Dynamic light assist a DCC

Co se nedá zařadit...
Uživatelský avatar
CoolXman
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1330
Registrován: 04.02.2009 15:50
Bydliště: Berounsko, Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Dynamic light assist a DCC

Příspěvek od CoolXman »

tak to je ono, presne co popisuje Ondra B8, fungujou inteligentne, ale taky jsem se neszil s ovladanim, je proste zbytecne slozity
stejne tak tempomat, resp. ACC je ovladani slozitejsi nez bylo zvykem, to je opet zpusobeno absenci packy, tedy vseobecnym setrenim .... u packy jsem na to nemusel cumet, melo to samostatny ovladani, prehledny jasny .... tady je to zase par drobnejch tlacitek na volantu a to ovladani neni uplne automaticky a rutinni
Passat B8 Limo 2,0 TDI DSG R-Line Tungsten - AID,DCC,ACC,Discover Pro,18"+19",LED,Lane,Side,DLA,TPMS,Ambiente,230V,kamera,DLS audio Reference,SGS
Golf 7 Variant 2,0 TDI DSG

OndraB8
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 45
Registrován: 12.10.2015 15:07

Re: Dynamic light assist a DCC

Příspěvek od OndraB8 »

Jo, s ovládáním ACC jsem se taky ještě nesžil. Potřebuju ho na chvíli deaktivovat, abych šetřil brzdy, když něco dojíždím a nejde to předjet a než to najdu, už mi to samo brzdí, pak chci změnit rychlost o pár jednotek km/h a změním ji o pár desítek km/h :-) je to asi o zvyku, ale ze zkušenosti vím, že to jde intuitivněji.
VW Passat B8 2.0 BiTDI R-Line

Uživatelský avatar
DodoGT
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 231
Registrován: 10.03.2015 08:47
Bydliště: Prešov Slovensko

Re: Dynamic light assist a DCC

Příspěvek od DodoGT »

Pneumatiky som este neprezul ale pozeral som aj predne aj zadne a nevidim vazne ziadne zmeny na pravej aj lavej strane oproti strednemu dezenu proste je to pekne rovnomerne zjazdene.

To ACC je pre mna osobne len doplnok ktorý asi by som dokazal pouzit len v nevyhnutnych pripadoch skusil som ho nie raz hral som sa s nim no nie je to blbe ako som cakal ak to ma nastavenu vysiu rychlost ako vozidlo pred nim tak po vyhodeni smerovky to krasne zrychluje do pozadovanej hodnoty no a celkom kludne to dobrzduje ak sa priblizuje vozidlo z predu ktore ma mensiu rychlost ale vcelku pre mna zbytocne...
JE: VW Passat B8 BiTDI 4MOTION Limo Highline R19, LED-DLA, Light Assist, LightVision, ergoComfort, Alcantara, DCC, AID, DiscoverPro, DYNAUDIO, Keyless Access, 230V, Area View 360, EA, TJA, LA, SAP, PR..

Uživatelský avatar
Steve28
Řidič
Řidič
Příspěvky: 140
Registrován: 26.05.2009 21:01

Re: Dynamic light assist a DCC

Příspěvek od Steve28 »

Mám premium LED svetlá natáčacie ale bez DLA a poviem ti že je DLA určite super vec no aj bez neho sa dá v pohode jazdiť. Natáčanie svetiel je dokonalé. Ale do ďalšieho si určite skúsim DLA. :good:

Uživatelský avatar
DodoGT
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 231
Registrován: 10.03.2015 08:47
Bydliště: Prešov Slovensko

Re: Dynamic light assist a DCC

Příspěvek od DodoGT »

Tak DLA funguje fajn no nie je to zasa špička v obore ale spokojnost natacanie som zazil uz aj presnejsie ako ani nie presnejsie ale lepsie niekedy mam pocit ze by to este mohlo ist viac stupnov v zavislosti od natocenia ale lespei ako nic...
JE: VW Passat B8 BiTDI 4MOTION Limo Highline R19, LED-DLA, Light Assist, LightVision, ergoComfort, Alcantara, DCC, AID, DiscoverPro, DYNAUDIO, Keyless Access, 230V, Area View 360, EA, TJA, LA, SAP, PR..

Uživatelský avatar
CoolXman
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1330
Registrován: 04.02.2009 15:50
Bydliště: Berounsko, Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Dynamic light assist a DCC

Příspěvek od CoolXman »

pridam poznatky z praxe u me s DLA, uz me parkrat auta proti problikavala, zacinam tomu spis neverit
Passat B8 Limo 2,0 TDI DSG R-Line Tungsten - AID,DCC,ACC,Discover Pro,18"+19",LED,Lane,Side,DLA,TPMS,Ambiente,230V,kamera,DLS audio Reference,SGS
Golf 7 Variant 2,0 TDI DSG

Uživatelský avatar
DodoGT
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 231
Registrován: 10.03.2015 08:47
Bydliště: Prešov Slovensko

Re: Dynamic light assist a DCC

Příspěvek od DodoGT »

Tak mne sa toto este nestalo ako som tu uz spominal jedine na dialnici kamiony to ano ale inak este nikdy ani ked je horizont ci som uz ja na horizonte alebo pod v kazdej situacii to hned zareagovalo a zatienilo tak budem skusat dalej :D
JE: VW Passat B8 BiTDI 4MOTION Limo Highline R19, LED-DLA, Light Assist, LightVision, ergoComfort, Alcantara, DCC, AID, DiscoverPro, DYNAUDIO, Keyless Access, 230V, Area View 360, EA, TJA, LA, SAP, PR..

XMASSS
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 35
Registrován: 21.05.2015 13:22

Re: Dynamic light assist a DCC

Příspěvek od XMASSS »

Dneska jsem absoloval cca 500km s DLA a plná spokojenost, ani jedno probliknutí, někdy to tlumí trochu později, ale stále OK.
Passat B8 Variant 2,0 TDI 110kW HL, DSG, Black Oak - skoro vše co šlo zaškrtnout :)

chuckm
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 15.03.2016 14:30

Re: Dynamic light assist a DCC

Příspěvek od chuckm »

Zdravím
Chci se zeptat ohledně DCC řeší to i doladění světlé výšky vozu?. Našel sem hodně diskuzí, ale nikde to co potřebuju.

Jakožto servisní technik vozím 200 - 300 kg nářadí na zadní nápravě. Je to fajn když dojedete do nějaké cigánské kolonie a on nevidí čoplé auto a neláká ho to vykrast.

Na mojí B7 tam mám výbavu doladění světlé výšky vozu, ale nové B8 to už prej nedávají. Mají to jenom Sharany co vím.

Tak sa chci optat jestli to DCC částečně neřeší to doladění výšky vozu?

Radodin
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 06.12.2016 15:05

Re: Dynamic light assist a DCC

Příspěvek od Radodin »

Dynamic Light Assist funguje perfektne..je to vec ktoru ked raz vyskusate sa vam hned zapaci.. viditelnost a komfort ani nehovorim.. 100%doporucujem.. dalsie auto jednoznacne s touto funkciou..

Uživatelský avatar
CoolXman
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1330
Registrován: 04.02.2009 15:50
Bydliště: Berounsko, Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Dynamic light assist a DCC

Příspěvek od CoolXman »

hm, tak u me zase po roce to same, ted jezdim pouze za tmy, rano a vecer a kdyz zapnu, tak to samy, nemuzu DLA pouzivat, protoze me protijedouci problikavaji
Passat B8 Limo 2,0 TDI DSG R-Line Tungsten - AID,DCC,ACC,Discover Pro,18"+19",LED,Lane,Side,DLA,TPMS,Ambiente,230V,kamera,DLS audio Reference,SGS
Golf 7 Variant 2,0 TDI DSG

Uživatelský avatar
JEYCOM
Řidič
Řidič
Příspěvky: 145
Registrován: 03.03.2012 10:48

Re: Dynamic light assist a DCC

Příspěvek od JEYCOM »

Zkusil bych nechat v servise znova zkalibrovat kameru.
Passat Alltrack B8_2016
Passat Alltrack B7_2014
Passat variant B7_2012 - minulost... R.I.P. 4.3.2013

Uživatelský avatar
DodoGT
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 231
Registrován: 10.03.2015 08:47
Bydliště: Prešov Slovensko

Re: Dynamic light assist a DCC

Příspěvek od DodoGT »

Tiez odporucam servis a kalibraciu ja som bol na prehliadku po 60 000 a vraveli ze museli to kalibrovat bolo to rozladene tak ze to by malo pomoct
JE: VW Passat B8 BiTDI 4MOTION Limo Highline R19, LED-DLA, Light Assist, LightVision, ergoComfort, Alcantara, DCC, AID, DiscoverPro, DYNAUDIO, Keyless Access, 230V, Area View 360, EA, TJA, LA, SAP, PR..

TomasGazur
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 19.08.2016 10:42

Re: Dynamic light assist a DCC

Příspěvek od TomasGazur »

Mám sice B7 2014, ale kupoval jsem si tam jak DLA tak i DCC. DLA funguje bez problémů a opravdu plní svoji funkci. Snad jen dvakrát na mě někdo zablikal. Spíš mi přišlo že si myslel že je mám zapnuté, protože ty Bixenony jsou zářivější. Párkrát se mi stalo že jen při zapnutí auta (když jsem šel k autu a odemkl ho klíčkem) lidi koukali a říkali proč mi hned svítí dálkáče...

DCC jsem si připlácel jelikož v R-line paketu byly tuhé tlumiče a to nešlo (18" kola). DCC byla nutnost pro pohodlnou cestu a denní ježdění.

Někdo tady naznačil špatné sjíždění pneu u DCC. Je to možné. Tento rok jsem měnil letnáky, jelikož už jsem je měl sjeté a byly po stranách plošky. Zase jsem najezdil na nich docela dost km, takže nevím zda to bylo DCC a nebo stylem jízdy.

Uživatelský avatar
Vlado_GPlus
Pilot
Pilot
Příspěvky: 868
Registrován: 06.02.2012 15:11

Re: Dynamic light assist a DCC

Příspěvek od Vlado_GPlus »

OndraB8 píše:Jo, s ovládáním ACC jsem se taky ještě nesžil. Potřebuju ho na chvíli deaktivovat, abych šetřil brzdy, když něco dojíždím a nejde to předjet a než to najdu, už mi to samo brzdí, pak chci změnit rychlost o pár jednotek km/h a změním ji o pár desítek km/h :-) je to asi o zvyku, ale ze zkušenosti vím, že to jde intuitivněji.
no tu by som sa rád aj ja zapojil ... to ACC funguje aj keď nie je vpredu žiadne auto? vie to držať rýchlosť ako klasický tempomat? zatiaľ som sa len rýchlo previezol na aute, nakoľko sú prevozné značky neplatné :sorry: ale nejak mi to nefungovalo ...
I. Kapitola: PLUSMINUS 1.9 TDi
II. Kapitola: ScheisseWAGEN B8 2.0TDi

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“