Řazení a chování převodovky DSG 6

2010 - 20..

Moderátor: čapik

Uživatelský avatar
tomicek.prosek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 42
Registrován: 10.05.2018 17:10

Re: Řazení a chování převodovky DSG 6

Příspěvek od tomicek.prosek »

Děkuji za informace. Zkusim se poptat. Podle mě to musí jít. Když to jde u golfa musí to jít u sharana. Vždyť je to všechno stejný

Odesláno z mého S60 pomocí Tapatalk

kukolarik
Řidič
Řidič
Příspěvky: 54
Registrován: 26.07.2016 17:26

Re: Řazení a chování převodovky DSG 6

Příspěvek od kukolarik »

Ja mam Sharana 7N 2014 a zo začiatku skutocne som sa cudoval, ako to radí. Po par jazdach som si na to zvykol a prišiel som na to, ze netreba ísť na to az tak jemne, proste ked chcem predbiehať alebo proste zrazu zrýchliť, tak jednoducho dam pedál po zem a auto si uz poradí. Ano, v zakrutach tocchce cit a jazdiť akocna skutri s variatorom, proste zakrutu stale. pod plynom

JirkaVys
Profík
Profík
Příspěvky: 1110
Registrován: 11.09.2016 14:37

Re: Řazení a chování převodovky DSG 6

Příspěvek od JirkaVys »

Při režimu Sport to řadí na vyšší stupeň až při 3000ot... To si ze mě dělá někdo srandu že je to hodně nebo co to je za odpověď? :-D Jestli někdo považuje studený motor "vytoceny" na 3tis otáček za špatný a vysoký, tak je na tom hodně špatně... Pro běžnou klidnou jízdu ideální otáčky 2000 až 3000tis. Jestli někomu přijde normální radit nahoru už při 2000 až 2500ot tak je to předpokládám vtip, otáčky spadnou pod 2000ot a už podtacite stejně.
Tohle nejsou auta z dob komunismu nebo po převratu, kterým vadily vysoké otáčky...
Asi jako šetřílci, co své TDI nikdy nevytoci nad 4300ot a pak jsou po nějaké době překvapeni, že jim auto padá do nouze, protože mají zatuhlou regulaci turba atd atd jen proto že motor skoro nikdy neviděl větší tah spalin ven.
PS: Při režimu sport to řadí nahoru samozřejmě ve vyšších otáčkách, jen holt když někdo "lechtá" plyn, tak to řadí už takhle brzo.

TomCZ
Řidič
Řidič
Příspěvky: 69
Registrován: 27.05.2018 20:21

Re: Řazení a chování převodovky DSG 6

Příspěvek od TomCZ »

To mě docela děsíte, zrovna plánují koupi nověho Sharana 110kW TDI s DSG6. Měl jsem tuhle převodovku v Passatu 140kW TDI a DSG7 v Superbu 110kw TDI a vždy to bylo v pohodě, proto jsem byl s DSG velmi spokojený. Všem je fakt, že horské klikaté silnice jsem se pak naučil jezdit na “S” a bylo to mnohem lepší.
VW Sharan 2.0 TDI 110 kW DSG, 2019
DataPlug

JirkaVys
Profík
Profík
Příspěvky: 1110
Registrován: 11.09.2016 14:37

Re: Řazení a chování převodovky DSG 6

Příspěvek od JirkaVys »

Moc to neřeš, DSG je něco jiného než manuál a jeho otáčky. Nicméně po městě jezdím výhradně na S. Protože nízké otáčky a otřesy, rány od derave a křivé vozovky tomu dobře nedělají už vůbec.

Uživatelský avatar
tomicek.prosek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 42
Registrován: 10.05.2018 17:10

Re: Řazení a chování převodovky DSG 6

Příspěvek od tomicek.prosek »

Nešetřit a točit víc. Řadím pádlama a nebo nechám S.

Odesláno z mého S60 pomocí Tapatalk

ladulel
Závodník
Závodník
Příspěvky: 570
Registrován: 24.07.2010 14:17

Re: Řazení a chování převodovky DSG 6

Příspěvek od ladulel »

Ja v passatu 130kw na rozjezdy po meste davam D a necham ho radit treba dle potreby do 3 az 4 rychlostniho stupne... Pak mu davam manualni rezim aby to tam nekoplo prave 5 nebo dokonce 6.
Dalsi varianta je ze nechavam S prototoze 2 zaradi pri normalnich otackach ale na 3 a nasledne 4 a dalsi kvalty uz preradim padlama uz bez zbytecneho vytaceni.
Jinac prevodovka se necha upravit. Teba motorpower v Trebotove umi. Neco to stoji. Cca 10tis a na to seru :D

Uživatelský avatar
tomicek.prosek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 42
Registrován: 10.05.2018 17:10

Re: Řazení a chování převodovky DSG 6

Příspěvek od tomicek.prosek »

Asi tak. Vyladis manuálně dle potřeby.

Odesláno z mého S60 pomocí Tapatalk

ladulel
Závodník
Závodník
Příspěvky: 570
Registrován: 24.07.2010 14:17

Re: Řazení a chování převodovky DSG 6

Příspěvek od ladulel »

DSG neni jinac spatna az na to podtaceni v normalnim jizdnim rezimu no. Za tohle nakopat zelene soudruhy do pr**le...
Kdyby bylo neco mezi rezimem D a S tak bych mohl hodnotit znamkou za 1... Takhle hodnotim maximalne za 3...
Naposledy upravil(a) ladulel dne 16.09.2018 11:58, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
tomicek.prosek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 42
Registrován: 10.05.2018 17:10

Re: Řazení a chování převodovky DSG 6

Příspěvek od tomicek.prosek »

Kdyby nebylo zelených máme se líp

Odesláno z mého S60 pomocí Tapatalk

ladulel
Závodník
Závodník
Příspěvky: 570
Registrován: 24.07.2010 14:17

Re: Řazení a chování převodovky DSG 6

Příspěvek od ladulel »

*
Naposledy upravil(a) ladulel dne 03.02.2019 09:31, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
eauto1.cz
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1474
Registrován: 29.09.2014 11:41
Bydliště: Opavsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Řazení a chování převodovky DSG 6

Příspěvek od eauto1.cz »

DSG v 2.0 TSI u SHarana například tak usilovně motor nepodtáčí, jako v TDI.
Víceméně se to chová tak, že ty pádla, při troše citu ani nepotřebuješ.
Drží se to tak nějak v ideálních otáčkách a do kopce když na to šlápneš, to krásně podřadí tak, že nic neduní a dokonce to motor krásně nechá jít dál do otáček a řadí to až tehdy, aby otáčky nepadaly příliš nízko.
Teď je otázka, zda tudy vede cesta a lze takový TSI soft z DSG nějak použít v případě TDI verze, ale bylo by to super řešení
Auto1 - Import a prodej aut http://www.eauto1.cz"

Uživatelský avatar
007houmr
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 319
Registrován: 16.02.2009 20:54
Bydliště: Třebíč

Re: Řazení a chování převodovky DSG 6

Příspěvek od 007houmr »

Jak to tady tak pročítám, tak pomalu nabývám pocit, jestli raději nejít do manuálu. Otázka zní, co je lepší. Dvouhmota nebo se naučit žít s DSG, co myslíte?
VW Sharan, 2.0Tdi, 110kW, CUVC, r.2016

Uživatelský avatar
tomicek.prosek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 42
Registrován: 10.05.2018 17:10

Re: Řazení a chování převodovky DSG 6

Příspěvek od tomicek.prosek »

No všechny auta co jsem měl byly v manuálu. Sharana jsem koupil kvůli přítelkyni s DSG. A už bych neměnil. Jsem spokojen. S potáčejícím řazením jsem si to vychytal a neřeším to. Cvaknu to padlama

Odesláno z mého Redmi Note 5 pomocí Tapatalk

Uživatelský avatar
007houmr
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 319
Registrován: 16.02.2009 20:54
Bydliště: Třebíč

Re: Řazení a chování převodovky DSG 6

Příspěvek od 007houmr »

Je pravda, že na DSG 6Q všeobecně jsem zatím slyšel jen chválu, takže bych to chtěl, ale asi to bude opravdu o zvyku. Zatím jsem déle jezdil s DSG pouze v Octávce a tam to bylo super. S DSG v Sharanu jsem se svezl jen kousek a je pravda, že to pořád řadilo nahoru dolů, ale jízda byla po městě, navíc při zkušební, takže se asi není čemu divit.
VW Sharan, 2.0Tdi, 110kW, CUVC, r.2016

Odpovědět

Zpět na „SAIII Sharan 7N + Alhambra“