Kúrenie/topení

2010 - 20..

Moderátor: čapik

Pavel53
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 11.01.2017 15:38

Re: Kúrenie/topení

Příspěvek od Pavel53 »

Ďakujeme aspon za snahu.

david.v
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 02.11.2017 14:31

Re: Kúrenie/topení

Příspěvek od david.v »

Ahoj, taky jsem to minulý víkend řešil. Pár zkušeností, díky za vaše. Já navrtal modelářskou vrtačkou 3 dírky vedle sebe jak do ulomeného kolečka tak do hřídele a poctivě vlepil vteřinovým lepidlem tři ocelové tyčky cca necelý mm průměr, vypadá to že to drží docela pevně, zatím topím :o - fakt je to trošku hodinářská práce sundat ten kryt, když jsou lehce orezlé ty šrouby - neuvěřitelně blbej přístup :| A překvapení, když mi to schnulo a měl jsem sundanej ten kryt a otevřel jsem dveře, nevím proč, řídící jednotka klimy protočí tím motorkem a já pak hodinu hledal tu osičku v nosnících pod motorem a vytahoval pinzetou, tak bacha na to :158:

Pavel53
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 11.01.2017 15:38

Re: Kúrenie/topení

Příspěvek od Pavel53 »

Diky za skusenosti, Davide. Si sikulka. Ja si netrufam sa do toho pustit. Ten pristup je zhora alebo zospodu?

david.v
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 02.11.2017 14:31

Re: Kúrenie/topení

Příspěvek od david.v »

@pavel: Přístup zespodu PP kolo, už je to tu na začátku někde popsáno. Když máš sundaný kolo, tak ten ventil je trochu vidět hned nad tyčí od řízení. Já si ještě sundal plastovej podběh, ale možná není potřeba. Kdo má auto zvednutý na velkým zvedáku a stojí pod tím, tak asi to může být výrazně lepší, ale na ručním heveru je to fakt hodinářská práce, zlomit tam ruku, mít správnou délku šroubováku, nestrhnout ty tři šroubky, kolečko a osičku tam dávat se zrcátkem a dávat bacha, aby to nespadlo někam do držáku motoru jako mně apod. Ale jde to, akorát soudruzi z NDR to umístili na to nejgeniálnější místo :-)

Uživatelský avatar
reyder
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 25
Registrován: 08.07.2009 18:30
Bydliště: Kamenice nad Lipou
Kontaktovat uživatele:

Re: Kúrenie/topení

Příspěvek od reyder »

Ahoj,
Netreba vyrabať celu hriadel, stači spravit len spojovaci clanok ktory je ulomeny z hlinika. Za hodinu som to mal spravené, chce to ale preciznu pracu, aby to naozaj vydrzalo. Pokusim sa spravit jednoduchy navod. Mne to funguje zatial po prerabke bez problemov.
rýchlost nezná hranic, ale hranice zná lidský život

kukolarik
Řidič
Řidič
Příspěvky: 54
Registrován: 26.07.2016 17:26

Re: Kúrenie/topení

Příspěvek od kukolarik »

Ja by som mal otázku ohladom prídavného kúrenia webasto. Zapne sa samo keď je teplota pod 4 stupne. Neskúšal niekto zmeniť túto hodnotu alebo dosiahnuť, aby som ho mohol zapnúť manuálne? Auto vonku, sadnem, nastartujem a je 4,5 stupňa, tym padom sa nezapne a kym motor začne kúriť, no večnosť

cautions
Řidič
Řidič
Příspěvky: 142
Registrován: 06.10.2007 13:45
Bydliště: Košice SR

Re: Kúrenie/topení

Příspěvek od cautions »

zdar......pred cca tyzdnom som zistil ze ani ja vzadu nekurim......po precitani vasich prispevkov som dal auto na montaznu jamu a odstranil kryt z toho ventilu....pristup zospodu je uplne vpohode.....vybral som zlomenu osku s ozubenym kolieskom a ventil zlozil naspat....aby som mohol jazdit do prace......v praci na sustruhu mi kolega nahrubo urobil osku a potom uz len jemny pilnik a dotvarovat....doma som to zlozil a zatial to funguje....uvidime dokedy.... :D
Přílohy
WP_20180202_18_01_14_Pro.jpg
WP_20180202_18_00_07_Pro.jpg
WP_20180202_18_00_32_Pro.jpg
VW passat B5,5 Variant 2003 1,9TDI 96KW 6 qualt

razor329
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 10.02.2018 22:00

Re: Kúrenie/topení

Příspěvek od razor329 »

Pred týzdnom som si kupil auto z bazara pre svoje 4 deti. Auto vyzeralo fajn najazdene 216 000 ročnik 12/2013.
No dnes sme boli na lyžovačke a deťom bola zima v 2 a tretom rade.
Takže zrejme rovnaký problém ako tu píšete.
Zrejme som natrafil na zle auto nakolko mam problém aj že v kabine je citiť zplodiny výfuku už to tu bolo riešene (http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=374&t=326594" onclick="window.open(this.href);return false;).
A tak isto hluk v kabíne po vypnutí zapaľovania neviem zrejme to je dochladenie WEBASTO alebo niečo iné (http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=374&t=345846" onclick="window.open(this.href);return false;).
Keby sa niekto našiel predať tu súčiastku alebo nejaký presnejší návod aby som oslovil nejakeho sústružníka.
Dakujem.

razor329
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 10.02.2018 22:00

Re: Kúrenie/topení

Příspěvek od razor329 »

cautions píše:zdar......pred cca tyzdnom som zistil ze ani ja vzadu nekurim......po precitani vasich prispevkov som dal auto na montaznu jamu a odstranil kryt z toho ventilu....pristup zospodu je uplne vpohode.....vybral som zlomenu osku s ozubenym kolieskom a ventil zlozil naspat....aby som mohol jazdit do prace......v praci na sustruhu mi kolega nahrubo urobil osku a potom uz len jemny pilnik a dotvarovat....doma som to zlozil a zatial to funguje....uvidime dokedy.... :D
Pozerám že mate rovnaký ročník sharan len označenia motora je v mojom prípade CFFB.
Presny názov sčiastky je tento 7N0819810E ??
Dakujem

cautions
Řidič
Řidič
Příspěvky: 142
Registrován: 06.10.2007 13:45
Bydliště: Košice SR

Re: Kúrenie/topení

Příspěvek od cautions »

razor329 píše:Pred týzdnom som si kupil auto z bazara pre svoje 4 deti. Auto vyzeralo fajn najazdene 216 000 ročnik 12/2013.
No dnes sme boli na lyžovačke a deťom bola zima v 2 a tretom rade.
Takže zrejme rovnaký problém ako tu píšete.
Zrejme som natrafil na zle auto nakolko mam problém aj že v kabine je citiť zplodiny výfuku už to tu bolo riešene (http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=374&t=326594" onclick="window.open(this.href);return false;).
A tak isto hluk v kabíne po vypnutí zapaľovania neviem zrejme to je dochladenie WEBASTO alebo niečo iné (http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=374&t=345846" onclick="window.open(this.href);return false;).
Keby sa niekto našiel predať tu súčiastku alebo nejaký presnejší návod aby som oslovil nejakeho sústružníka.
Dakujem.
ak xces tak ten polotovar ti viem dat.......dal som si vyrobit 2ks keby mi 1. pokus nevysiel.....a zvysok si dopilujes pilnikom podla starej ulomenej osky....
VW passat B5,5 Variant 2003 1,9TDI 96KW 6 qualt

kosei
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 21
Registrován: 22.01.2008 21:37
Bydliště: bratislava

Re: Kúrenie/topení

Příspěvek od kosei »

nazdar chlapi . mam tie osky vyrobene . jedna polka je na cnc freze , druha polka - ten križ je vy-iskrena .
vzhaldom na male rozmery mi to nikto nechcel vyrobit. potom som našiel
fyrmu ktora mi to urobila za 35€/KS . ak niekto bude chciet , pisnite .Mam ich 10ks .
cena 35€+ pošta .Sedia uplne presne . Vymena Manual /Dsg max. 10minut (ked nestratite šrobiky)
4motion trocha viac -+ chce to šikovne ruky a nervy.
Přílohy
419D7627-4696-4F76-A87F-415FDF11F9E6.jpeg

Pato117
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 23.09.2018 10:22

Re: Kúrenie/topení

Příspěvek od Pato117 »

Osku som už objednal dúfam že príde.
Ale mám ešte jeden problém mám asi zavzdušnený chladiaci systém nechce to kúriť len sem tam.
Že vraj sa to odvzdušňuje pod tlakom??????
Sem tam to kúri na voľnobech a sem tam pod vysokými otáčkami.
VW sharan, passat b6 2x, tdi,tdi,

Pato117
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 23.09.2018 10:22

Re: Kúrenie/topení

Příspěvek od Pato117 »

Problém vyriešený, prehodené hadice v autorizovanom servise pri výmene ERG ventila.......... :yahoo: :roll: :roll:
VW sharan, passat b6 2x, tdi,tdi,

Uživatelský avatar
anydraj
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 242
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Kúrenie/topení

Příspěvek od anydraj »

kosei píše:nazdar chlapi . mam tie osky vyrobene . jedna polka je na cnc freze , druha polka - ten križ je vy-iskrena .
vzhaldom na male rozmery mi to nikto nechcel vyrobit. potom som našiel
fyrmu ktora mi to urobila za 35€/KS . ak niekto bude chciet , pisnite .Mam ich 10ks .
cena 35€+ pošta .Sedia uplne presne . Vymena Manual /Dsg max. 10minut (ked nestratite šrobiky)
4motion trocha viac -+ chce to šikovne ruky a nervy.

Kosei, good prace
Mas SZ

kosei
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 21
Registrován: 22.01.2008 21:37
Bydliště: bratislava

Re: Kúrenie/topení

Příspěvek od kosei »

osky stale skladom . - ked bude treba pisnite priamo na astrac20let@gmail.com
alebo do SZ . Mail cez vlakno mi z nejakeho dovodu nepride ..

Odpovědět

Zpět na „SAIII Sharan 7N + Alhambra“