Inspekční servis VW

TDI, Bluemotion..

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
Uživatelský avatar
CoolXman
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1330
Registrován: 04.02.2009 15:50
Bydliště: Berounsko, Praha
Kontaktovat uživatele:

Inspekční servis VW

Příspěvek od CoolXman »

absolvoval jsem prvni servis ve 30.tis.km, menil se jen olej + olejovej filtr a delala prohlidka vozu, mam promenny interval QI6
v ramci vymeny oleje akorat doslo ke zmene v norme, resp. viskozity oleje .... z vyroby byl Castrol 5w-30 (a ten jsem tam taky daval) a ted mi tam dali Shell Helix Ultra 0w-30 (VW norma u obou stale 504.00/507.00), ale teda me to prekvapilo, myslel jsem, že budu jezdit celou dobu pokud mozno na olej stejny viskozity .... ma nekdo stejnou zkusenost, co vam davali za olej kdo uz byl na vymene?

dale by me zajimal seznam servisnich ukonu v ramci servisniho planu, da se to nekde zjistit? driv to myslim byvalo nekde napsany a ted to nikde v dokumentaci k vozu nemam
"priste" by se zrejme mela delat brzdovka, pylovej filtr a mozna jeste neco ... ale nevim presne kdy a co?

po absolvovani servisu v aute mam:
Prohlidka - za 30 000 km nebo 365 dní
Servis výměny oleje - za 30 000 km nebo 730 dní

30 tis. km za rok nenajedu, co budou delat teda priste, teda asi za rok v ramci "Prohlidky"? olej asi ne, ale co jinyho?
Passat B8 Limo 2,0 TDI DSG R-Line Tungsten - AID,DCC,ACC,Discover Pro,18"+19",LED,Lane,Side,DLA,TPMS,Ambiente,230V,kamera,DLS audio Reference,SGS
Golf 7 Variant 2,0 TDI DSG

Uživatelský avatar
Ettore
Řidič
Řidič
Příspěvky: 133
Registrován: 15.05.2016 07:11

Re: Inspekční servis VW

Příspěvek od Ettore »

Je divný, že přechází z castrolu na shell, někteří prodejci to tak ale mají nasmlouvane... 0w-30 je jak voda, u nového motoru je to jedno, ale časem se bude stejně vracet na 5w... Celé je to kvůli emisím a snižování spotreby...

Osobně budu měnit po max 15 tis., to najedu cca za dva měsíce, ale xW-30 je nízká odolnost na tepelné namáhání, je tam kvůli dpf, ale po těch 30 tis musí být úplně mrtvý...
Passat B8 2016

estevez
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 23
Registrován: 26.11.2016 19:02

Re: Inspekční servis VW

Příspěvek od estevez »

Nechci zakládat nové téma - chci se zeptat, mám teď úplně nového Passat Alltrack 2,0 TDI (140 kW), a chtěl bych přejít z long life intervalu na interval pevný (15.000km):
1) Je to možné? Nedělají s tím v servise problémy?
2) Kdy to provést? Mám najetu cca 1.000km, mohu teď? Nebo počkat na později?
Díky.

OndraB8
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 45
Registrován: 12.10.2015 15:07

Re: Inspekční servis VW

Příspěvek od OndraB8 »

Myslím, že je to tvé auto a ty si s ním můžeš dělat, co chceš. Samozřejmě uslyšíš kecy typu to je zbytečné, 30 000 km to krásně vydrží, ale je to hloupost. Já měním také maximálně po 15 000 km.
VW Passat B8 2.0 BiTDI R-Line

Uživatelský avatar
Rychtar84
Řidič
Řidič
Příspěvky: 126
Registrován: 22.10.2017 16:38
Bydliště: okres UH
Kontaktovat uživatele:

Re: Inspekční servis VW

Příspěvek od Rychtar84 »

ničeho se neboj - 0W30 je nástupce 5W30, který už Shell vyrábět nebude.
Budu měnit olej stejně - doposud se tam lil 5W30 - já přejdu na Shell 0W30.
Samozřejmě, že výměna oleje po max 15tis km. LL interval je hloupost.
Passat B7 Variant Business Edition, Black Pearl, 2.0 TDi, 103kW, CFFB

Uživatelský avatar
123talis
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 36
Registrován: 15.03.2018 20:56

Re: Inspekční servis VW

Příspěvek od 123talis »

Nejdem rýpať, na Passate som ešte olej nemenil, lebo som 10 000 po výmene, ale na Superbe som menil podĽa predpisov raz za 30k a na 330k pri predaji mal stále absolútne tichý a plynulý chod. Ak niekto dáva palby po meste, tak by som to menil skôr, možno po 15k, ale ak najazdíte na diaľnici z 30k 25, tak by som to asi nepreháňal. Ale to je len môj názor.
Passat B8 Individual, 110kW, DSG, F1, Full LED.

Uživatelský avatar
eauto1.cz
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1474
Registrován: 29.09.2014 11:41
Bydliště: Opavsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Inspekční servis VW

Příspěvek od eauto1.cz »

0W30 se dává snad dva roky fešáci, je to od doby Dieselgate, je to jedna z několika opatření pro snížení emisí a navíc nižší viskozita je pozitivní pro mazání studeného nebo zmrzlého motoru.
Nicméně kdo má garáž, bufík, tak já jezdím pořád 5W30.
Nejzásadnější je dodržet 507.00 normu!!!
Jestli tam dáš 5 nebo 0 je jedno, oba mohou být.
Který je lepší nikdo pořádně neví oba mají klady a zápory. To se uvidí časem.
Já jezdil dlouhodobě 0W30 na R5TDi a tam to během půl mega km pořád motor JAKO NOVÝ, špica výkon i velmi nízká spotřeba ale to byl motor na 0W30 vyvíjený, úplně jiný motor, nikasil...
Auto1 - Import a prodej aut http://www.eauto1.cz"

Uživatelský avatar
Prochy01
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4178
Registrován: 12.05.2012 18:28
Bydliště: Praha

Re: Inspekční servis VW

Příspěvek od Prochy01 »

To mas pravdu, ze se dává už 2 roky, protože tehdy shell přestal vyrábět 5w30 a hodně autorizaku ho bralo / bere shell v sudech. Proto hojně přešli na 0w30. Auta na to jezdí stále v pohode, autorizak nakoupí litr oleje v řádech par desetikorun a proda zákazníkovi za par stovek. Shell má totiž jedny z nejlepších cen, pokud odebíras ve větším. I v rámci malobchodnich baleni je cenově v porovnani s konkurenci u dna.

Viskozita oleje se určuje nejen podle typu motoru (což je samozrejme) ale i dle klimatickeho pasu, v němž je auto užíváno. Pro CZ a střední Evropu je to pro passata 5w30, což je i náplň, se kterou je auto prodavano. Změna je tedy nejspíše ze strany autorizaku hlavně s cílem vydělat, pripadne muže být duvod i ty emise, i když to bych si byl hodně málo jist, to je spis zdůvodnění pro zákazníka. Pokud by tomu tak bylo, měly by i nová auta 0w30.

A samozrejme jak tu padlo 0w30 má své výhody i nevýhody. Už kdysi mě i do B6 chteli cpát 0w30 (jarov) což jsem s “díky” odmítl a davam tam olej, co tam patří.
VW Passat 3C Variant HL Executive, 2.0 TDi CBBB

Uživatelský avatar
eauto1.cz
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1474
Registrován: 29.09.2014 11:41
Bydliště: Opavsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Inspekční servis VW

Příspěvek od eauto1.cz »

Mobil1 5W30 507.00 případně VW olej 507.00 jsou dobré volby
Auto1 - Import a prodej aut http://www.eauto1.cz"

olda homola
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 02.03.2013 21:25

Re: Inspekční servis VW

Příspěvek od olda homola »

A máte někdo zkušenosti s Millers Oils a jejich nanodrive EE LONGLIFE 5w30 ?

Taloš
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 01.11.2009 21:24
Bydliště: Praha

Re: Inspekční servis VW

Příspěvek od Taloš »

Ahoj chtěl bych se zeptat ohledně výměny oleje na novém passatu 2,0TDI 110Kw . Mám ho od nového a chtěl bych teď ve 12tis km vyměnit olej protože vozidlo je moje a né služební. Co se stane s proměnným počítadlem km? ( teď mi svítí výměna oleje cca po 16tis tedy v nějakých 28tis ) Když olej a filtr vyměním a nebudu nic mazat VAGem tak mi interval poběží normálně dál a auto nic nepozná ????
Děkuji za info.

Uživatelský avatar
r@pid
Pilot
Pilot
Příspěvky: 713
Registrován: 23.01.2016 20:50

Re: Inspekční servis VW

Příspěvek od r@pid »

Samozrejme.

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“