Piate dvere elektrické otvaranie

2010 - 20..

Moderátor: čapik

kukolarik
Řidič
Řidič
Příspěvky: 54
Registrován: 26.07.2016 17:26

Piate dvere elektrické otvaranie

Příspěvek od kukolarik »

Piate dvere mam v elektrike a ked ich chcem otvoriť, je jedno ci priamo na dverách tlacidlim, na DO alebo tlačidlom na panely, sem tam sa stane ze sa otvoria cca 2cm a nasledne hned zavrú. Ked ich ešte raz otvorím, uz. to ide v poriadku. Akoby sa tam niečo začalo kaziť, len neviem čo. Nápad?

cautions
Řidič
Řidič
Příspěvky: 142
Registrován: 06.10.2007 13:45
Bydliště: Košice SR

Re: Piate dvere elektrické otvaranie

Příspěvek od cautions »

kukolarik píše:Piate dvere mam v elektrike a ked ich chcem otvoriť, je jedno ci priamo na dverách tlacidlim, na DO alebo tlačidlom na panely, sem tam sa stane ze sa otvoria cca 2cm a nasledne hned zavrú. Ked ich ešte raz otvorím, uz. to ide v poriadku. Akoby sa tam niečo začalo kaziť, len neviem čo. Nápad?

skus s tym skocit do vw....na zadne dvere existuje opravny soft.....aktualizuju soft v RJ....niekedy je problem to otvorit......ale nemusi to byt tym.....mozno je problem v niecom inom...
VW passat B5,5 Variant 2003 1,9TDI 96KW 6 qualt

kukolarik
Řidič
Řidič
Příspěvky: 54
Registrován: 26.07.2016 17:26

Re: Piate dvere elektrické otvaranie

Příspěvek od kukolarik »

hm, diki, nemyslím, že by to bol SW ono to v pohode išlo, až teraz jak zima došla to začalo blbnut, akoby nejaký zámok neskoro odomkol, kufor pocíti protitlak, tak sa zavrie. Skôr som čakal, že tam nejaké lanko treba nastelovat albo premazat čosi alebo dačo vekom sadlo...

dmiba
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 22.02.2019 00:29

Re: Piate dvere elektrické otvaranie

Příspěvek od dmiba »

Mam podobny problem, dvere sa zacnu otvarat a ked sa plne otvoria, same sa zacnu zatvarat. Nie je to nieco s ulozenim uhlu otvorenia?

kukolarik
Řidič
Řidič
Příspěvky: 54
Registrován: 26.07.2016 17:26

Re: Piate dvere elektrické otvaranie

Příspěvek od kukolarik »

Jeden kamoš mi daco hovoril, že neni nic pokazene, len ze treba skočiť do VW, oni tam dajú sw nanovo a vtedy sa nastavuje trajektoria, ze akoby len tie dvere zabudli, kde je začiatok a kde koniec pohybu... Ale aj v tom max otvorení to možno bude, zajtra skúsim... treba to otvoriť, tlačidlom na dverách zastaviť v požadovanej polohe a podržať 3 sekundy tlačidlo na dverách, vraj to pipne a bliknu smerovky

černá Alhambra
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 04.02.2017 17:51

Re: Piate dvere elektrické otvaranie

Příspěvek od černá Alhambra »

Mě to taky loni blblo. Někdy to třeba 5x za sebou cvakalo, jak se zámek snažil otevřít. Pak zůstaly zamčené a nešly otevřít. Otevřel jsem je manuálně zevnitř pod krytkou a od té doby normálně fungují. Čím to bylo jsem nezjistil.

HonzaZ2
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 03.02.2017 11:44

Re: Piate dvere elektrické otvaranie

Příspěvek od HonzaZ2 »

Já má problém s udržením dveří v horní pozici, postupně se to zhoršuje a budu to muset nějak řešit. Vozit tyčku se mi nechce :) Předloni ve VW mi řekli, že je potřeba vyměnit ty písty s motorky, cena 1 cca 10 000 Kč a mění se prý oba, tzn. 20 000 Kč. Zkusím se jich zeptat na to přehrání SW, ale sami to nezmínili....

ejdamd
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: 09.02.2016 15:46

Re: Piate dvere elektrické otvaranie

Příspěvek od ejdamd »

kukolarik píše:Piate dvere mam v elektrike a ked ich chcem otvoriť, je jedno ci priamo na dverách tlacidlim, na DO alebo tlačidlom na panely, sem tam sa stane ze sa otvoria cca 2cm a nasledne hned zavrú. Ked ich ešte raz otvorím, uz. to ide v poriadku. Akoby sa tam niečo začalo kaziť, len neviem čo. Nápad?
Teď mi začali dveře dělat to stejné. Ještě u toho tedy nepříjemně vržou. Povedlo se ti to nějak vyřešit?

kukolarik
Řidič
Řidič
Příspěvky: 54
Registrován: 26.07.2016 17:26

Re: Piate dvere elektrické otvaranie

Příspěvek od kukolarik »

ejdamd píše:
kukolarik píše:Piate dvere mam v elektrike a ked ich chcem otvoriť, je jedno ci priamo na dverách tlacidlim, na DO alebo tlačidlom na panely, sem tam sa stane ze sa otvoria cca 2cm a nasledne hned zavrú. Ked ich ešte raz otvorím, uz. to ide v poriadku. Akoby sa tam niečo začalo kaziť, len neviem čo. Nápad?
Teď mi začali dveře dělat to stejné. Ještě u toho tedy nepříjemně vržou. Povedlo se ti to nějak vyřešit?
nie, medzičasom som predal a. kúpil novsieho sharana

longerski
Řidič
Řidič
Příspěvky: 66
Registrován: 30.01.2018 08:15

Re: Piate dvere elektrické otvaranie

Příspěvek od longerski »

Take mi to dela. Neprisel jsem na to, cim to muze byt.

ejdamd
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: 09.02.2016 15:46

Re: Piate dvere elektrické otvaranie

Příspěvek od ejdamd »

Tak špatné otevírání u mě souviselo s vrzáním. stačilo pořádně promazat klouby které drží vzpěry a kufr se otevírá jako po másle.

kukolarik
Řidič
Řidič
Příspěvky: 54
Registrován: 26.07.2016 17:26

Re: Piate dvere elektrické otvaranie

Příspěvek od kukolarik »

ejdamd píše:Tak špatné otevírání u mě souviselo s vrzáním. stačilo pořádně promazat klouby které drží vzpěry a kufr se otevírá jako po másle.
čím teda akym mazadlom konkrétne si to spravil?

ejdamd
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: 09.02.2016 15:46

Re: Piate dvere elektrické otvaranie

Příspěvek od ejdamd »

kukolarik píše:
ejdamd píše:Tak špatné otevírání u mě souviselo s vrzáním. stačilo pořádně promazat klouby které drží vzpěry a kufr se otevírá jako po másle.
čím teda akym mazadlom konkrétne si to spravil?
Mechanik mi doporučil silikonový olej ve spreji například na řetězy motorek. Je to průhledné takže nezašpiníš okolí.

Vzpěry jsem ani nesundával, jen jsem s dveřmi vždycky kousek popojel, zastavil a posprejoval kloub aby se olej dostal všude.

sancv
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 18.02.2019 19:26

Re: Piate dvere elektrické otvaranie

Příspěvek od sancv »

Z ničeho nic nejdou otevřít páté dveře, ikdyž je otevřu zevnitř, jenom je slyšet zacvakat relátko. Současně nesvítí světla na dveřích a při zavřených dveřích signlizuje palubka, že jsou otevřené a v kufru pořád svítí světla. Neměl jste někdo podobný problém. Díky...

glide
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 16.12.2019 15:44

Re: Piate dvere elektrické otvaranie

Příspěvek od glide »

sancv píše:Z ničeho nic nejdou otevřít páté dveře, ikdyž je otevřu zevnitř, jenom je slyšet zacvakat relátko. Současně nesvítí světla na dveřích a při zavřených dveřích signlizuje palubka, že jsou otevřené a v kufru pořád svítí světla. Neměl jste někdo podobný problém. Díky...
Ahoj, to jsem už 2x řešil u nového Sharana - oboje byla výměna zámku dveří v rámci reklamace.

D.
PS: Pokud Ti vadí signalizace na palubce, že jsou otevřené dveře (a tím pádem nevidíš nic jiného) a nevěděl by jsi si rady- stačí na volantu zmáčknout OK a display na palubce bude zobrazovat co má. Přišel jsem na to náhodou, nevěděli to ani v servise :-(

Odpovědět

Zpět na „SAIII Sharan 7N + Alhambra“