SHARAN/ALHAMBRA 7N od 2010 - kdo už má? První zkušenosti

2010 - 20..

Moderátor: čapik

Odpovědět
Uživatelský avatar
DabelRadek
Řidič
Řidič
Příspěvky: 96
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Posledni Krušnohorec :-)

SHARAN/ALHAMBRA 7N od 2010 - kdo už má? První zkušenosti

Příspěvek od DabelRadek »

Ahoj jak koukam uz se objevilo vice Sharanu 7N to je od 2010 a dal
neslo by nejak pridat vlakno ci vlakna pro tyto Sharany?
motory
vybavy
prevodovky
a postrehy ci neco takoveho . Koukam a az na par vlastovek treba na foru nemecka auta a podobne nic jinde neni .Mozna by stalo za to neco zalozit ci vest bude nas pribyvat . Diky

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5721
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: SHARAN 7N od 2010 . . .

Příspěvek od michall »

Ještě jednou to proberu s M@rtym74, ale navrhuji následující

S ohledem na to, že dotazů na SAGIII je zatím málo, budou témata s dotazy na tyto vozy označeny v názvu např. SAGIII - název vlákna. Budou tak postupně vedle sebe vznikat témata o bufících, spojkách, motorech, výbavě, ... a to odděleně pro SAGI+SAGII a pro SAGIII. Oddělit dotazy pro SAGI a SAGII je v tuto chvíli neproveditelné, vč. faktu, že SAGI a SAGII jsou hodně podobná auta, zatímco SAGIII je už něco zcela jiného.

V souvislosti s tím bude aktualizován SHERLOCK i pravidla.

Předpokladem je ovšem určitá disciplinovanost uživatelů - pokud vznikne dotaz na SAGIII a uživatel ho dá do vlákna SAGI+II, tak se v rozvinuté diskusi už těžko oddělují odpovědi, zvlášť, když je v jednom příspěvku více dotazů na různé věci. Opravdu nedsedíme 24/7 u PC a nehlídáme všechny příspěvky.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Uživatelský avatar
DabelRadek
Řidič
Řidič
Příspěvky: 96
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Posledni Krušnohorec :-)

Re: SHARAN 7N od 2010 . . .

Příspěvek od DabelRadek »

Ahoj
Diky za uvahu .Mozna jsem to spatne nebo neobratne napsal ale je to jak Sharan tak Alhambra a myslim si ze nekteri co sem na forum SAG chodi by to uvitali jak se trba casem budou rekrutovat .Uvitam jakoukoli moznost .Zatim se da cerpat jen z nemeckeho fora a nebo fora škodovek , ale i u skoovek jsou casto udaje nepresne .Berto to prosim v uvozovkach dekuji myslim si ze si sharan a alhambra zaslouzi nejakou komurku diky

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5721
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: SHARAN 7N od 2010 . . .

Příspěvek od michall »

No i já jsem to nenapsal úplně přesně - týkat se to bude trojkových modelů a to nejspíš pouze Sharanů a Alhamber, které jsou si podobné jako vejce vejci, ale trojkové Galaxy jsou úplně jiná auta. Příp. majitelé Galaxy III mají svojí sekci na ford-galaxy.cz.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Uživatelský avatar
DabelRadek
Řidič
Řidič
Příspěvky: 96
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Posledni Krušnohorec :-)

Re: SHARAN 7N od 2010 . . .

Příspěvek od DabelRadek »

Ahoj koukam ze sem nakouklo par desitek lidi a tak se pochlubte kdo uz jezdi v sharan ci alhambra 7N ci zamysli jeho koupi , nebo se jen vice zajima at se podpori Vlakno ktere bude bud tady a nebo mozna casem primo v hlavnim korenu fora VW .
Takze si to proctete a napiste jak je to u Vas :-))) u mne dobry :-)))

ANO uz v tom jezdim a specifikace a nebo ano zajima mne to z duvodu ze asi do toho auta pujdu :-)))

Uživatelský avatar
DabelRadek
Řidič
Řidič
Příspěvky: 96
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Posledni Krušnohorec :-)

Re: SHARAN 7N od 2010 . . .

Příspěvek od DabelRadek »

Hmm mrzi mne to nekdo obcas nakoukne , ale reakce zadne skoda :-(

Uživatelský avatar
the.max
Člen klubu
Příspěvky: 531
Registrován: 24.10.2012 15:31
Bydliště: Bílina
Kontaktovat uživatele:

Re: SHARAN 7N od 2010 . . .

Příspěvek od the.max »

Tak třeba někdo nakoukne, ale nejezdí se 7N
Vyměním ojetého pionýra za nejetou pionýrku.
Ford Galaxy Ghia 2001 V6 Tiptronic
Obrázek LPG

Vita.G
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 23
Registrován: 26.08.2014 16:11
Bydliště: Praha 5 - Stodůlky

Re: SHARAN 7N od 2010 . . .

Příspěvek od Vita.G »

Hlasim se - uz skoro tyden se doma szivame s Alhambra Reference 2.0 TDI CR 103 KW 4WD MY13. Pro nas prvni takhle skoronovy auto, takze zatim paranoia a zaroven prvni MPV i diesel v rodine takze "panicke" rozpaky :) Prave jsem ve fazi hledani tech spravnych doplnku (zabezpeceni, mriz na oddeleni psu, pricniky, zimni pneu a disky, nosic 3+ kol, ..) a na foru ciham na tipy tech zkusenejsich, jen jich tu se 7N jeste moc neni.
Seat Alhambra 7N 2.0 TDI CR 103kW 4x4, Subaru Impreza 1.8 76kW r.1993 (na dojeti;), Subaru Legacy Outback H6 3.0 154kW r.2002 (u noveho majitele)

Uživatelský avatar
DabelRadek
Řidič
Řidič
Příspěvky: 96
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Posledni Krušnohorec :-)

Re: SHARAN 7N od 2010 . . .

Příspěvek od DabelRadek »

Diky Vita.G
ja uz jezdim temer mnesic a proto jsem se snazil ozivit lidi co maji ci budou mit zkusenosti
co muzu mabidnout? zatim je toho malo : manual ve slovenstine
jinak 125 kw dsg bez zavahani zadne poruchy

Uživatelský avatar
DabelRadek
Řidič
Řidič
Příspěvky: 96
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Posledni Krušnohorec :-)

Re: SHARAN 7N od 2010 . . .

Příspěvek od DabelRadek »

the.max i tebe zdravim jasne ze nekdo jen nakoukne
ale i jsou tu i ti co uz jezdi a tak musime davat o sobe vedet ze uz jezdime :-)))
presto diky za reakci :-)))

Uživatelský avatar
the.max
Člen klubu
Příspěvky: 531
Registrován: 24.10.2012 15:31
Bydliště: Bílina
Kontaktovat uživatele:

Re: SHARAN 7N od 2010 . . .

Příspěvek od the.max »

DabelRadek: jestli jsi to ty, kdo myslim, tak te obcas potkavam;-)
Vyměním ojetého pionýra za nejetou pionýrku.
Ford Galaxy Ghia 2001 V6 Tiptronic
Obrázek LPG

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5721
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: SHARAN 7N od 2010 . . .

Příspěvek od michall »

Tak snad se to rozjede :D .

Nechme toto téma jako "seznamku" majitelů SA2010- . Pro řešení konkrétních závad, doplňků, úprav, ... zakládejte nové téma s názvem začínajícím SAIII, např. SAIII - světla - demontáž předního světlometu.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Uživatelský avatar
PPetr
Závodník
Závodník
Příspěvky: 582
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: SAIII - SHARAN 7N od 2010 . . . kdo už má?

Příspěvek od PPetr »

Švarovi jsem letos na jaře přivezl Alhambru rok 2011 125kw dsg a momentálně se mu snažím sehnat zimní sadu kol nejlépe origo ale nemůžu nikde zjistit jestli pasuji i ze staršího modelu. Nechce se mi prehazovat jen pneu kdyz tam jsou 17ky

Jinak auto pro rodinu je to super a celkem i jede. Nebyl problem ho držet po dálnici 200 z kopce i 220.
Jen nevím jestli je normální ze okolo 1400 otáček rezonuje něco u motoru a nikdo nemůže zjistit co a proč. ( najeto cca 60 tis km) Druha věc co nechápu ze se nám nedaří zapnout denní světla. Asi ho budu muset vzít do Seatu.
ubytování v Praze: ZDE

Vita.G
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 23
Registrován: 26.08.2014 16:11
Bydliště: Praha 5 - Stodůlky

Příspěvek od Vita.G »

Jsem zvědavý jak doma vysvětlíme že si píšeme přes "seznamku" ;)

Zimní kola resp disky bych docela rád zrecykloval co mám na Outbacku. Kdysi jsem to řešil obráceně, koncernové disky by na Subaru šly podle šroubů, ale měly hubený střed, takže teď obráceně by mohl stačit nějaký redukční prstenec - co myslíte, mám šanci ušetřit za disky?
Seat Alhambra 7N 2.0 TDI CR 103kW 4x4, Subaru Impreza 1.8 76kW r.1993 (na dojeti;), Subaru Legacy Outback H6 3.0 154kW r.2002 (u noveho majitele)

Uživatelský avatar
M@rty74
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2498
Registrován: 29.05.2010 21:14
Bydliště: Green town at Prague

Re: SAIII - SHARAN 7N od 2010 . . . kdo už má?

Příspěvek od M@rty74 »

Uvědom si, že chceš šetřit na jedné z nejdůležitějších věcí z hlediska bezpečnosti auta... Disky a pneu vždy a pouze takové,které na auto patří!!! To, že souhlasí rozteč neznamená hurá s tím na každé auto...
Neptejte se mě, proč Vám to, či ono bylo smazáno nebo zamčeno - NESPLŇOVALO TO PRAVIDLA SAG sekce!!!
Pro své idealistické názory se zde často setkávám s nepochopením....

Odpovědět

Zpět na „SAIII Sharan 7N + Alhambra“