Parkovaci senzory

2010 - 20..

Moderátor: čapik

Odpovědět
motyl30
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 21.05.2010 08:07

Parkovaci senzory

Příspěvek od motyl30 »

Dobry den prosim o radu.
Na sharanu 2011 pri zarazeni zpatecky zacnou p
redni parkovaci cidla hlasit prekazku i kdyz pred autem je cisto.
Porad piska akusticky signal a na radiu to sviti cervene jako ze tam je prekazka.
Vag neukazuje chybu.
Nevite nekdo co s tim.diky

longerski
Řidič
Řidič
Příspěvky: 66
Registrován: 30.01.2018 08:15

Re: Parkovaci senzory

Příspěvek od longerski »

Senzory jsou ciste?

motyl30
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 21.05.2010 08:07

Re: Parkovaci senzory

Příspěvek od motyl30 »

Čiste jsou.auto umyte.

Uživatelský avatar
jenda.master
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 225
Registrován: 21.01.2010 21:33
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Parkovaci senzory

Příspěvek od jenda.master »

Něco podobného jsem měl na starý Alhambře, auto čistý, umytý a mokrý.
V předu to hlásilo překážku, ale vždy jen když to bylo mokrý a svítilo LED denní svícení, nikdy jsem nepřišel na to, proč to dělá, po výměně DRL to přestalo.

Každopádně, u nový Alhambry se mi občas taky stane, že přední senzory v provozu - když třeba popojíždim v koloně, začnou hlásit překážku, přičemž auto předemnou je dost daleko. Ale přijde mi, že to dělá spíš když je vedro, jak se třeba roztahujou plasty.

Nemohla ti třeba po umytí auta zůstat voda v té mezírce mezi čidlem a nárazníkem a zmrznout, popřípadě nějaký bahýnko, kamínky?
Ještě bych zkusil VAG, který čidlo to hlásí a prohodit je mezi sebou, i když vlastně to je vidět na rádiu.
Ford Galaxy 1,9TDi 2001 85Kw - prodáno
Seat Alhambra 2,0TDi 2009 103Kw - prodáno
Seat Alhambra 2,0TDi 2016 110Kw DSG

Reinn
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 29.10.2022 10:10

Re: Parkovaci senzory

Příspěvek od Reinn »

Zdravím, potreboval by som poradiť s parkovacím asistentom na Sharane 2011. Mám 360° senzory (s asistentom parkovania) a z neznámeho dôvodu mi prestalo OPS zobrazovať bočné senzory, vidím iba klasicky predné a zadné. Sporadicky pri zaradení spiatočky alebo samotnom parkovaní nabehnú zmení sa zobrazenie na obrazovke a začnú signalizovať aj boky, v čase kedy na obrazovke bočné polia nemám zobrazené tak nefunguje ani zvuková signalizácia z bočných čidiel avšak pri kontrole priložením ucha všetky senzory "klikajú". Rovnako ani VCDS nevykazuje žiadnu chybu.
Asistent parkovania (samoparkovania auta) funguje aj v čase kedy senzory nejdú čož je tiež zaujímavé keďže by ten systém mal byť na nich závislí.

Blbá náhoda je že som začal tento problém registrovať v momente kedy som urobil upgrade FW v RNS 510 (rádiu), venoval som tomu celý deň vo vcdsku + následné downgrady FW no bez zmeny. Má niekto nápad kde by mohol byť problém?
Nemám tušenie čo môže za zobrazenie OPS respektíve výpadok bočných sekcií snímania, zvažoval som chybu v FW RNSka no že by bola rovnaká chyba v troch verziách a že by zároveň zvuková signalizácia bočných senzorov bola kvôli zobrazeniu v RNS odstavená? Senzory by snáď mali byť kompletne funkčné aj keby som rádio demontoval nie?
VW Sharan 7N 2011 2.0tdi BMT 125kW DSG

Reinn
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 29.10.2022 10:10

Re: Parkovaci senzory

Příspěvek od Reinn »

Tak jedine rozumne vysvetlenie ktore ma napada je ze som si odpalil nieco v riadiacej jednotke parkovacieho assistentu kvoli starej baterke ktora sa pri starte dostavala do podpatia (studeny ranny start 9.0V - nasledne plne dobijanie na 14.8V). Zaujimave je ze start-stop bezproblemu fungoval a aktivoval sa uz po cca 500m aj so studenym motorom.

Robil som este jeden upgrade RNSka na najnovsiu verziu ktoru som mal k dispozicii a dorobil som si cuvaciu kameru (neoriginal komplet set 115€), kazdopadne funkcnost 360° snimania zostava stale "pokazena" po zaradeni R alebo zapnuti asistenta sa zobrazuje a snima iba ako standardna verzia predok-zadok a po 3-10m pohybe vozidla sa aktivuje a prehodi na 360°, nasledne zostane funkcne obcas cely den obcas do dalsieho cuvania...da sa povedat ze to viac funguje ako nefunguje tak to zatial neriesim.
VW Sharan 7N 2011 2.0tdi BMT 125kW DSG

Odpovědět

Zpět na „SAIII Sharan 7N + Alhambra“