Olej servis

Co se nedá zařadit...
ma013905
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 14.02.2016 18:32

Olej servis

Příspěvek od ma013905 »

Jak u B8 smazat olej servis?

Uživatelský avatar
georgy04
Řidič
Řidič
Příspěvky: 79
Registrován: 14.10.2012 14:02

Re: Olej servis

Příspěvek od georgy04 »

1, vypnúť zapaľovanie
2, stisnúť a držať tlačidlo nulovania km
3, zapnúť zapaľovanie
4, keď sa na displaji zobrazi "Reset Oil Change service" pustiť tlačidlo nulovania km
5, opätovne ale teraz krátko stlačiť tlačidlo nulovania km
6, vypnúť zapaľovanie

malo by fungovať
VW Passat B6 Variant 103KW CR 11/2008
VW Passat B8 Variant 140KW 05/2015

Uživatelský avatar
eauto1.cz
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1474
Registrován: 29.09.2014 11:41
Bydliště: Opavsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Olej servis

Příspěvek od eauto1.cz »

Doplním ještě o nultou pozici:
0, Brzda ON, DSG: Neutrál nebo Parking
1, vypnúť zapaľovanie
2, stisnúť a držať tlačidlo nulovania km
3, zapnúť zapaľovanie
4, keď sa na displaji zobrazi "Reset Oil Change service" pustiť tlačidlo nulovania km
5, opätovne ale teraz krátko stlačiť tlačidlo nulovania km
6, vypnúť zapaľovanie

Akorát kdo měl variabilní interval oleje, tímto ho nejen vynuluje ale rovnou přepne na pevný.
Většinou je pevný nastaven 15.000km/ rok ale lze to změnit diagnostikou na jiné hodnoty, třeba 10.000/dva roky a i jinak :wink:

Já to řeším tak, že inspekci mám nastavenu na rok/15000km a to mi říká, že je na čase měnit olej a měním :idea: Je to krkolomné ale záhy pochopíte.

Olejový servis mám nastaven na variabilní 2roky/30.000km a sleduji, zda mě to pošle na servis dříve nebo jak se mění kvalita oleje a styl jízdy.
Zatím mě to nikdy neposlalo dřív než 15.000km, vždy inspekce zazvoní dřív, jezdím jen dálnice, ale kdo jezdí krátké trasy, může mu to teoreticky dřív nahlásit :drinks:

To je vynález, co :pleasantry:

Zde ještě video:
Auto1 - Import a prodej aut http://www.eauto1.cz"

ma013905
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 14.02.2016 18:32

Re: Olej servis

Příspěvek od ma013905 »

Děkuji, funguje.:-)

Uživatelský avatar
b8rline
Řidič
Řidič
Příspěvky: 75
Registrován: 18.03.2018 19:48

Re: Olej servis

Příspěvek od b8rline »

eauto1.cz píše:Doplním ještě o nultou pozici:
0, Brzda ON, DSG: Neutrál nebo Parking
1, vypnúť zapaľovanie
2, stisnúť a držať tlačidlo nulovania km
3, zapnúť zapaľovanie
4, keď sa na displaji zobrazi "Reset Oil Change service" pustiť tlačidlo nulovania km
5, opätovne ale teraz krátko stlačiť tlačidlo nulovania km
6, vypnúť zapaľovanie

Akorát kdo měl variabilní interval oleje, tímto ho nejen vynuluje ale rovnou přepne na pevný.
Většinou je pevný nastaven 15.000km/ rok ale lze to změnit diagnostikou na jiné hodnoty, třeba 10.000/dva roky a i jinak :wink:

Já to řeším tak, že inspekci mám nastavenu na rok/15000km a to mi říká, že je na čase měnit olej a měním :idea: Je to krkolomné ale záhy pochopíte.

Olejový servis mám nastaven na variabilní 2roky/30.000km a sleduji, zda mě to pošle na servis dříve nebo jak se mění kvalita oleje a styl jízdy.
Zatím mě to nikdy neposlalo dřív než 15.000km, vždy inspekce zazvoní dřív, jezdím jen dálnice, ale kdo jezdí krátké trasy, může mu to teoreticky dřív nahlásit :drinks:

To je vynález, co :pleasantry:

Zde ještě video:
A jaký je prosím tě rozdíl mezi inspekci a olejovým servisem? Chápu to dobře, že tam lze nastavit dvě různé věci? A pokud ano a máš inspekci (za předpokladu, že je to něco jiné než olejový servis) nastavenou na 15k km, je jasné, že zazvoní vždy dřív než long life servis :-D a jak může auto rozpoznat kvalitu oleje? Jedině nějak dle počtu nastartování, doby jízdy atd., ale čidlo na kvalitu oleje doufám neexistuje :-)

Uživatelský avatar
b8rline
Řidič
Řidič
Příspěvky: 75
Registrován: 18.03.2018 19:48

Re: Olej servis

Příspěvek od b8rline »

jinak ať nezakládám nové téma...

jak to vidíte, který je lepší? :-)

Castrol EDGE Titanium FST Longlife 5W-30

vs.

Mobil 1 ESP Formula 5W-30

jinak Shell už v normě VW 504/507 přestal dělat viskozitu 5w30 a je nahrazeno 0w30
Přílohy
3ac8755de64189a82107507aed9942ca.jpg
ImgW.jpeg

Uživatelský avatar
bnd
Řidič
Řidič
Příspěvky: 122
Registrován: 13.04.2018 15:33
Bydliště: Košice, Slovensko

Re: Olej servis

Příspěvek od bnd »

Dávaj tam to čo tam bolo. Každý ti odporučí niečo iné. Známy dávajú Mobil, ja dávam Castrol a žiadny problém. Hlavne nemen olej po 30 tisíc a bude dobre.

Odoslané z ONEPLUS A3003 pomocou Tapatalku
VW Passat B7 2.0 TDI Variant 2011 Trendline CFFB Urano Grey :smoke:

estevez
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 23
Registrován: 26.11.2016 19:02

Re: Olej servis

Příspěvek od estevez »

Taky ať nezakládám nové téma...

Povolili vám v některém autorizovaném servise donést si vlastní olej? Přip. doporučíte nějaký v rámci severní Moravy / Olomoucka? V servise co jezdím, mi účtují 750kč bez DPH za litr.

Uživatelský avatar
b8rline
Řidič
Řidič
Příspěvky: 75
Registrován: 18.03.2018 19:48

Re: Olej servis

Příspěvek od b8rline »

to by mě taky zajímalo :-) i stejná lokalita...

zadar1
Řidič
Řidič
Příspěvky: 84
Registrován: 25.06.2013 15:49
Bydliště: BA, Slovensko

Re: Olej servis

Příspěvek od zadar1 »

ja dávam Valvoline SynPower XL-III 5W-30

výmena po 10tisíc km (max. 15tisíc km)
Passat B8 Variant, 2.0 TDI, CRLB, 110kW, DSG6, r.v. 03/2015, 370tis. km

Uživatelský avatar
eauto1.cz
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1474
Registrován: 29.09.2014 11:41
Bydliště: Opavsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Olej servis

Příspěvek od eauto1.cz »

b8rline píše: A jaký je prosím tě rozdíl mezi inspekci a olejovým servisem? Chápu to dobře, že tam lze nastavit dvě různé věci? A pokud ano a máš inspekci nastavenou na 15k km, je jasné, že zazvoní vždy dřív než long life servis :-D a jak může auto rozpoznat kvalitu oleje? Jedině nějak dle počtu nastartování, doby jízdy atd., ale čidlo na kvalitu oleje doufám neexistuje :-)
Jsou to dva nezávislé různé servisní intervaly.
Jasné to není, pokud inspekce je pevná a olej variabilní může se stát, že někdo jezdí krátké trasy v městě a variabilní se zkrátí pod 15, kdysi se u nafty dělal olej po 7500km a benzínu 10.000km a není to tak dlouho... :wink:
Auto pozná kvalitu oleje dlouho, asi 25let, pokud má takovou výbavu, měly to už B4 pašíky a Audi ještě dřív :)
Jak? Spočítá si to. Má na to mnoho čidel a jednotek a má modely degradace oleje zavislé na provozních podmínkách, a podle toho to porovnává.
Akorát je nutné používat ty předepsané oleje splňující normy, aby to odpovídalo.
Auto1 - Import a prodej aut http://www.eauto1.cz"

Uživatelský avatar
eauto1.cz
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1474
Registrován: 29.09.2014 11:41
Bydliště: Opavsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Olej servis

Příspěvek od eauto1.cz »

Tak přátelé, leden, teploty okolo nuly, a olej po 15.000km vypadá jak ropa stará sto let, hnus!
Pamatuji si, že třeba u motoru 125kW CR TDI ten olej vypadal i po 20.000km tak, že by se na něj dalo snad ještě chvíli jezdit a to byl starší motor Euro5
Nevím, zda ty Euro6 motory způsobují dřívější degradaci oleje, nebo čím to je.
A to jezdím tímto autem jen dálnice a většinu německo, to je furt na sedmičku a běžné otáčky, žádné přetěžování ani podtáčení, většinou jezdím pomalu okolo 120-150 takže otáčky nejsou nikdy extra vysoké že by to dostávalo kartáč.
Olej origo VW a fakt vypadal, jako by ho někdo jednou vůbec nevyměnil, jen papírově, fuj.
Přitom vím na 100% že je dělaný i s filtry a dávají se ty nejlepší viz foto.
V návaznosti na to jsem dospěl k názoru, že jak s euro4 a euro5 se dalo běžně jezdit interval 20-25tis km a olej furt vypadal jakž takž gut, tak s Euro6 už je 15.000km maximum.
Přehodil jsem variabilní interval na pevný, sice jsem stejně po těch 15.000 měnil, ale čekal jsem vždy, jestli to náhodou nebude ukazovat v 15.000k, že olejový servis za 5000km nebo tak něco. Nikdy nic! Kdo nejezdí dálnice a nelechtá to, ale dává tomu kartáč, tak doporučuji zkrátit výměnu na 10.000km, hlavně v zimě a možná i mimo zimu.
Protože mazat takovým mazutem v mrazu studený motor je podle mě totální prasečina a to studené starty nemám ledové, protože vždy jede bufík ale ten olej to jsem byl v šoku, jak ho necháš přes noc v nádobě v mrazu, tak to je mazut nehorázný.
Fakt bych olej přes 15.000km nejezdil u Euro6 ani omylem!

Ještě se dělal po 40.000km palivový naftový, byl tam Mahle a byl akorát zralý na výměnu. Nafta značkové pumpy, žádné ono a noname.
Pod filtrem nebyly ŽÁDNÉ nečistoty ani kal nebo voda, totálně čisté, akorát filtr Z JEDNÉ STRANY trošku šedivý, zanesený více.
Dal se Hengst a má mnohem lepší konstrukci, těsnění má širší, vypadá ta konstrukce bytelnější, filtrovací schopnost okem nepoznáš ale dojem z něj je lepší, tak uvidíme.
Přílohy
20190102_133331.jpg
Auto1 - Import a prodej aut http://www.eauto1.cz"

Uživatelský avatar
b8rline
Řidič
Řidič
Příspěvky: 75
Registrován: 18.03.2018 19:48

Re: Olej servis

Příspěvek od b8rline »

možná ten originál olej VW není tak dobrý jak si můžeme myslet :-) ono tipuji, že to bude přebalený Castrol tím, jak ho VW všude doporučuje a většina autorizáků leje právě Castrol :-) každopádně Euro 6 asi olej bude špinit více - slyšel jsem to už z více zdrojů, ale pro zajímavost bych zkusil jiný olej. Např. Mobil 1 ESP 5w30 svými parametry je údajně jeden z nejlepších LL olejů. Vysoké TBN, vyšší HTHS viskozita, podíl PAO a esterů. Ja mít naftu s filtrem, tak leju jenom tenhle :-) ...btw. nejsem obchoďák od Exxonu :-D

Uživatelský avatar
r@pid
Pilot
Pilot
Příspěvky: 713
Registrován: 23.01.2016 20:50

Re: Olej servis

Příspěvek od r@pid »

Tipujes spravne, vsetky origo vw oleje su Castrol.

Uživatelský avatar
matrose
Řidič
Řidič
Příspěvky: 65
Registrován: 22.05.2012 10:06

Re: Olej servis

Příspěvek od matrose »

K tomu, ze olej vypada vyzuelne cerny jak bota....
Máme generator s náplní 620l oleje, olej pouzivame Shell 15w 40. Olej davame každých 250m.h do laborky a menime az kdyz jsou vysledky z laborky s doporučením. Samotný Caterpillar udava 2000m.h. Za 8 let jsme pod 3000hod nikdy nemenili a olej vypadá fakt jak ropa. Na superbu jsem si nechal udelat jednou test v cca 25tis a nevymenu zdaleka nebyl
Přílohy
1547265705907505847604207247442.jpg

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“