Čelní sklo - výměna

Karoserie, lak, spojlery, nárazníky...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
sTeblo
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 21
Registrován: 02.04.2012 18:32

Čelní sklo - výměna

Příspěvek od sTeblo »

Dobré ráno,

mám dotaz ohledně výmeny čelního skla. Trefil mě kamínek od jedoucího auta a při zěžné kontrole to vypadalo, že nikde nic není, tak jsem jel dál (a ještě to bylo v Polsku, tak kdo ví, co bych tam stejně vyřešil s polákem), každopádně po cca 14 dnech jsem si všimnul dírky v okně úplně dole u palubovky, takže od řidiče to nešlo vidět a teď se začíná dělat pavučina.
To je ale jedno, sklo je připojištěné a chtěl bych ho nechat vyměnit. Proč sem ale píšu...

Kde necháváte měnit okna? Je to s výhřevem, s kamerou za oknem kvůli dynamic LEDkám apod. Když hledám výměna čelního skla Ostrava, nachází to samé garáže. Neříkám, že jsou vždy "garážníci" špatně, ale nechci po výměně řešit, že světla svítí v noci jak se jim zachce, protože není kamera zkalibrovaná, že je špatně nalepená, apod.
Jezdíte k těm různým autosklům nebo to řešíte v autorizáku?

Předem díky za každou zkušenost a radu.

tomo_111
Řidič
Řidič
Příspěvky: 82
Registrován: 06.08.2020 16:47

Re: Čelní sklo - výměna

Příspěvek od tomo_111 »

Ahoj,

to ci ti to vymenia alebo daju zacelit zavisi na posudeni technika pojistovny pokial sa nemylim - nechcem klamat (robil som to len raz, nepamatam si uplne), ale zavisi, ako velke je poskodenie a ako daleko sa nachadza od kraja skla. Ty ked mas pavucinu tak je to asi jasne - ja som mal len ranu a skrz fakt, ze to bolo blizko pri kraji, slo to na vymenu.

Kde to vymenit je otazka ceny - vymena nevyhrievaneho skla na kameru stala s pracou v autorizaku skoro 20k (z toho sklo myslim v ich cenach bolo snad 11-12 a zbytok robota, lepiaca sada, kalibracie atd..), predpokladam ze v nejakom autoskle (ktore je servisny partner tvojej poistovne) by to mohlo vyjst dostupnejsie.

edit: s Polakem by si asi aj tak nic nevyriesil, ak je to ako v CR a SR tak od nejakeho roku sa z povinneho ruceni 'vinnika' taketo veci skoro nepreplacaju (mozno pokial mas on-board kameru a je to neodiskutovatelne zachytene).

Uživatelský avatar
Atila
Závodník
Závodník
Příspěvky: 623
Registrován: 15.06.2013 07:10
Bydliště: Praha-Venkov

Re: Čelní sklo - výměna

Příspěvek od Atila »

Ahoj,jak píše kolega výše,z povinka se skla už neproplácí.pouze z připojištění nebo z havarijky.Podívej se do smlouvy jestli tam nemáš náhodou limit plnění na to připojištění skla.Jestli ne,tak to dej do autorizáku a máš pokoj.
PASSAT B8 2.0TDI 140KW > 170KW HIGHLINE

tomo_111
Řidič
Řidič
Příspěvky: 82
Registrován: 06.08.2020 16:47

Re: Čelní sklo - výměna

Příspěvek od tomo_111 »

este dodam, ze ja som ten limit mal 15k (podla prodejce v dasweltauto 'by to melo stacit, kdyz to neni vyhrivany') a nejak som po cene v autorizaku nepatral - chcel som to mat spravene spravne a rychlo, origo sklo ale je dostupne (nevyhrievane) myslim okolo 7-8k, praca mimo autorizak tiez bude zrejme lacnejsia atd. Teraz uz mam sklo prepoistene na spominanych 20k.

sTeblo
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 21
Registrován: 02.04.2012 18:32

Re: Čelní sklo - výměna

Příspěvek od sTeblo »

No, ja jsem se ted dival a sklo mam na 12.5k. Podle pojistovaka to na vyhrivane staci, ale zacinam o tom pochybovat, jak to ctu. Nic, autorizak teda vynechavam a jdu obvolat autoskla. Jsem zvedavy, na kolik to teda naceni nakonec a jestli to nekdo v tom limitu bude chtit udelat. Na dalsi rok kazdopadne zvednu limit na okna.

Jen me dost zarazi, ze uz se kaminky na POVko neresi. Nejak nechapu, proc by se resit nemely, ale zaroven vim, ze pojistovny si to vzdycky nejak obhaji, proc to nejde, jen aby nemusely plnit. Ale porad mi skodu zpusobilo predemnou jedouci auto a nevim, proc by tudiz jeho pojistovna nemela plnit.

Uživatelský avatar
Atila
Závodník
Závodník
Příspěvky: 623
Registrován: 15.06.2013 07:10
Bydliště: Praha-Venkov

Re: Čelní sklo - výměna

Příspěvek od Atila »

Pojišťovny přestali plnit okna z povinka,protože se v tom dělali podvody.
PASSAT B8 2.0TDI 140KW > 170KW HIGHLINE

Uživatelský avatar
himi
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 364
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Čelní sklo - výměna

Příspěvek od himi »

Řešil jsem výměnu okna u G7, vyhřívané, kamera, sensory .. Okna mám pojištěné na 20tis, ve všech autorizákách to bylo kolem 25tis.
Nakonec vyměněno v neznačkovém, ale smluvním servisu, pojišťovny .. vyšlo mě to, tedy pojišťovnnu, na 18tis, originál VW okno.
Témat tady: post3363432.html#p3363432
G III GT TDI AFN
G V BKD
G VII Variant GTD CUNA

tomo_111
Řidič
Řidič
Příspěvky: 82
Registrován: 06.08.2020 16:47

Re: Čelní sklo - výměna

Příspěvek od tomo_111 »

sTeblo píše:
01.02.2021 11:16
No, ja jsem se ted dival a sklo mam na 12.5k. Podle pojistovaka to na vyhrivane staci, ale zacinam o tom pochybovat, jak to ctu. Nic, autorizak teda vynechavam a jdu obvolat autoskla. Jsem zvedavy, na kolik to teda naceni nakonec a jestli to nekdo v tom limitu bude chtit udelat. Na dalsi rok kazdopadne zvednu limit na okna.

Jen me dost zarazi, ze uz se kaminky na POVko neresi. Nejak nechapu, proc by se resit nemely, ale zaroven vim, ze pojistovny si to vzdycky nejak obhaji, proc to nejde, jen aby nemusely plnit. Ale porad mi skodu zpusobilo predemnou jedouci auto a nevim, proc by tudiz jeho pojistovna nemela plnit.
no mozno to staci to ti neklamal, akurat zabudol povedat ze tlen na material toho skla, v autorizaku za vyhrievane so senzormi urcite... : :roll:

jerryxlol
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 25
Registrován: 30.04.2011 20:38
Bydliště: Brno

Re: Čelní sklo - výměna

Příspěvek od jerryxlol »

Zajimave.

Měl jsem podobný incident tento rok, a nechal si vyměnit na doplnkovou pojistku čelní sklo original. Celková cena 13k + spoluúčast 1k (allianz) a ti mi řekli, že nemají výši limitu, ale je třeba tam dát sklo co tam je podle VIN. Sklo nemá nic krom dešť senzoru. Samozřejmě smluvní servis.

13k zaplatila pojišťovna a já jen spoluúčast.

Flegmaticos
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 06.05.2021 20:59

Re: Čelní sklo - výměna

Příspěvek od Flegmaticos »

možná už to sklo máš vyřešeno. Ale koukni se na AUTOSKLOSLEZSKA (Ostrava) měnili mi z pojistky (Allianz) sklo na bývalém autě.Sklo vymění podle VIN a dají tam co tam má být. Chtěl jsem sklo vyměnit jinde, ale bohužel mi bylo pojišťovnou sděleno, že to musí vyměnit pouze smluvní servis.

Odpovědět

Zpět na „Exteriér + Styling“