Zablokované zadní el. posuvné dveře

2010 - 20..

Moderátor: čapik

pepino66
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 26.09.2018 22:33

Zablokované zadní el. posuvné dveře

Příspěvek od pepino66 »

Zdravím majitelé Sharanů. Mám necelý týden Sharana Cup DSG 103Kw r.v. 2014. Vybil se mi akumulátor a musel jsem ho odpojit. Po nabití a zapojení vše v pohodě,až na oboje zadní posuvné dveře. Tlačítka na ovládání neustále mrkají a ani dálkou čí klikou nejdou otevřít. Zřejmě jsem je něčím zablokoval. Poradí někdo jak na to? Díky za každou radu

volant
Řidič
Řidič
Příspěvky: 87
Registrován: 12.10.2014 10:02
Bydliště: Stetten AG-CH

Re: Zablokované zadní el. posuvné dveře

Příspěvek od volant »

To se mi taky stalo,napřed po přehrání softwaru,to pak začlo chodit nějakým způsobem samo,pak se mi to stalo po odpojení baterky,to už se nerozchodilo.Tak jsem to píchnul na vag a psalo to chybu kalibrace dveří.Tak jsem je několikrát ručně přetlačil tam zpátky,asi to našlo nějaké body nebo co a po projetí začli opět fungovat. tak se s nima zkus poprat ručně a snad se rozchodí.
Alhambra III 2,0 TDI style,130KW

pepino66
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 26.09.2018 22:33

Re: Zablokované zadní el. posuvné dveře

Příspěvek od pepino66 »

Jj, taká jsem to vyřešil ručním přetlačením tam a zpět, a kontrolky zhasly a dveře jsou OK

kosei
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 21
Registrován: 22.01.2008 21:37
Bydliště: bratislava

Re: Zablokované zadní el. posuvné dveře

Příspěvek od kosei »

bezny problem pri vybitej baterke . ked nahodite novu baterku a mate el. posuvne dvere, v prvom
rade treba “naučit” dojazdy na všetkych oknach , naštartovat auto , a potom by mali posuvne dvere uz fungovat .

pokial ich mate otvorene - samozrejme ze najprv zatvorit . pokial nepojdu elektricky zavriet, tak
treba srobovakom preklopit zamky posuvnych dveri a potom potiahnut vonkajšiu klučku aby sa zasa odomkli.

Hop-Skok
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 30
Registrován: 14.02.2011 23:22

Re: Zablokované zadní el. posuvné dveře

Příspěvek od Hop-Skok »

Zdravím,
mám teď problém, že vždy jak je venku pod nulou a přijdu k nezahřátému autu, nechtějí se mi levé elektrické zadní dveře zavřít - vždy dojedou do konce a když se chtějí dovřít zase se začnou otvírat. Mám je komplet očištěné od sněhu i u prahů. Tak je dovřu ručně, ale stejně mi to hlásí, že nejsou zavřené. Ujedu pár kilometrů (zatopí se v autě) a dovřou se samy. Pak jdou otevřít a zavřít v pohodě. Když zase auto vychladne, opět nejdou. Když je venku nad 0°C, tak se mi to ještě nestalo.
Dá se nějak doštelovat doraz nebo kde se mám ještě případně zaměřit na vyčištění? Budu vděčný za jakoukoliv radu :)
VW Sharan 2014 BMT 130kW

Ollin
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 48
Registrován: 16.08.2016 14:43

Re: Zablokované zadní el. posuvné dveře

Příspěvek od Ollin »

To se mi stává také. Nepřišel jsem na to co ještě očistit od sněhu. Na chatě mi auto zafoukla sníh cca po okna. Po vykopání jsem otevřel řidičovi dveře v pohodě s trochou snahy kufr. Po nastartování se mi povedly otevřít el. ovládané zadní dveře ale problém je byl zavřít...... i když jsem jim pomáhal tak se nedovřeli až po cca 30-45min kdy se auto vytopilo. Asi někde něco zamrzlo. Očistil jsem i venkovní pojezd v blatníku. Spodní na prahu vypadal ok, tak nevím co to bylo.
Pokud někdo ví co ještě očistit tak budu rád.
VW Sharan 7N Highline 2011 2.0 TDI CR 140 K/103 KW

Ollin
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 48
Registrován: 16.08.2016 14:43

Re: Zablokované zadní el. posuvné dveře

Příspěvek od Ollin »

Naposledy když mi zadní dveře přimrzly, tak mi nedovírala klika u dveří. Zkoušel jsem zamčít zámek při otevřených dveřích a nešel zajistit (zamčít). Myslím že ve dveřích zamrzlo tálo, které spojuje kliku a zámek. Popřípadě se dostal led do kliky nevím. Každopádně musel jsem nechat auto přes noc ve vytopené garáži a ráno už to zase makalo správně.
VW Sharan 7N Highline 2011 2.0 TDI CR 140 K/103 KW

Ollin
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 48
Registrován: 16.08.2016 14:43

Re: Zablokované zadní el. posuvné dveře

Příspěvek od Ollin »

Máte někdo postup jak správně seřídit zadní el. dveře? Pravé mi nejdou sami zavřít těsně před pohybem k autu (zavírání) se seknou a musím jim pomoci rukou, žádná hrůza jen jim maličko pomůžu a tak bych si to rád pošteloval. Možná bude stačit jen promazat ale zajímalo by mě co vše je třeba namazat a s čím se dá pohnout (abych si to nerozjebal ještě víc ;) - ne pokaždé jsou české ručičky zlaté :D )
VW Sharan 7N Highline 2011 2.0 TDI CR 140 K/103 KW

Pepo57
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 30.12.2019 00:17

Re: Zablokované zadní el. posuvné dveře

Příspěvek od Pepo57 »

Dobry den, chcem radu ohladne zablokovanych zadnych el. dveri na Alhambre. Ked sa zatvaraju tak skoro pri doraze sa zas otvoria. Blbne to pri minusovych teplotach. Viete mi poradit co s tym. Dakujem

RadoZA
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 02.01.2020 10:09

Re: Zablokované zadní el. posuvné dveře

Příspěvek od RadoZA »

Zdravím,
čítam, že nízke teploty a elektrické posuvné dvere sú častý problém, ale zatiaľ som nikde nenašiel riešenie. Tiež mám asi mesiac jazdenku 7N Sharana, a tiež mi na pravej strane po zavretí nezamkne dvere. Kontroloval som koľajnice, ale sú čisté. Naozaj po zohriatí sa pekne zamknú. Nevie niekto čím to je ? Motorček ? Tesnenie ? Doraz nejakého snímača ?
VW Sharan 7N, 08/2014

Ollin
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 48
Registrován: 16.08.2016 14:43

Re: Zablokované zadní el. posuvné dveře

Příspěvek od Ollin »

Ahoj, jak jsem psal výše tak jsem minulou zimu měl také problémy se zavíráním el. posuvných dveří. Nakonec jsem zjistil, že byly zamrzlé (asi lanko vedoucí ke klice/servu).
Řešení: Po rozmrazení (stačilo pořádně vytopit interiér) jsem prostříkal co šlo (kolejnice, zámky, panty, klouby) silikonovým olejem a od té doby je to OK. Čas od času to stříknu a cca rok mám pokoj. Nevím zda je to správné řešení, ale zatím otevírám a zavírám v pohodě téměř denně.
VW Sharan 7N Highline 2011 2.0 TDI CR 140 K/103 KW

RadoZA
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 02.01.2020 10:09

Re: Zablokované zadní el. posuvné dveře

Příspěvek od RadoZA »

Ahoj,
mne to už prestalo robiť aj napriek tomu, že sme mali 10cm snehu a teploty -12C. Myslím si, že to bude asi niečo s vlhkosťou a teploty nad a pod 0C. Teraz máme dlhodobo pod 0C a nestáva sa mi to. Uvidím čo sa stane, keď sa znovu oteplí cez deň a primrzne v noci. Ak sa to bude opakovať, budem postupovať podľa tvojej rady. Ďakujem za typ.
VW Sharan 7N, 08/2014

GPS
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 30.12.2019 18:07

Re: Zablokované zadní el. posuvné dveře

Příspěvek od GPS »

Mám Sharan r.v.2016. moje zkušenost. Kolejnice, nebo lanovod, nebo motor pod nánosem nečistot. Mírně se přidře, nebo vznikne voda a zamrzne, to způsobí, že je překážka v pojezdu a dveře nedovře, nebo přimrzne pojezd. Pokud budete jen stříkat mazivo bude to ještě horší, zalepí se mechanismus a pojezd. Jediné co funguje, je rozebrat a vyčistit.

longerski
Řidič
Řidič
Příspěvky: 66
Registrován: 30.01.2018 08:15

Re: Zablokované zadní el. posuvné dveře

Příspěvek od longerski »

Ahoj.
Vcera se mi objevil problem u zadních posuvných dveri. Posuv funguje, ale dvere nedojizdi do krajnich poloh. Pri otevreni zustanou cca 10cm pred krajni polohou. Pri zavreni sice dojedou do konce ale nepritahnou se uplne. Az treba na ctvrtej pokus.
Zkousel jsem s nimi rucne jezdit tam a zpatky, ale nepomohlo. Kdyz se mi je dovede zavrit uplne, na maxidotu se dvere objevi jako zavrene, ale cudlik pod pod klimatronikem stale sviti jako by byly otevrene.
Nekdo nejaky napad?

honbed
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 15.12.2022 22:22

Re: Zablokované zadní el. posuvné dveře

Příspěvek od honbed »

Já už na to nemam. 2015 Sharan 2.0TDi v plný palbě. Z těch zas.. dveří mě trefí. Nic nepomáhá. Zahřátí, ručně, stříkání silikonovým olejem. Prodám to a VW už nikdy!

Odpovědět

Zpět na „SAIII Sharan 7N + Alhambra“