problém (r.v.2015 akt. mapy...)
po aktualizácii mi to fungovalo normálne cca 2 mesiace
teraz som dorábal kameru a niekoľko krát som reštartoval navi a dnes som si všimol že mi nenačíta mapu....
je možné že je to spôsobené nejakým zlým kodovaním - chyba na diag. nieje žiadna
ďakujem

Uživatelský avatar
Lukkii
Profík
Profík
Příspěvky: 1021
Registrován: 18.05.2014 11:41
Bydliště: Praha západ
Kontaktovat uživatele:

Re: AID nenačte mapu navigace

Příspěvek od Lukkii »

Zkontrolovat "dashboard" (map compresion, transmision mode..) kanály v adrese 5F a (tam jsi určitě aktivovat lane assist, případně VZE) - tak jestli jsi omylem něco nezměnil. Samo od sebe se tohle neděje.
Případně znovu restart jednotky, v nejhorším odpojit baterku na 10min.
tomino55555 píše:Ahoj
môžem sa spýtať ako to dopadlo mám totiž presne ten istý problém (r.v.2015 akt. mapy...)
po aktualizácii mi to fungovalo normálne cca 2 mesiace
teraz som dorábal kameru a niekoľko krát som reštartoval navi a dnes som si všimol že mi nenačíta mapu....
je možné že je to spôsobené nejakým zlým kodovaním - chyba na diag. nieje žiadna
ďakujem
Passat B8 2.0TDI, 110kw,DSG.Webasto,pACC, přestavba facelift Matrix, kapacitní volant/travel assist, Area View 360, PLA3, MIB2.5, RGB ambient 30 barev

Uživatelský avatar
tomino55555
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 240
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: AID nenačte mapu navigace

Příspěvek od tomino55555 »

Lukkii píše:Zkontrolovat "dashboard" (map compresion, transmision mode..) kanály v adrese 5F a (tam jsi určitě aktivovat lane assist, případně VZE) - tak jestli jsi omylem něco nezměnil. Samo od sebe se tohle neděje.
Případně znovu restart jednotky, v nejhorším odpojit baterku na 10min.
tomino55555 píše:Ahoj
môžem sa spýtať ako to dopadlo mám totiž presne ten istý problém (r.v.2015 akt. mapy...)
po aktualizácii mi to fungovalo normálne cca 2 mesiace
teraz som dorábal kameru a niekoľko krát som reštartoval navi a dnes som si všimol že mi nenačíta mapu....
je možné že je to spôsobené nejakým zlým kodovaním - chyba na diag. nieje žiadna
ďakujem
presne tak ako pises
podarilo sa mi to "opravit" na druhy den ako som to sem pisal...
treba skontrolovat tieto veci (to len pre info keby mal v buducnosti niekto rovnaky problem)
Kódovanie
[LO] _byte_19_Most:
[VN] _on
LO] _byte_22_Dashboard_Graphic_Variant: [VO] _MOST
Adaptation
[VO] _Dashboard_Display_Configuration:
[LO] _fastlist_most: [VN] _on
je to z ruskeho fora kde dorabali do passatu AID:
https://www.drive2.ru/l/539339041800193005/" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Lukkii
Profík
Profík
Příspěvky: 1021
Registrován: 18.05.2014 11:41
Bydliště: Praha západ
Kontaktovat uživatele:

Re: AID nenačte mapu navigace

Příspěvek od Lukkii »

tak paráda. Spíš je záhada kdo lezl do těchto kanálu při dodělávání kamery.
Passat B8 2.0TDI, 110kw,DSG.Webasto,pACC, přestavba facelift Matrix, kapacitní volant/travel assist, Area View 360, PLA3, MIB2.5, RGB ambient 30 barev

Uživatelský avatar
tomino55555
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 240
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: AID nenačte mapu navigace

Příspěvek od tomino55555 »

no az taka zahada ze kto tam lezl to nebude :roll:

danielll2
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 30.10.2012 21:18

Re: AID nenačte mapu navigace

Příspěvek od danielll2 »

Zdravim, mam rovnaky problem (passat 2015) z nicoho nic mi nenacita AID mapu, tak prve co ma napadlo ze to napojim na diagnostiku a zistim kde je problem. Tam mi vyskocil chybovy kod U10C000... chybu nemozem odstranit... po precitani fora som skusil reset podrzanim tlacidla a stale to nepomohlo...5f kanal som este nestihol skontrolovat ci je vsetko vporiadku ale min 2-3 mesiace som nic nekodoval...predpokladam ze ked to tam skontrolujem malo by to tam byt vporiadku... nestretol sa uz niekto s podobnym problemom?
Přílohy
Screenshot_20200223-213301_OBDeleven.jpg
Passat variant 2.0 BiTdi, 09.2015

Uživatelský avatar
Lukkii
Profík
Profík
Příspěvky: 1021
Registrován: 18.05.2014 11:41
Bydliště: Praha západ
Kontaktovat uživatele:

Re: AID nenačte mapu navigace

Příspěvek od Lukkii »

neaktualizoval jsi mapy? Zkus odpojit na 15 min baterku. Pokud nepomuze, napïs mi SZ, vyřešíme.

danielll2 píše:Zdravim, mam rovnaky problem (passat 2015) z nicoho nic mi nenacita AID mapu, tak prve co ma napadlo ze to napojim na diagnostiku a zistim kde je problem. Tam mi vyskocil chybovy kod U10C000... chybu nemozem odstranit... po precitani fora som skusil reset podrzanim tlacidla a stale to nepomohlo...5f kanal som este nestihol skontrolovat ci je vsetko vporiadku ale min 2-3 mesiace som nic nekodoval...predpokladam ze ked to tam skontrolujem malo by to tam byt vporiadku... nestretol sa uz niekto s podobnym problemom?
Passat B8 2.0TDI, 110kw,DSG.Webasto,pACC, přestavba facelift Matrix, kapacitní volant/travel assist, Area View 360, PLA3, MIB2.5, RGB ambient 30 barev

danielll2
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 30.10.2012 21:18

Re: AID nenačte mapu navigace

Příspěvek od danielll2 »

Zdravim, dakujem za rady! Zobrazenie mapy na AID naskocilo samo.. :good: par dni som auto nepouzival, hned som to aj skontroloval cez diagnostiku a aj chyba U100C00 sa dala vymazat bezproblemov... no pricinu ani netusim, mapy boli aktualizovane autorizakom v ramci zvolavacky asi pred 3 mesiacmi a iny zasah do sw nebol... :sorry: ... akurat vecer predtim som auto trochu pretiahol na dialnici, :lol: ale pochybujem aby to s tym suviselo...
Passat variant 2.0 BiTdi, 09.2015

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14721
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: AID nenačte mapu navigace

Příspěvek od tornado1 »

Muzu aktualizovat sw pokud má někdo problem
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

Uživatelský avatar
capo
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 449
Registrován: 12.02.2008 09:47

Re: AID nenačte mapu navigace

Příspěvek od capo »

Tak jsem přijel z Jarova kde mi měnili přední nárazník po drobném ťukanci v Chorvatsku, a rovnou k tomu přidali svolávačku na infotainment ("Akce 91U9 W-Přeprogramování systému infotainment krit..."). Při odjezdu ze servisu mapa v pohodě na navi, ale AID hláška "Zobrazení mapy se spouští...". Reset jednotky jsem za jízdy zkoušel, ale nevedl k okamžitému vyřešení. Mám tedy počkat do rána? A nechat auto zamčené? Nebo odemčené? :)
Minulost : Passat Variant 3C MR2010, 2.0 TDI 125 kW, DSG, R-LINE; Pak chvilku Octavia 2,0TSI DSG L&K
Současnost : Passat Variant B8 MR2016, BiTDI a dost solidní výbavička ;)

JirkaVys
Profík
Profík
Příspěvky: 1110
Registrován: 11.09.2016 14:37

Re: AID nenačte mapu navigace

Příspěvek od JirkaVys »

Tento update jsem absolvoval již tak před půl rokem a vše běželo hned po předání. Jestli čekání něčemu pomůže nevím, ale zkusit to můžeš :-D Abys spíš ráno měl ješte jak nastartovat :-D

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“