Kúrenie/topení

2010 - 20..

Moderátor: čapik

Pavel53
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 11.01.2017 15:38

Kúrenie/topení

Příspěvek od Pavel53 »

Mám 5 miestny Sharan 2012 a veľké problémy s vykúrením druhého radu sedadiel. Z otvorov v strope mi nejde teplý vzduch (len studený) i keď je motor zahriaty na 90 stupňov a popod predné sedačky tiež nič nejde. Pravdepodobne mi nepracuje ani prídavné kúrenie ale toto je iný problém. Vie niekto aký? Samozrejme, že viem prepnúť a nastaviť kúrenie ovládacími tlačidlami. :D

Uživatelský avatar
Mrsta
Řidič
Řidič
Příspěvky: 136
Registrován: 01.09.2013 13:50
Bydliště: Praha - Východ

Re: Kúrenie/topení

Příspěvek od Mrsta »

Měl jsem stejný problém. V rozvodech topení je takovej válec s plastovými ozubenými kolečky, který rozhání ohřátou vodu do zadní části. Ty plastové kolečka budou vymleté a je to potřeba vyměnit celé, stojí to cca 3500,- Už nevím jak se to jmenuje a nemám ani číslo dílu.

Stačí, když od předu půjdeš u zahřátého auta po trubkách a zjistíš, kam už teplá voda nepokračuje.
VW Sharan 2011, 125kW, DSG

freaders
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 20.08.2013 19:15

Re: Kúrenie/topení

Příspěvek od freaders »

Měl jsem stejný problém. U VW vyměnili 7n0 819 810 e

Pavel53
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 11.01.2017 15:38

Re: Kúrenie/topení

Příspěvek od Pavel53 »

Bol som s tým v servise a potvrdili mi vaše skúsenosti. Je to v rozvodoch kúrenia a výmena stojí 230 € aj s prácou, teda cca 6 000 KČ. Za 3 500 by som to bral.

Uživatelský avatar
eauto1.cz
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1474
Registrován: 29.09.2014 11:41
Bydliště: Opavsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Kúrenie/topení

Příspěvek od eauto1.cz »

7N0819810E
Přílohy
a.JPG
b.JPG
c.JPG
Auto1 - Import a prodej aut http://www.eauto1.cz"

mmatysekk
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 17
Registrován: 06.03.2015 22:18

Re: Kúrenie/topení

Příspěvek od mmatysekk »

Mám stejnou zkušenost. Z horních výdechů ve druhé a třetí řadě šel jen studený vzduch. Žádná z kombinace na 3-zonové klimatizaci nepomáhala. Jen vypnout zadek, aby to nefoukalo vůbec.
Po návštěvě VW potvzena výměna výše uvedného dílu. Včetně práce 7800,- vč. DPH :-(
Zkoušeli uplatnit i kulanci na tento díl dotazem přímo u výrobce a prý neuspěli...
Opravdu jsem měl radost při 90000 km a 4 letech stáří
VW Sharan 2.0 TDI 125kW BMT 2012 Highline

volant
Řidič
Řidič
Příspěvky: 87
Registrován: 12.10.2014 10:02
Bydliště: Stetten AG-CH

Re: Kúrenie/topení

Příspěvek od volant »

Kde se tahle věc nachází? Mě něco cvaká v přístrojovce,někde asi tak v okolí navigace,přijde mi to jak když cvakají plastová ozubená kolečka,tak se snažím zjistit co to je,ať můžu nasměrovat servis,na nic nepřišli,tak jestli to není ono.
Alhambra III 2,0 TDI style,130KW

Uživatelský avatar
dasek82
Řidič
Řidič
Příspěvky: 110
Registrován: 19.07.2009 20:41
Bydliště: Pardubice,Hradec Kralove

Re: Kúrenie/topení

Příspěvek od dasek82 »

Ventil pro odpojení výměníku tepla 2 -N317- se nachází na podélném nosníku vpravo na čelní stěně vodního kanálu.
je to dole u uchyceni napravnice ke kastli
vw bora variant highline - AUY+Tiptronik

volant
Řidič
Řidič
Příspěvky: 87
Registrován: 12.10.2014 10:02
Bydliště: Stetten AG-CH

Re: Kúrenie/topení

Příspěvek od volant »

Tak to bude cvakat něco jinýho,dík za info.
Alhambra III 2,0 TDI style,130KW

DeKemadec
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 48
Registrován: 07.08.2015 17:14

Re: Kúrenie/topení

Příspěvek od DeKemadec »

Mam podobny problem. Druha rada nahore chvili topi a pak uz jen studeny vzduch. Dole teply vse ok. Deti si stezuji ze tam tahne. V autorizaku udelali vychozi nastaveni klapek a nic. Zadna chyba...na hlubsi analyzu nebyl cas...

Uživatelský avatar
alex1
Řidič
Řidič
Příspěvky: 83
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Třebíč

Re: Kúrenie/topení

Příspěvek od alex1 »

Ahoj, tak bohužel s příchodem zimy, zjišťuji, že vzadu také netopím. Jen mě tak napadlo, když bych oné slavné díl 7N0819810E vyndal a prodloužil hadicí, tak bych vzadu topil, akorát že teplotu bych reagoval pouze větrákem, ale jak by to bylo v létě, nemáte někdo tušení ?

Uživatelský avatar
reyder
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 25
Registrován: 08.07.2009 18:30
Bydliště: Kamenice nad Lipou
Kontaktovat uživatele:

Re: Kúrenie/topení

Příspěvek od reyder »

tento ventil 7N0819810E je od firmy cooper standard vyrábaný v Čechách, nedá sa to tam u vás "zohnať" lacnejšie? tiež mi odišiel ... dam 100€ za fungláč :)
rýchlost nezná hranic, ale hranice zná lidský život

Uživatelský avatar
alex1
Řidič
Řidič
Příspěvky: 83
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Třebíč

Re: Kúrenie/topení

Příspěvek od alex1 »

Ventil jsem dal, jinej, starej rozebral, a jedinej problem je, že tam je ozubené kolečko z umělé hmoty na kterém se utrhlo jeho středové osazení kde drží a ventil je potom zavřený, nebo otevřený pořád, kdo nechce kupovat nový díl, tak stačí na autě ventil otevřít a ručně si bud topení otevřít nebo zavřít, voda nevyteče a jde to udělat na zvedáku skoro bez umazání do 5 minut. Fotku toho bazmeku jsem dám jak bude čas. Třeba někoho napadne jak to jednoduše opravit.

Uživatelský avatar
reyder
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 25
Registrován: 08.07.2009 18:30
Bydliště: Kamenice nad Lipou
Kontaktovat uživatele:

Re: Kúrenie/topení

Příspěvek od reyder »

Alex,

z car-partner som si už objednal zanovný ventil, dúfam že bude fungovať 8) ale pozriem sa tomu môjmu ventilu na zuby kedže vyvíjam podobne veci pre automotive určite ma niečo hádam napadne :idea:
rýchlost nezná hranic, ale hranice zná lidský život

Uživatelský avatar
alex1
Řidič
Řidič
Příspěvky: 83
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Třebíč

Re: Kúrenie/topení

Příspěvek od alex1 »

Přeji mnoho hezkých chvilek při vyměňování :)

Odpovědět

Zpět na „SAIII Sharan 7N + Alhambra“