Kam hlásit chyby vozu?

Co se nedá zařadit...
Odpovědět
Uživatelský avatar
lovec1
Řidič
Řidič
Příspěvky: 80
Registrován: 29.10.2014 18:38
Bydliště: Brno

Kam hlásit chyby vozu?

Příspěvek od lovec1 »

Zajímalo by mě, jestli existuje nějaká možnost, kam hlásit chyby vozu, které jsou vzniklé programátorskými chybami (neošetřenými situacemi). Namátkově:

Situace: Odemču auto - odklopí se zrcátka, hodím dovnitř parkovací lístek, zamču auto - zrcátka se nesklopí (zřejmě krátky timeout pro znovusklopení). Nesklopí se ani po následném opakovaném zamykání.

Situace2: Zastavím, deaktivuje se mi motor (Start Stop), zařadím parkovací "rychlost", otevřu dveře, systém na mně začně řvát že mám vypnout motor, stisknu tlačítko Start - motor se namísto "vypnutí" nastartuje.

Byl jsem před třemi týdny na první svolávačce ohledně dohrání aktuálního softwaru, který měl aktuálně známé chyby řešit. Aktualizace ale nevyřešila ani jednu z chyb na které jsem přišel.
Passat B8 Variant, 1.8TSI DSG, 132kW, HighLine

Uživatelský avatar
CoolXman
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1330
Registrován: 04.02.2009 15:50
Bydliště: Berounsko, Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od CoolXman »

Situaci 1 vyzkousim
Sitace 2 - musis mit ale nohu na brzde, jinak by se nenastartoval

Svolavacka tohle urcite neresila, mrkni na kod svolavacky, psal jsem to do tematu svolavacky co resila. Nektery veci pujdou pres diagnostiku resit, casem se na to chystam, jako zrusit nektery vystrahy, hlasky, pipani apod.

Zatim jediny ze vseho co mi vadi je, ze pri otevreni dveri zabrzdi rucka, kdyz mas zarazeno D nebo R

Odesláno z mého NX507J pomocí Tapatalk
Passat B8 Limo 2,0 TDI DSG R-Line Tungsten - AID,DCC,ACC,Discover Pro,18"+19",LED,Lane,Side,DLA,TPMS,Ambiente,230V,kamera,DLS audio Reference,SGS
Golf 7 Variant 2,0 TDI DSG

Uživatelský avatar
CoolXman
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1330
Registrován: 04.02.2009 15:50
Bydliště: Berounsko, Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Kam hlásit chyby vozu?

Příspěvek od CoolXman »

edit k situaci 1: vyzkousel jsem a sklopi se
odemknu - vyklopi se, hodim tam parkovaci listek, zavru, zamknu a sklopi se .... mam i video
Passat B8 Limo 2,0 TDI DSG R-Line Tungsten - AID,DCC,ACC,Discover Pro,18"+19",LED,Lane,Side,DLA,TPMS,Ambiente,230V,kamera,DLS audio Reference,SGS
Golf 7 Variant 2,0 TDI DSG

Uživatelský avatar
lovec1
Řidič
Řidič
Příspěvky: 80
Registrován: 29.10.2014 18:38
Bydliště: Brno

Re: Kam hlásit chyby vozu?

Příspěvek od lovec1 »

Díky za otestování, bude se teda asi jednat o můj individuální problém (nebo máš aktuálnější sw :) )
Passat B8 Variant, 1.8TSI DSG, 132kW, HighLine

Uživatelský avatar
lovec1
Řidič
Řidič
Příspěvky: 80
Registrován: 29.10.2014 18:38
Bydliště: Brno

Re: Kam hlásit chyby vozu?

Příspěvek od lovec1 »

Ještě teda nevím, jestli to řešit tady, ale asi nejvíc mně vadí "předčasné" vypínání motoru systémem Start/Stop - v nízkých rychlostech, když ještě auto nestojí (např. přijíždíš na kruháč a vypnutím motoru se ti vypne posilovač řízení...)
Passat B8 Variant, 1.8TSI DSG, 132kW, HighLine

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Kam hlásit chyby vozu?

Příspěvek od KJirka »

hoši, zkuste co to udělá, když tam ten parkovací lístek nehodíte :D
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Uživatelský avatar
lovec1
Řidič
Řidič
Příspěvky: 80
Registrován: 29.10.2014 18:38
Bydliště: Brno

Re: Kam hlásit chyby vozu?

Příspěvek od lovec1 »

:D to je jasne - dostaneme pokutu za parkovani
Passat B8 Variant, 1.8TSI DSG, 132kW, HighLine

Uživatelský avatar
DodoGT
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 231
Registrován: 10.03.2015 08:47
Bydliště: Prešov Slovensko

Re: Kam hlásit chyby vozu?

Příspěvek od DodoGT »

CoolXman píše:edit k situaci 1: vyzkousel jsem a sklopi se
odemknu - vyklopi se, hodim tam parkovaci listek, zavru, zamknu a sklopi se .... mam i video
to site skusil som to aj 10x za sebou hned ako sa odklopia zamknut a hned ako sa zaklopia odomknut je tam sice omeskanie asi 4s ale hned to ide nikdy sa to neeklo
JE: VW Passat B8 BiTDI 4MOTION Limo Highline R19, LED-DLA, Light Assist, LightVision, ergoComfort, Alcantara, DCC, AID, DiscoverPro, DYNAUDIO, Keyless Access, 230V, Area View 360, EA, TJA, LA, SAP, PR..

Uživatelský avatar
DodoGT
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 231
Registrován: 10.03.2015 08:47
Bydliště: Prešov Slovensko

Re: Kam hlásit chyby vozu?

Příspěvek od DodoGT »

lovec1 píše:Ještě teda nevím, jestli to řešit tady, ale asi nejvíc mně vadí "předčasné" vypínání motoru systémem Start/Stop - v nízkých rychlostech, když ještě auto nestojí (např. přijíždíš na kruháč a vypnutím motoru se ti vypne posilovač řízení...)
ano to robi aj mne ja to pri kazdom startovani deaktivujem vzdy a vsade startstop je najvacsia hovadina na svete a nikdy si to nedam zapnut proste SHIT
JE: VW Passat B8 BiTDI 4MOTION Limo Highline R19, LED-DLA, Light Assist, LightVision, ergoComfort, Alcantara, DCC, AID, DiscoverPro, DYNAUDIO, Keyless Access, 230V, Area View 360, EA, TJA, LA, SAP, PR..

Uživatelský avatar
jind
Člen klubu
Příspěvky: 87
Registrován: 15.03.2010 05:39
Bydliště: Sokolov
Kontaktovat uživatele:

Re: Kam hlásit chyby vozu?

Příspěvek od jind »

Tak připojím svuj test, když jsem si s tím úmyslně hrál tak se to nestalo, ale když sem to náhodně otvíral přes den lidem na ukázku tak se to 2x stalo že se zrcátka nesklopila.

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“