Po otevření se zrcátka vyklopí až po cca 12s.

Karoserie, lak, spojlery, nárazníky...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
b5das
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 20.12.2007 23:47
Bydliště: Praha

Po otevření se zrcátka vyklopí až po cca 12s.

Příspěvek od b5das »

Dobrý den,

nevěděl by někdo prosím kde může být problém. Vše fungovalo bez problému cca 5 let. Původně se po odemčení klíčem (DO) zrcátka hned vyklopila, ale nyní to trvá cca 10 až 12s než začnou reagovat, občas se vyklopí hned. Může to být shoda okolností, ale mám pocit, že se to projevilo po výměně autobaterie. Také se my nedávno v myčce stalo, že levé zrcátko kartáče násilně sklopily. Nahodil jsem ho zpět použitím manuálního sklopení.

Děkuji za radu.
Roman

Hanz_H
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 27.04.2021 16:14

Re: Po otevření se zrcátka vyklopí až po cca 12s.

Příspěvek od Hanz_H »

Ahoj,
mám úplně stejný problém, psal jsem ho do tématu rozebrání zrcátka. Mám vyměněnou novou neorigo, ale AGM Vartu baterii 70 Ah, namísto origo 68. Zlobilo mi to na origo starou a nyní stále i na novou. V ŘJ se prý tato změna Ah má nakonfigurovat ale od dvou lidí co to měli na diagnostice mi bylo řečeno, že to v jednotce nějak nejde upravit nebo co.... Dohromady s tím mi nejde i osvětlení nastupniho prostoru u zrcátka řidiče. U spolujezdce je to OK.

Kdyby někdo věděl co s tím tak díky za radu.

Honza

b5das
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 20.12.2007 23:47
Bydliště: Praha

Re: Po otevření se zrcátka vyklopí až po cca 12s.

Příspěvek od b5das »

Tak jsem se šel podívat a i v mém případě osvětlení nástupního prostoru u řidiče nefunguje. Problém je tedy 100% identický. V aku to asi nebude, ten jsem nakódoval viz. https://youtu.be/IJAScg6JrYI . Mám VARTA 70Ah Blue EFB DYNAMIC. I vzhledem k tomu, že ve vašem případě to zlobilo i s původním aku. Vzpomněl byste si od jakého momentu problém pozorujete? Třeba najdeme nějaký průsečík. Nedokódovával, nebo nenechal si třeba něco dokódovat v době kdy se problém projevil?

Hanz_H
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 27.04.2021 16:14

Re: Po otevření se zrcátka vyklopí až po cca 12s.

Příspěvek od Hanz_H »

Zdravím,
Takto jsem už s tímto problémem auto koupil. Předtím jsem neměl auto se sklápěním zrcátek tak mi zprvu nebylo divné, že se neodklapi hned po odemčeni. Začal jsem to řešit až později když jsem u jiných aut viděl že se to odklapi hned. A taky, že nesvítí večer to osvětlení ale u spolujezdce ano. Bohuzel nedokážu nyní rici, od kdy problém na autě nastal. Jinak jak jste psal v příspěvku, že se zrcátko násilné sklopilo v myčce, tak jestli se třeba něco nestalo uvnitř s mechanizmem. Co o mem autu vím, že bylo právě toto levé zrcátko menene v origo servise za nové po menší havari. Takže s tím nějak určitě bylo také manipulovano. Jinak baterií mám nyní stejnou a díky za odkaz.
Honza

czuba
Řidič
Řidič
Příspěvky: 135
Registrován: 01.10.2010 15:29

Re: Po otevření se zrcátka vyklopí až po cca 12s.

Příspěvek od czuba »

Já před pár lety koupil auto od kolegy a dělá mi sklápění zrcátek podobnou paseku.
Řidičovo se někdy sklopí, někdy ne, když chci aby se odklopilo tak čekám, čekám a .... nic. tak znovu přepnu čudlík na zaklopení, spolujezdcovo se začne sklápět a řidičovo odklápět.
Kdybych věděl jak to uhrát, tak bych si někde nechal obě zrcátka vyměnit, problém je, že mám area a hlídání mrtvého úhlu a za nové to bude tak dvacku :-D
Asi někoho poprosím aby se kolem prošel s nějakou tyčí :-D

b5das
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 20.12.2007 23:47
Bydliště: Praha

Re: Po otevření se zrcátka vyklopí až po cca 12s.

Příspěvek od b5das »

Je zajímavé, že jsem se zrcátky dělal psí kusy a nepřišel jsem na to kde může být problém. Nicméně asi před měsícem to začalo fungovat tak jak má samo. Nic se nepřihodilo, žádné násilné sklopení zrcátka, prostě nic. Lucky boy. Tak jako tak, pokud by někdo věděl .... Nemám jistotu, že se to nevrátí.

Uživatelský avatar
kubisz
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2878
Registrován: 10.07.2013 10:51
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Po otevření se zrcátka vyklopí až po cca 12s.

Příspěvek od kubisz »

podle Vasich popisu nejspise pruchodka u dveri (ridic); polamane kabely, nemusi byt na prvni dobrou videt, ale minimalne bude "ztvrdla" izolace
ex. Touran 1T2, 1.9TDi, 77kW, BLS, 2007, MQ250
ex. Touran 1T3, 2.0TDi, 103kW, CFHC, 2014, DQ250
Touran 5T1, 2.0TDi, 110kW, DFGA, 2019, DQ381

czuba
Řidič
Řidič
Příspěvky: 135
Registrován: 01.10.2010 15:29

Re: Po otevření se zrcátka vyklopí až po cca 12s.

Příspěvek od czuba »

Meni se cely kabelovy svazek nebo je tam jen pruchodka?
Jako konektor na dverich a A sloupku?
Da se to nekde poridit nebo cislo pro objednani?

Uživatelský avatar
kubisz
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2878
Registrován: 10.07.2013 10:51
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Po otevření se zrcátka vyklopí až po cca 12s.

Příspěvek od kubisz »

to asi zalezi, co je poskozene; ale vypada to, ze konektor je az za dvermi v kastli, takze idealne jen dvere (nebo to jen opravit) : https://www.ilcats.ru/vw/?function=getP ... anguage=en; zkuste se tam podivat a uvidite
ex. Touran 1T2, 1.9TDi, 77kW, BLS, 2007, MQ250
ex. Touran 1T3, 2.0TDi, 103kW, CFHC, 2014, DQ250
Touran 5T1, 2.0TDi, 110kW, DFGA, 2019, DQ381

czuba
Řidič
Řidič
Příspěvky: 135
Registrován: 01.10.2010 15:29

Re: Po otevření se zrcátka vyklopí až po cca 12s.

Příspěvek od czuba »

tak u mne je jiste ze to kabelazi uz nebude.
Po vyzkouseni sklopeni zrcatko vyjelo cca do ctvrtky a zustalo viset a uz nejde ani nahoru ani dolu. Pouze rucne. V dofaultni poloze nedrzi ale fajne mi planda :-D Takze servis a vymena :-D

Petr2239
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 26.01.2023 06:26

Re: Po otevření se zrcátka vyklopí až po cca 12s.

Příspěvek od Petr2239 »

Zdravím poradíte mi někdo co s těmi zrcatky mám stejný problém při otevření auta trvá zrcatkum cca 12 s. Než se vyklopý. Budu rad za každou radu diky

Odpovědět

Zpět na „Exteriér + Styling“