Dlouhá doba reakce zpátečky, DSG

benzínové motory...
Uživatelský avatar
DodoGT
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 231
Registrován: 10.03.2015 08:47
Bydliště: Prešov Slovensko

Re: Dlouhá doba reakce zpátečky, DSG

Příspěvek od DodoGT »

Aj u mna je to pri preradeni do R sem tam take ze ak uplne nezastavim auto a hodim tam R to auto este ide stale mierne dopredu a raz som skoro uz aj tukol mam tam R stena predomnou slapem plyn a auto ide dopredu tak neviem kde to viazne a tiez to nemam stale ale pomerne casto a nie raz sa mi stalo ze ak som to hodil z D do R tak to sem tam vystreli a to na plyn netlacim...
JE: VW Passat B8 BiTDI 4MOTION Limo Highline R19, LED-DLA, Light Assist, LightVision, ergoComfort, Alcantara, DCC, AID, DiscoverPro, DYNAUDIO, Keyless Access, 230V, Area View 360, EA, TJA, LA, SAP, PR..

Uživatelský avatar
yessmen
Profík
Profík
Příspěvky: 1192
Registrován: 28.08.2011 22:43
Bydliště: Jablonec n/N

Re: Dlouhá doba reakce zpátečky, DSG

Příspěvek od yessmen »

Co se týče DSG6 tak častější výměna oleje/filtru v DSG + rekalibrace (základní nastavení) tohle vše v podstatě vyřeší.
MY14 MK7 R
DeepBlue MK5 08.:R32 *SOLD*

Uživatelský avatar
DodoGT
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 231
Registrován: 10.03.2015 08:47
Bydliště: Prešov Slovensko

Re: Dlouhá doba reakce zpátečky, DSG

Příspěvek od DodoGT »

Ale tak sme na teme B8 a tie auta su nove tak neviem kazde 15.000km to resetovat menit olej cistit hmm... no a mne to robi od uplneho zaciatku a este neviem ako ostatne ale u mna je to DSG7
JE: VW Passat B8 BiTDI 4MOTION Limo Highline R19, LED-DLA, Light Assist, LightVision, ergoComfort, Alcantara, DCC, AID, DiscoverPro, DYNAUDIO, Keyless Access, 230V, Area View 360, EA, TJA, LA, SAP, PR..

Uživatelský avatar
yessmen
Profík
Profík
Příspěvky: 1192
Registrován: 28.08.2011 22:43
Bydliště: Jablonec n/N

Re: Dlouhá doba reakce zpátečky, DSG

Příspěvek od yessmen »

Právěže to každých řekněme 20tis km klidně smysl má... ale jak říkám DSG6.. u DSG7 suché netuším u DSG7 mokré stejný případ, ale tu má snad jen TTRS RS3 a nějaký Tiguan/Q3
MY14 MK7 R
DeepBlue MK5 08.:R32 *SOLD*

Uživatelský avatar
lovec1
Řidič
Řidič
Příspěvky: 80
Registrován: 29.10.2014 18:38
Bydliště: Brno

Re: Dlouhá doba reakce zpátečky, DSG

Příspěvek od lovec1 »

DodoGT: mně už se to s popojetím dopředu se zařazenou zpátečkou taky stalo. Věřím, že to je všechno otázka řídící jednotky, teď jenom doufat, že se popis těchto problému dostane VW na stůl a budou to řešit nějako další aktualizací SW. Ale myslím, že teď mají ve VW trochu jiné problémy, než řešit takové "prkotiny".

yessmen: mám najeto cca 12.000 km a popisovaný problém pozoruju od začátku
Passat B8 Variant, 1.8TSI DSG, 132kW, HighLine

Uživatelský avatar
yessmen
Profík
Profík
Příspěvky: 1192
Registrován: 28.08.2011 22:43
Bydliště: Jablonec n/N

Re: Dlouhá doba reakce zpátečky, DSG

Příspěvek od yessmen »

Vy máte ale oba DSG7, tam samozřejmě žádný olej na spojkách není takže to bude spíš vlastnost.
Respektive s BiTDI má možná taky mokrou ne?
MY14 MK7 R
DeepBlue MK5 08.:R32 *SOLD*

dzexon
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 20
Registrován: 21.05.2015 16:29

Re: Dlouhá doba reakce zpátečky, DSG

Příspěvek od dzexon »

Mám DSG7 a chci se zeptat těch, co je mají taky, zda vám převodovka kope. Když dojíždím např. na křižovatku, tak při podřazování ze 4 na 3 to dost kopne. Nedělá to pravidelně. U jiných kvaltů problém není. Máte s tím někdo podobnou zkušenost?
Passat B8 Limo, BiTDI, 4motion, 18" Darford grey, ACC, DCC, AID+DiscoverPro, LED+DLL, ErgoComfort, EasyOpen, Ambiente, Tow bar, 230V

Uživatelský avatar
lovec1
Řidič
Řidič
Příspěvky: 80
Registrován: 29.10.2014 18:38
Bydliště: Brno

Re: Dlouhá doba reakce zpátečky, DSG

Příspěvek od lovec1 »

Nic podobného nepozoruju...
Passat B8 Variant, 1.8TSI DSG, 132kW, HighLine

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Dlouhá doba reakce zpátečky, DSG

Příspěvek od KJirka »

já jsem vypozoroval, jak je to s těmi přískoky na zpátečku. Skutečně to dost blbě reaguje, když je aktivní autohold. Pak šlapeš na plyn a na zlomek vteřiny to vůbec nereaguje a pak to nepřirozeně rychle vyskočí. Je to hodně nepříjemný a třeba moje stará, dobrá manželka, by to určitě někam napálila. Řešení je, autohold prostě vypnout. Pak to jede plynule i samo. Ale nevím, jak vy to u B8 máte pošéfovaný.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Uživatelský avatar
DodoGT
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 231
Registrován: 10.03.2015 08:47
Bydliště: Prešov Slovensko

Re: Dlouhá doba reakce zpátečky, DSG

Příspěvek od DodoGT »

dzexon píše:Mám DSG7 a chci se zeptat těch, co je mají taky, zda vám převodovka kope. Když dojíždím např. na křižovatku, tak při podřazování ze 4 na 3 to dost kopne. Nedělá to pravidelně. U jiných kvaltů problém není. Máte s tím někdo podobnou zkušenost?
Ani mne sa nic take nestalo vobec ani ked to radi v automate ani ked si to podradzujem sam ziaden kopanec
JE: VW Passat B8 BiTDI 4MOTION Limo Highline R19, LED-DLA, Light Assist, LightVision, ergoComfort, Alcantara, DCC, AID, DiscoverPro, DYNAUDIO, Keyless Access, 230V, Area View 360, EA, TJA, LA, SAP, PR..

Uživatelský avatar
lovec1
Řidič
Řidič
Příspěvky: 80
Registrován: 29.10.2014 18:38
Bydliště: Brno

Re: Dlouhá doba reakce zpátečky, DSG

Příspěvek od lovec1 »

KJirka píše:já jsem vypozoroval, jak je to s těmi přískoky na zpátečku. Skutečně to dost blbě reaguje, když je aktivní autohold. Pak šlapeš na plyn a na zlomek vteřiny to vůbec nereaguje a pak to nepřirozeně rychle vyskočí. Je to hodně nepříjemný a třeba moje stará, dobrá manželka, by to určitě někam napálila. Řešení je, autohold prostě vypnout. Pak to jede plynule i samo. Ale nevím, jak vy to u B8 máte pošéfovaný.
Zkoušel jsem zpátečku bez AH a zatím se mi problém neprojevil, takže možná v tom ten AH má opravdu prsty.

"moje stará, dobrá manželka...": Chápu, i moje manželka zřejmě sleduje mou aktivitu na diskuzních fórech, je potřeba neustále chválit :-D
Passat B8 Variant, 1.8TSI DSG, 132kW, HighLine

Uživatelský avatar
DodoGT
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 231
Registrován: 10.03.2015 08:47
Bydliště: Prešov Slovensko

Re: Dlouhá doba reakce zpátečky, DSG

Příspěvek od DodoGT »

No lenze bez AH si to uz ani neviem predstavit tak ze osobne ho vypinat urcite nebudem
JE: VW Passat B8 BiTDI 4MOTION Limo Highline R19, LED-DLA, Light Assist, LightVision, ergoComfort, Alcantara, DCC, AID, DiscoverPro, DYNAUDIO, Keyless Access, 230V, Area View 360, EA, TJA, LA, SAP, PR..

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Dlouhá doba reakce zpátečky, DSG

Příspěvek od KJirka »

ale Dodo, to tlačítko tam přeci jen nějakou funkci nebo účel má. Já ho taky snad nikdy předtím nepoužil, ale teď už vím, že to je antiskip system :laugh:
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

OndraB8
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 45
Registrován: 12.10.2015 15:07

Re: Dlouhá doba reakce zpátečky, DSG

Příspěvek od OndraB8 »

yessmen píše:Vy máte ale oba DSG7, tam samozřejmě žádný olej na spojkách není takže to bude spíš vlastnost.
Respektive s BiTDI má možná taky mokrou ne?
BiTDI má "mokrou", je to převodovka jako u Audi 3.0 TDI pro 500 Nm. Suchá DSG7 je pro 250 Nm.

Jinak mé zkušenosti s DSG - DQ500 nebo jak to značí - jsou takové (respektive věci, co mi vadí):

1) dlouho sepnutá spojka mezi 1. a 2. stupněm, což se projevuje podobně, jako v manuálu, když už po přeřazení přidávám plyn, ale ještě není plně puštěná spojka
2) cuknutí po přeřazení z 6ky na nižší kvalt při rychlosti kolem 50, kdy je motor lehce podtočený
3) když akceleruji a uberu plyn, což má být signál k přeřazení nahoru, převodovce chvíli trvá než to pochopí
4) při dojíždění na semafor občas malinko "rachotí" a lehce cuká jak dává nižší kvalty (vyřeší to režim ECO)

Celkově nejsem nějak odvařený z této převodovky. Jezdil jsem nějaký čas s GT-R (protože nebylo čím jiným) a tam mi převodovka možná nasadila o něco vyšší standardy, které jsem očekával i od této VW převodovky.
VW Passat B8 2.0 BiTDI R-Line

Uživatelský avatar
DodoGT
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 231
Registrován: 10.03.2015 08:47
Bydliště: Prešov Slovensko

Re: Dlouhá doba reakce zpátečky, DSG

Příspěvek od DodoGT »

Tak co sa tyka prevodovky DSG v BiTDI
bod 1 aj ked som akceleroval co to dalo ako aj pri normalnom rozbiehani cvakne to tam hned
bod 2 to tiez nikdy som to nezaregistroval a to som osobne na tieto veci moc haklivy
bod 3 ano toto je cista pravda to sa mi stava hlavne ak clovek uberie na prevode cislo 3 ten to tam potom necha vrcat celkom dlho
bod 4 ani to sa neprejavuje u mna skor ak dobrzdim a aktivuje sa AH tak vtedy sa tak sem tam otacky pohupaju hore dole a je to aj pocut v interieri
JE: VW Passat B8 BiTDI 4MOTION Limo Highline R19, LED-DLA, Light Assist, LightVision, ergoComfort, Alcantara, DCC, AID, DiscoverPro, DYNAUDIO, Keyless Access, 230V, Area View 360, EA, TJA, LA, SAP, PR..

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“