plechařina Scirocco mkI-mkII

1974 - 1992 & 2009 - 201.

Moderátor: George

Odpovědět
Uživatelský avatar
Michael Hilee
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 358
Registrován: 09.04.2008 17:17
Bydliště: VWelký Šenov-severní čechy(šluknovsko)
Kontaktovat uživatele:

plechařina Scirocco mkI-mkII

Příspěvek od Michael Hilee »

Zdarec lidi,potřebuju poradit. Mám možnost koupit mkII 1.8 16V ale byla by nějaká práce na plechařině.
Jsou díly mezi jedničkou a dvojkou shodný??? Třeba lemy,prahy,blatníky???
Něco jsem vůbec na mkII nenašel a ani na zahraničním webu jsem zatim na nic nenatrefil.
Na jedničku jsem toho našel podstatně víc.
Díky za radu.
S B4 na věčné časy,dokud nás STK nerozdělí:-)

Uživatelský avatar
deywis
Pilot
Pilot
Příspěvky: 886
Registrován: 12.05.2008 23:53
Bydliště: vyškov

Re: plechařina Scirocco mkI-mkII

Příspěvek od deywis »

to mě zajímá kde a co si našel na jedničku :) na dvojku se dají díly sehnat, jde jen o to vědět kde :) (např.tady http://sciroccodily.webnode.cz/" onclick="window.open(this.href);return false; )
jaká plechařina je špatná? ukaž to šíro o kterým uvažuješ :wink:
Koupim zachovalé přední sedačky do pola 86C/ golfa2, neprodřené a neprosezené, ideálně origo polosporty/ anatomy.

Uživatelský avatar
kashty
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 238
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: plechařina Scirocco mkI-mkII

Příspěvek od kashty »

Zkus kouknout na fotky dole a hned ti bude jasný,jestli je rozdíl mezi I a II
Rozdíl není akorát na podvozku,obě scirka stojí na podvozku G1,ikdyž taky tam jsou drobný rozdíly.Některý scirka neměly stabík zadní nápravy a scirka II s 16v technikou měly vždy kotoučovou zadní nápravu...
Jinak z plechařiny z 1 na 2 a naopak nesedí nic.Akorát tak vnější kliky dveří :)
mk1
Obrázek
Obrázek
Obrázek
mk2
Obrázek
Obrázek
úsměv pěkne do scirocca :-)

Uživatelský avatar
kashty
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 238
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: plechařina Scirocco mkI-mkII

Příspěvek od kashty »

jinak pokud bych měl řešit plechařinu na mk2,tak bych hledal na inzerátech a koupil bych nějaký neshnilý kompletní scirko tak do 5 tis. a to se dá sehnat bez větších problémů :wink:
úsměv pěkne do scirocca :-)

Uživatelský avatar
deywis
Pilot
Pilot
Příspěvky: 886
Registrován: 12.05.2008 23:53
Bydliště: vyškov

Re: plechařina Scirocco mkI-mkII

Příspěvek od deywis »

přesně tak jak říká pan mistr :wink:
Koupim zachovalé přední sedačky do pola 86C/ golfa2, neprodřené a neprosezené, ideálně origo polosporty/ anatomy.

Uživatelský avatar
Michael Hilee
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 358
Registrován: 09.04.2008 17:17
Bydliště: VWelký Šenov-severní čechy(šluknovsko)
Kontaktovat uživatele:

Re: plechařina Scirocco mkI-mkII

Příspěvek od Michael Hilee »

No tak úplně jsem si ho ještě nemohl prohlídnout,bude to spíš zatim na zimu a pak na jaře bych se pustil do šíra až bych měl po kupě svýho pašíka.
Hlavně přední blatníky,newim jak to vypadá pod plastovejma lemama ale u blikačů je to vždy ťuklý.
Co nejvíc odcházelo u mkII na plechařině?????

Na ACI jsem našel něco na jedničky a u MJ-Auto jsem taky našel dost věcí,bohužel na jedničku.

Jinak děkuju za vysvětlení,nejsem v tomto modelu zaběhlej tak zjiťuju co jde a nejde použít.
Fotky zatím nemám,vím jen tolik,že stojí na pražskejch SPZ a asi je odstaven z provozu,majitel si koupil nedávno nový vůz.
Co sem tak očumoval tak to mělo naky GTi,z toho teda soudim ty ventily,opravte mě jestli to neni pravda.
O víkendu se chytám za majitelem,zda přistoupí na prodej. Ještě tam stojí jedno šíro,spíš na díly a dárce orgánu,toho jsem si bohužel nemohl prohlídnout,stál v zamčený zahradě.
S B4 na věčné časy,dokud nás STK nerozdělí:-)

Uživatelský avatar
deywis
Pilot
Pilot
Příspěvky: 886
Registrován: 12.05.2008 23:53
Bydliště: vyškov

Re: plechařina Scirocco mkI-mkII

Příspěvek od deywis »

tak prvně - že to má GTi neznamená že to je 16V. aby to byl ventilátor, tak by to mělo mít znáčky na masce, vzadu na kufru a někdy i na B sloupku a hlavně vždycky kotoučovou zadní nápravu, jak už psal kashty. GTiček bylo dost i v 8V,pokud se nepletu. takže toto jako orientační údaj neber :wink:

jinak co se týče koroze - šíra měly údajně antikorozní úpravu, tudíž sou i celkem zachovalý, ale asi klasika - lemy, prahy, prostě věci skovaný pod těma plastama, nateče tam voda a ono to rádo pod tím kvete... (jestli se v něčem pletu tak mě opravte, mluvim jenom z vlastní zkušenosti :wink: )

jinak ti šíro samozřejmě vřele doporučuju, i ty 8V nejsou úplní lenoši, vypadá to pěkně, díly na to sehnatelný jsou a za přístupnej peníz... a když to posadíš dolů, hodíš na to nějaký pořádný kolca a máš pěknej lak, tak není co řešit :wink:
Koupim zachovalé přední sedačky do pola 86C/ golfa2, neprodřené a neprosezené, ideálně origo polosporty/ anatomy.

Uživatelský avatar
deywis
Pilot
Pilot
Příspěvky: 886
Registrován: 12.05.2008 23:53
Bydliště: vyškov

Re: plechařina Scirocco mkI-mkII

Příspěvek od deywis »

tady ( http://www.scirocco-edit.wgz.cz/" onclick="window.open(this.href);return false; ) máš veškerý edice,motorizace a verze široka který se kdy vyráběly.. :wink:
Koupim zachovalé přední sedačky do pola 86C/ golfa2, neprodřené a neprosezené, ideálně origo polosporty/ anatomy.

Uživatelský avatar
Michael Hilee
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 358
Registrován: 09.04.2008 17:17
Bydliště: VWelký Šenov-severní čechy(šluknovsko)
Kontaktovat uživatele:

Re: plechařina Scirocco mkI-mkII

Příspěvek od Michael Hilee »

Tak děkuju za seznámení s šírem.
Na zadní nápravu jsem se nekoukl,to bych asi lhal,dobrej tip.
Po víkendu budu vědět víc.
S B4 na věčné časy,dokud nás STK nerozdělí:-)

Uživatelský avatar
deywis
Pilot
Pilot
Příspěvky: 886
Registrován: 12.05.2008 23:53
Bydliště: vyškov

Re: plechařina Scirocco mkI-mkII

Příspěvek od deywis »

hod pak fotky co to je zač, zajímá mě to :wink: a zjisti jakej je v tom motor
Koupim zachovalé přední sedačky do pola 86C/ golfa2, neprodřené a neprosezené, ideálně origo polosporty/ anatomy.

ZappeMarek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 17
Registrován: 29.02.2008 12:54
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: plechařina Scirocco mkI-mkII

Příspěvek od ZappeMarek »

kashty píše:jinak pokud bych měl řešit plechařinu na mk2,tak bych hledal na inzerátech a koupil bych nějaký neshnilý kompletní scirko tak do 5 tis. a to se dá sehnat bez větších problémů :wink:
Nazdárek,kdybys teda narazyl na nějaky shirocco 2 s papírama,třeba nepojízdný,tak dej vědět,nebo pošli odkaz.Dík.Mára

Odpovědět

Zpět na „Scirocco“