140kW po vypnutí dochlazuje

TDI, Bluemotion..

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Uživatelský avatar
Ettore
Řidič
Řidič
Příspěvky: 133
Registrován: 15.05.2016 07:11

140kW po vypnutí dochlazuje

Příspěvek od Ettore »

Je normální, že 2.0TDI 14OkW B8 po vypnutí zapalování naplno dochlazuje? Poprvé to udělalo při nájezdu prvních 100km, venku 16°C a auto po zaparkování několik minut silně dochlazovalo, před zaparkováním něco zasmrdělo, to samé třeba po ujetí 20 km Prahou. Při tomto nájezdu km to regenerace DPF zcela určitě nebude.... takto nedochlazuje ani BiTDI... je to normální?
Passat B8 2016

Uživatelský avatar
DodoGT
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 231
Registrován: 10.03.2015 08:47
Bydliště: Prešov Slovensko

Re: 140kW po vypnutí dochlazuje

Příspěvek od DodoGT »

Moje BiTDI to robi tiez nie stale ale prejdem par km a proste odperkujem vypnem a ono to chladi a chladi tiez sa mi to stava
JE: VW Passat B8 BiTDI 4MOTION Limo Highline R19, LED-DLA, Light Assist, LightVision, ergoComfort, Alcantara, DCC, AID, DiscoverPro, DYNAUDIO, Keyless Access, 230V, Area View 360, EA, TJA, LA, SAP, PR..

Uživatelský avatar
CoolXman
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1330
Registrován: 04.02.2009 15:50
Bydliště: Berounsko, Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: 140kW po vypnutí dochlazuje

Příspěvek od CoolXman »

u 110kw to samy, ale myslim, ze to vzdy dela po nebo pri vypalovani dpf, proto ten smrad .... nebo pro me skoro vune
Passat B8 Limo 2,0 TDI DSG R-Line Tungsten - AID,DCC,ACC,Discover Pro,18"+19",LED,Lane,Side,DLA,TPMS,Ambiente,230V,kamera,DLS audio Reference,SGS
Golf 7 Variant 2,0 TDI DSG

OndraB8
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 45
Registrován: 12.10.2015 15:07

Re: 140kW po vypnutí dochlazuje

Příspěvek od OndraB8 »

Jedná se o vypalování filtru pevných částic. VW rádo vypaluje po jízdě.
VW Passat B8 2.0 BiTDI R-Line

Kevinios
Řidič
Řidič
Příspěvky: 60
Registrován: 24.02.2019 16:06

Re: 140kW po vypnutí dochlazuje

Příspěvek od Kevinios »

Take me to poprve znejistilo, zda neni neco spatne. Vypnu motor, chvilku sedim v aute, pote odchazim do prace a jeste z okna kanclu slysim jak auto dochlazuje jak kdyby odletal vrtulnik.
VW Passat B8 2.0 140 kW, Comfortline

Uživatelský avatar
eauto1.cz
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1474
Registrován: 29.09.2014 11:41
Bydliště: Opavsko
Kontaktovat uživatele:

Re: 140kW po vypnutí dochlazuje

Příspěvek od eauto1.cz »

Před zhasnutím motoru vždy mrkni, zda nejsou vyšší otáčky :idea:
Není to dochlazování motoru ale vypalování DPF.
Auto1 - Import a prodej aut http://www.eauto1.cz"

Uživatelský avatar
CentriFUGA
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2574
Registrován: 23.03.2013 23:28
Bydliště: Česká Lípa
Kontaktovat uživatele:

Re: 140kW po vypnutí dochlazuje

Příspěvek od CentriFUGA »

Také máme tento problém u tátovo 110kW, ale určitě to není při dochlazování regenerace DPF. Protože ta proběhla před třeba 10 - 50 80km atd., mám aplikaci VAG, tak to vidím, že to neregeneruje, ale stejně když objede město, přijede a ventilátory hučí naplno...a to není žádné vedro .. neví někdo proč se tak děje ?

Uživatelský avatar
eauto1.cz
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1474
Registrován: 29.09.2014 11:41
Bydliště: Opavsko
Kontaktovat uživatele:

Re: 140kW po vypnutí dochlazuje

Příspěvek od eauto1.cz »

Teplota vody a oleje není zvýšená v hodnotách na diagnostice?
Auto1 - Import a prodej aut http://www.eauto1.cz"


jmc
Řidič
Řidič
Příspěvky: 78
Registrován: 27.11.2018 18:24

Re: 140kW po vypnutí dochlazuje

Příspěvek od jmc »

Mě to ta 110tka dělá taky, je to v souvislosti s vypalováním DPF, ale podle mne se jedná spíš o nějakou situaci ne-do-vypálení. Asi takhle už je potřeba vypalovat? Pak se to auto začne k tomu chystat a asi se snaží nabrat teplotu nebo už jí konečně má a najednou to auto vypneš (ačkoliv píše nutný běh motoru...), tak dokončuje nějakej proces, klidně několik minut. Ale když zase popojedu a zase vypnu, tak se celá věc opakuje. Až to dokončí, ale podle mne jedině za běhu motoru a lépe za jízdy, pak je klidně 80Km až několik set Km zase klid. Samozřejmě to auto má nějakou wifinu nebo co, že to dělá ideálně večer, když někomu zaparkuju pod oknama ložnice :lol: To celé je má doměnka na základě neúmyslného pozorování. Normálně by mě ten program tohoto přeložený do lidštiny zajímal. Nicméně nemá cenu se znepokojovat.
Naposledy upravil(a) jmc dne 21.08.2019 15:24, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
CentriFUGA
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2574
Registrován: 23.03.2013 23:28
Bydliště: Česká Lípa
Kontaktovat uživatele:

Re: 140kW po vypnutí dochlazuje

Příspěvek od CentriFUGA »

Tak teď jedou rodiče Chorvatsko, tak uvidíme potom...

Jinak ad vypalování DPF - nerozumím, proč někdo nevymyslí nějakou kontrolku, případně info na maxidotu, že probíhá vypalování DPF, jen aby to člověk věděl. Pokud bych to věděl, pojedu to ještě kousek projet a vím, že to bude cajk ... pak to hlásí až když je potřeba regeneraci vynutit...nechápu, hlavně že milion jiných blbostí, včetně toho, že na dálnic co 20minut mi to hlásí že jsem unavený :-D

Přitom tohle by byla velmi užitečná věc ... protože mě pravidelně se stává to, že někam jedu, ujedu 200km a přijedu před barák a zrovna běží regenerace ...

jmc
Řidič
Řidič
Příspěvky: 78
Registrován: 27.11.2018 18:24

Re: 140kW po vypnutí dochlazuje

Příspěvek od jmc »

Tyhle samoúdržbový věci je dobře, že se dějou automaticky. A informace by pro většinu uživatelů - řidičů byla asi zbytečná. Ale nadstavba tlačítko pro zasvěcené - odložit/spustit regeneraci DPF - by bylo celkem fajn. Ale zase chápu, že tam není.

P3tr16
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 01.06.2019 22:34
Bydliště: Opavsko

Re: 140kW po vypnutí dochlazuje

Příspěvek od P3tr16 »

Přidávám se, na mé B8 2.0TDI 110Kw CLRB to samé. I když je venku jen kolem 20C po ujetí cca 30km téměř vždy po zastavení 5 minut hučí a dochlazuje. Taky mě to znejistilo, minulé auto (Octavia II, 1.9TDi) takhle mohutně nechladila nikdy. Říkáte, že je to běžné a nemá cenu se znepokojovat?

JirkaVys
Profík
Profík
Příspěvky: 1110
Registrován: 11.09.2016 14:37

Re: 140kW po vypnutí dochlazuje

Příspěvek od JirkaVys »

To bude tím, že minulé auto tuto možnost nemělo, proto byla nutnost dochlazovat stáním na místě při volnoběhu.

Nicméně mám BiTDI a nepamatuji si kdy naposled dochlazovalo. Respektive po delší jízdě, a dálnice určitě vždy nechávám auto ještě tak 2 minuty určitě na volnoběh po jízdě stejně. Ale při běžné rychlosti a klidnější jízdě to nic nedělá.

Uživatelský avatar
matrose
Řidič
Řidič
Příspěvky: 65
Registrován: 22.05.2012 10:06

Re: 140kW po vypnutí dochlazuje

Příspěvek od matrose »

Mně to u 110kw dělá taky, je to uplne normální. Mám vypozorovaný ze to dělá při nenbo těsně po vypalování dpf. Když regeneraci prerusim jizdou ve městě, tak to chce hned regenerovat znovu a klidně celý den si pouští ventilátory dokud neprobehne celý proces regenerace, několikrát se driv stalo, ze palubni pc vyhodil hlášku o nutnosti regenerace.

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“