KOUPĚ SHARANA III, PORADNA

2010 - 20..

Moderátor: čapik

Uživatelský avatar
eauto1.cz
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1474
Registrován: 29.09.2014 11:41
Bydliště: Opavsko
Kontaktovat uživatele:

Re: KOUPĚ SHARANA III, PORADNA

Příspěvek od eauto1.cz »

Všichni jste si všimli, že Vás bolí levý loket když si ho dáte na dveře?
Zkuste kontaktovat autočalouníka, tady je inspirace, nový Actros 2016, akorát bych ten "polštář natáhl podél celého okna"
a nebo tu vrchní část jednoduše pošil komplet do kůže a pod kůži ještě měkký molitan.
Všechno jde...
Přílohy
me03_5768eb7654d18.jpg
Auto1 - Import a prodej aut http://www.eauto1.cz"

riddle
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 03.02.2015 12:22

Re: KOUPĚ SHARANA III, PORADNA

Příspěvek od riddle »

Ahoj, potřeboval bych poradit s výběrem vhodného vozidla. Rozhoduji se mezi TDi 2,0l 103kW a TSi 1,4 110kW. S autem bude jezdit převážně moje žena, která denně najede cca do 30-40km (cesta odvézt děti do školy, do práce, ze školy a na kroužky atd.). Vyplatí se při nájezdu tohoto počtu km vůbec diesel tak aby se neničil motor?
Obě dvě auta jsou něco staršího data ale s velmi pěknou servisní historií od VW ve stejné cenové relaci +/- jen s tím že TDi má výbavu Highland a má najeto cca 245k km a TSi je základ s 157k km.

Děkuji za radu

Uživatelský avatar
mylys
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 27
Registrován: 10.02.2011 12:36

Re: KOUPĚ SHARANA III, PORADNA

Příspěvek od mylys »

Vybíral jsem auto pro podobný účel.

2.0TDI CR jsem měl v minulém autě - ty vibrace, hlučnost a kyselý smrad z výfuku mi dost vadily.
Proto nyní Sharan 1.4TSI - jede tiše, bez vibrací, když se tomu přišlápne tak dynamika je podobná jak u dieslu, spotřeba ale letí dost nahoru (není to ovšem auto na závodění), v mém případě byl za lepší peníze než diesel.

Diesel 103kW - smrdí, vibruje, netopí na krátké vzdálenosti, dražší pojistka, močovina v kufru, při funkčním DPF nekouří, menší spotřeba, pocitově lepší dynamika.

Benzín 110kW - nesmrdí, nevibruje, topí rychle, levnější pojistka, při podřazení v zátěži přímovstřikový benzín zakouří, žere 10litrů, pokud to má jet, musí se trochu točit.

Je to můj názor, někdo jiný to může vidět jinak, ale to mi neva . . .
Sharan 7N, 1.4 TSI

riddle
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 03.02.2015 12:22

Re: KOUPĚ SHARANA III, PORADNA

Příspěvek od riddle »

Díky za odpověď… pro mě je to dost veliké dilema… :-)

a chtěl bych se správně rozhodnout... :D

Uživatelský avatar
mylys
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 27
Registrován: 10.02.2011 12:36

Re: KOUPĚ SHARANA III, PORADNA

Příspěvek od mylys »

Každý z těch motorů má svoje výhody i nevýhody a jezdit budou oba. Na příměstský popojíždění bych šel do benzínu. Ohledně výbavy u staršího auta - co tam není, nemůže se pokazit. Záleží jak moc si potrpíš na výbavu, mě je to celkem jedno, stačí mi elektrický okna (kvůli dětem i vzadu), klima a dálkovej centrál.
Sharan 7N, 1.4 TSI

riddle
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 03.02.2015 12:22

Re: KOUPĚ SHARANA III, PORADNA

Příspěvek od riddle »

Když jsem byl včera u VW tak mi pán říkal že TSI je špatná volba s ohledem na problémovost motoru, ale je to kus od kusu a některé jsou dobré.

Uživatelský avatar
mylys
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 27
Registrován: 10.02.2011 12:36

Re: KOUPĚ SHARANA III, PORADNA

Příspěvek od mylys »

Z toho jsem měl taky obavy, ale po zkušenostech s EGR u nového CR TDI, jsem je hodil za hlavu. Přeju šťastnou ruku při výběru.
Sharan 7N, 1.4 TSI

riddle
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 03.02.2015 12:22

Re: KOUPĚ SHARANA III, PORADNA

Příspěvek od riddle »

EGR?

Nějak nechápu... :-)

pm24
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 07.10.2017 17:49

Re: KOUPĚ SHARANA III, PORADNA

Příspěvek od pm24 »

Ahojte,
za par dni budem majitelom Alhambry Sport 2.0 TDI CR 4x4 7-DSG, 184k, rv.2017. Auto bude na letnych pneumatikach 225x50/R17.
Kedze sa blizi zima... ake davate zimne pneumatiky 16"? , 17"?
Aku sirku?
Vdaka!

Uživatelský avatar
eauto1.cz
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1474
Registrován: 29.09.2014 11:41
Bydliště: Opavsko
Kontaktovat uživatele:

Re: KOUPĚ SHARANA III, PORADNA

Příspěvek od eauto1.cz »

pm24 píše:Sport TDI 4x4 7-DSG, 184k, r17
Super nářadí sis vybral :drinks:
-Jestli chceš mít každou zimu "za trest" tak si dej zimáky 17"
-Kdo si ji chce užít, tak dá 18" (V zimě máš všechny stavby dokončené, nejezdí moto a sváteční řidiči, zima je ráj, všichni v pravém 90 a ty v levém 190 :pleasantry: )
KLIKNI ZDE: V sekci kola pneu jsou informace.
Přílohy
P1060187.JPG
Auto1 - Import a prodej aut http://www.eauto1.cz"

berserk
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 46
Registrován: 25.02.2016 18:26

Re: KOUPĚ SHARANA III, PORADNA

Příspěvek od berserk »

Ahoj pm24. Gratuluji ke koupi. Trochu závidím tu prevodovku dq500 ( sedmikvalt) na rozdil te moji z roku 2016 která nejde načipovat. Nicméně ke kolům máš sekci zimní kola/ pneu. Já jsem též zastáncem 18-ek jak.leto tak zima a hlavně proboha NE 16. Když už tak 17. Pokud jezdíš hlavně dálnice tak 18. Jinak ke komfortu musím říct že i přes DCC naše rebublika dává zabrat že se mi někdy klepou i plomby v zubech. 17 ky budou měkčí ale čím větší tim to líp vypadá na tak velké auto ( 19 by bylo ideal jako má galaxy nebo renault espace). Jo a podařilo se mi minulou zimu ohnout dva disky ve městě o díru.
P.S. jo a na 18 ky nejdou řetězy. Nevím jak na 17 ky. To si ověř jestli to jde pouze na 16 či i na 17.
Přílohy
SmartSelectImage_2017-10-13-11-10-17.png

Odpovědět

Zpět na „SAIII Sharan 7N + Alhambra“