Chladící kapalina z výroby

TDI, Bluemotion..

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Stěrače na ponorku
Řidič
Řidič
Příspěvky: 52
Registrován: 28.08.2019 12:53

Re: Chladící kapalina z výroby

Příspěvek od Stěrače na ponorku »

petrix píše:Ahojte, dnes som absolvoval prehliadku, kde som sa dopytoval kontroly chladiaceho okruhu, nakoľko tiež mi mizne voda - je to cca 0,2-0,3 l na 15tis km.
Po otlakovaní nezistili žiaden únik a prijímací technik spomínal ešte niečo, že u týchto motorov je to bežná vec, lebo ževraj na vodnej pumpe je nejaký pretlakový ventil alebo niečo podobné, kde môže dochádzať k vytekaniu pri zväčšenom tlaku. Neviem, či je to pravda, ale môj predpoklad sa naplnil, že sa asi nič nové nedozviem a že povedia, že je to ok....
Tady to vysvětluje Scotty Killmer - říká tomu weep hole: https://youtu.be/0vpffEqsiBQ?t=108" onclick="window.open(this.href);return false;
Další důvod (kromě toho přetlaku) je mazání těsnění té vodní pumpy, a měly by to mít všechny, takže troška kapaliny se asi podle podmínek (teplota... ) může ztrácet na každým autě.
Naposledy upravil(a) Stěrače na ponorku dne 03.09.2019 19:42, celkem upraveno 1 x.

JirkaVys
Profík
Profík
Příspěvky: 1110
Registrován: 11.09.2016 14:37

Re: Chladící kapalina z výroby

Příspěvek od JirkaVys »

Mně na BiTDI teda nemizí nic. Kapalina ještě z výroby.

petrix
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: 08.12.2017 12:00

Re: Chladící kapalina z výroby

Příspěvek od petrix »

...
Naposledy upravil(a) petrix dne 10.02.2020 08:11, celkem upraveno 1 x.

JirkaVys
Profík
Profík
Příspěvky: 1110
Registrován: 11.09.2016 14:37

Re: Chladící kapalina z výroby

Příspěvek od JirkaVys »

To platí hlavně pro TSI motory, tam mizí pořád něco, hlavně u těch starších :-D Tam výrobce uvádí i toleranci 2 L na 10tis km. :-D
Jinak si nepamatuji u kterého auta by mi sama mizela chladící kapalina, pokud bylo v OK stavu. Jo vlastně naposled u Škody Forman, na 1000 km určitě 1 litr a více, tam nemělo cenu lít nic jiného, než obyčejnou vodu. :-D
A jestli někdo řeší ztrátu 0,5 litru kapaliny na 30tis km, tak je to směšné :-D

petrix
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: 08.12.2017 12:00

Re: Chladící kapalina z výroby

Příspěvek od petrix »

@ JirkaVys - na jednej strane píšeš, že si nepamätáš auto, na ktorom by Ti mizla kvapalina a na druhej strane píšeš, že je to smiešne, keď niekomu mizne 0,5l/30k km... Za posledných 10 rokov som mal asi 5 áut (1,9 tdi aj 2,0 tdi) a urobil som na nich dokopy asi 600 tis km a ani na jednom to nemizlo... Tak na základe týchto skúseností mi to smiešne nepríde - maximálne tak iba to potvrdzuje nekvalitný trend vo výrobe áut ...

JirkaVys
Profík
Profík
Příspěvky: 1110
Registrován: 11.09.2016 14:37

Re: Chladící kapalina z výroby

Příspěvek od JirkaVys »

Píšu to na jedné stránce, v jednom příspěvku. Nic na jedné, ani druhé stránce :-D A ano, voda se mi u žádných aut neztrácí.
Jak jsem psal, voda se ztrácí často u motorů TSI, tam opravdu nemá cenu řešit nějaký 0,5 L vody na 30tis km. Sám výrobce uvádí mnohem vyšší toleranci ztráty kapaliny a bohužel s tím nic neuděláš, protože servis se s tím nijak zabývat nebude, natož na to brát zřetel u reklamace.
U motorů TDI to bývá zpravidla nižší nebo i nulové. Nicméně jak je vidět, najdou se tací kteří s tím problém mají. Pokud by se mi ztrácel 1L a více kapaliny na 30tis km, pak bych nějaké ty obavy už měl, ale jinak je to prostě směšné.
Ale co si budeme povídat i olej v motoru je potřeba výjimečně trošku dolít, ač to jsou třeba jen 2 deci za 30tis km.

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“