VODNÍ PUMPA + G13 +CHLADÍCÍ OKRUH = ZHORŠENÝ PŘESTUP TEPLA?

TDI, Bluemotion..

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
Uživatelský avatar
eauto1.cz
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1474
Registrován: 29.09.2014 11:41
Bydliště: Opavsko
Kontaktovat uživatele:

VODNÍ PUMPA + G13 +CHLADÍCÍ OKRUH = ZHORŠENÝ PŘESTUP TEPLA?

Příspěvek od eauto1.cz »

VODNÍ PUMPA + G13 +CHLADÍCÍ OKRUH = ZHORŠENÝ PŘESTUP TEPLA?

Narazil jsem na informaci ohledně vodní pumpy, kterou měnili před termínem nejen kilometrovým ale i časovým na mém Passatu preventivně v servisu v německu.
Většinou se tohle dělá, když je to zmetek pumpa a začne téct a ztrácí se kapalina.
Tohle se ale nestalo a měnili to preventivně a s tím rovnou celé rozvody komplet.
Kilometry jsou limit 210tkm na rozvody a dělali to někdy už při 120tis.
Nevěděl jsem proč ale prý svolávačka.
Teď už mi svítá, nyní se zveřejnila tato info, nemám ji potvrzenou, tak ji dávám k diskusi, ať se vyjádří někdo kdo už byl na školení pro nové modely MY2020, a napíše, zda to je pravda!
:!: Zatím jen informačně, bez záruky, možná to není pravdou a možná se to nevztahuje vůbec na Pašíka... :!:
Uvidíme...
Cituji:
V produktových listech, které máme k dispozici, je zmínka o nahrazení chladicí kapaliny G13 kapalinou G12evo
celý koncern VW tím zřejmě :?: reaguje na tvorbu kalů a usazenin v chladicích systémech motorů, které v minulosti zaslepovaly clony vypínání vodních pump a motory se mohly více hřát.
Změna se týká motorů EA288 (1.6 TDI a 2.0 TDI včetně biturba), EA211 (1.0 MPI, 1.0 TSI, 1.4 TSI a 1.5 TSI) a EA888 (2.0 TSI), tedy v podstatě kompletní palety motorů pro vozy koncernu VW s příčnou zástavbou a některé vozy s podélnou zástavbou agregátů.
Zdroj autorevue.cz
Auto1 - Import a prodej aut http://www.eauto1.cz"

Uživatelský avatar
b8rline
Řidič
Řidič
Příspěvky: 75
Registrován: 18.03.2018 19:48

Re: VODNÍ PUMPA + G13 +CHLADÍCÍ OKRUH = ZHORŠENÝ PŘESTUP TEPLA?

Příspěvek od b8rline »

Když se bude dát přejít u starších motorů na G12evo tak je v pohodě ne?

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“