Chiptuning 2.0TDI

TDI, Bluemotion..

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Uživatelský avatar
Stickler
Řidič
Řidič
Příspěvky: 68
Registrován: 05.05.2017 11:48
Kontaktovat uživatele:

Chiptuning 2.0TDI

Příspěvek od Stickler »

Ahoj všem,

při plánovaném objednání Passatu pravděpodobně zvažuji nákup 4x4 a poněvadž nemám na výběr manuál s jiným motorem než 110kW, uvažuji co s tím.
110kW na krávu typu Passat a ještě k tomu s pohonem všech kol je trochu málo a tak zvažuji možnosti chipu.

Pokud se nemýlím, dnes je čip složitější. Jednak může být kvůli emisím problém na STK, jednak, co vím, se změnily zákony, čili se může jednat bez zápisu do TP o nehomologovanou úpravu a v neposlední řadě jsem slyšel, že se dnes při každé prohlídce auta online napichují na diagnostiku a chip je tak hned zjistitelný.
Ať je pravda jaká chce, nechci riskovat ani jedno z toho a tak uvažuji nad power chip boxem, který kdykoli mohu vymontovat a auto bude bez problémů na prohlídkách všeho druhu. Nechci však nějaká s prominutím "kurvítka" z Aukra za 1000,- Kč, ale něco opravdu funkčního a kvalitního a to bez ohledu na cenu.

Našel jsem toto: http://www.cpa-chiptuning.de/en/chiptun ... g_2727.htm" onclick="window.open(this.href);return false;

...máte někdo zkušenost? Je to kec, nebo pravda, šmejd, nebo kvalitní box? Popř. máte zkušenost někdo s něčím jiným, co zaručeně funguje a nepohřbí hned motor? Dostat se aspoň na těch 190 koní by nebylo od věci.

Díky za rady a tipy :good:

Uživatelský avatar
motorpower
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3332
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Re: Chiptuning 2.0TDI

Příspěvek od motorpower »

Každý box je svým způsobem šmejd, a pro nová auta to platí dvojnásobně. :(
Měření výkonu na válcové zkušebně MAHA LPS 3000 4x4

Úprava výkonu vašeho vozu. Zlepšení emisních limitů.


Obrázek

Motorpower - Chiptuning

Uživatelský avatar
Stickler
Řidič
Řidič
Příspěvky: 68
Registrován: 05.05.2017 11:48
Kontaktovat uživatele:

Re: Chiptuning 2.0TDI

Příspěvek od Stickler »

Netušil jsem, Petře, že jsi i tady. Chystal jsem se ti napsat :good:
Tak případně i pro ostatní, pokud je to zajímá, jaká je realita, když v tom denně pracuješ? Je pravda, že je chip u nových aut VW group zjistitelný při návštěvě servisu (napíchnutí online), nebo je to kec? A jak je to s homologací a případnými problémy na STK?

Na webu sice Passat B8 nemáš, ale soudě dle sedmičkového Golfa čipuješ na 190 koní..?

Uživatelský avatar
motorpower
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3332
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Re: Chiptuning 2.0TDI

Příspěvek od motorpower »

Zavolej, má to řešení..
Měření výkonu na válcové zkušebně MAHA LPS 3000 4x4

Úprava výkonu vašeho vozu. Zlepšení emisních limitů.


Obrázek

Motorpower - Chiptuning

Uživatelský avatar
Stickler
Řidič
Řidič
Příspěvky: 68
Registrován: 05.05.2017 11:48
Kontaktovat uživatele:

Re: Chiptuning 2.0TDI

Příspěvek od Stickler »

Petrovi díky za rady po telefonu, no vesměs k řešení jsme se nedobrali. Nebudu ono řešení veřejně ventilovat, no v mém případě by to šlo jen možná, momentálně spíše ne.
TDIFun, kterého bych se zeptal na totéž, pravděpodobně mít dle všeho zájem nebude a asi si navíc řekl, že už zákazníky nepotřebuje, protože dlouhodobě (čili dovolená asi nehrozí) nereaguje na e-maily a na telefonu je nedostupný.

Upřímně nevím, co dělat. Samo, řešením je vykašlat se na to. Myslím ale co dělat, pokud chip chci. Přijde mi, že toto nemá řešení. A když už se zdárně najde něco, co by mohlo situaci řešit - možnost nahrání, či odebrání čipu přes PPC3 od BSR, dočtu se tady na fóru v jedné staré diskuzi, že je dle zkušeností mnohých členů, včetně Petra, který tam takové kousky měl, BSR vlastně jen reklamní propaganda a podvod. A taktéž mi rozmluvil tuning boxy, které jsem ale nijak relevantně do úvahy nebral, protože o tom, že je to podvod, se vesměs ví..

Existuje tedy způsob, jak toto vyřešit? Máte-li někdo zkušenost, dejte mi vědět, mi totiž přijde, že je dnes možnost chipovat nová auta vlastně naprosto pasé :(

Uživatelský avatar
motorpower
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3332
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Re: Chiptuning 2.0TDI

Příspěvek od motorpower »

Není to pasé, pouze u tebe to vázne na Funovi a do Prahy daleko.
Měření výkonu na válcové zkušebně MAHA LPS 3000 4x4

Úprava výkonu vašeho vozu. Zlepšení emisních limitů.


Obrázek

Motorpower - Chiptuning

Uživatelský avatar
Stickler
Řidič
Řidič
Příspěvky: 68
Registrován: 05.05.2017 11:48
Kontaktovat uživatele:

Re: Chiptuning 2.0TDI

Příspěvek od Stickler »

Právě.. Nevím, co s ním je. A pak je otázka, jak se k tomu postaví a jaké má možnosti, pokud se mi s ním tedy vůbec někdy podaří spojit.
Pokud by to nevyšlo, přemýšlím co. Leda se pak domluvit společně na tu jednotku, ale to je zatím taky nejisté, zda to půjde. Tak nevím, no.. :|

Lada-1
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 27.03.2017 20:02

Re: Chiptuning 2.0TDI

Příspěvek od Lada-1 »

s RaceChip Ultimate (racechip.de) ujeto 10tis km (BiTdi). Zkusenosti pozitivni.

Uživatelský avatar
Stickler
Řidič
Řidič
Příspěvky: 68
Registrován: 05.05.2017 11:48
Kontaktovat uživatele:

Re: Chiptuning 2.0TDI

Příspěvek od Stickler »

Díky za zkušenost. Nějaký graf z brzdy je? Jde mi hlavně o skutečná čísla.
Díky!

Uživatelský avatar
SLukas
Řidič
Řidič
Příspěvky: 62
Registrován: 08.04.2014 19:59
Bydliště: kousek od Prahy

Re: Chiptuning 2.0TDI

Příspěvek od SLukas »

U Petra jsem byl s B8 a spokojenost, graf se pokusím dohledat. :good:
VW TIGUAN R-line Higline 2.0 TSI 162kW 4motion, DSG - 2017, 20" Suzuka, ACC, DCC, Dynaudio,Panorama, Full Led, Actvie info display, DiscoverPro.....

Uživatelský avatar
Stickler
Řidič
Řidič
Příspěvky: 68
Registrován: 05.05.2017 11:48
Kontaktovat uživatele:

Re: Chiptuning 2.0TDI

Příspěvek od Stickler »

Tak Petr je známá kvalita, tam by nebylo co řešit. Jenže pak mám v autě čip natvrdo, pojedu na servisní prohlídku, čip zjistí, přijdu o záruku, to se dozví leasingovka a pak zaměstnavatel a já si můžu hledat novou práci :) To mi za to nestojí. Potřebuji něco, co vždy včas odstraním a pak zase napojím - nabízí se ten power box, jenže jak známo, to jsou většinou jen kurvítka pro motor a placebo pro řidiče. Proto upřímně nevím, jak z toho ven :negative:

Uživatelský avatar
SLukas
Řidič
Řidič
Příspěvky: 62
Registrován: 08.04.2014 19:59
Bydliště: kousek od Prahy

Re: Chiptuning 2.0TDI

Příspěvek od SLukas »

Na servise bych to neviděl tak černě.
Naposledy upravil(a) SLukas dne 27.07.2017 20:18, celkem upraveno 1 x.
VW TIGUAN R-line Higline 2.0 TSI 162kW 4motion, DSG - 2017, 20" Suzuka, ACC, DCC, Dynaudio,Panorama, Full Led, Actvie info display, DiscoverPro.....

Uživatelský avatar
Stickler
Řidič
Řidič
Příspěvky: 68
Registrován: 05.05.2017 11:48
Kontaktovat uživatele:

Re: Chiptuning 2.0TDI

Příspěvek od Stickler »

Tak on Petr nabízel řešení, vesměs by možná byl i ochoten domluvit se na tomto, co píšeš, jenže ho mám asi 400km daleko, takže to moc nepůjde :)
A TDIfun, kterého mám kousek, dělá že není, jestli tedy ještě je, takže s ním se taky teď moc nedomluvím + navíc prý nové diesely čipuje jen nerad. Takže jsem tak trošku v pasti :) Na skoro 5 metrů dlouhou krávu, navíc pravděpodobně s pohonem 4x4, mi ale 110kW jako velké terno nepřijde :blush:

Uživatelský avatar
SLukas
Řidič
Řidič
Příspěvky: 62
Registrován: 08.04.2014 19:59
Bydliště: kousek od Prahy

Re: Chiptuning 2.0TDI

Příspěvek od SLukas »

Jak píšeš, já neměl 4motion a bez chipu to nebylo nic extra. Odpoledne ti snad pošlu graf
VW TIGUAN R-line Higline 2.0 TSI 162kW 4motion, DSG - 2017, 20" Suzuka, ACC, DCC, Dynaudio,Panorama, Full Led, Actvie info display, DiscoverPro.....

Uživatelský avatar
Stickler
Řidič
Řidič
Příspěvky: 68
Registrován: 05.05.2017 11:48
Kontaktovat uživatele:

Re: Chiptuning 2.0TDI

Příspěvek od Stickler »

Díky :)

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“