Automatické sklopení zrcátek

2010 - 20..

Moderátor: čapik

TomCZ
Řidič
Řidič
Příspěvky: 69
Registrován: 27.05.2018 20:21

Automatické sklopení zrcátek

Příspěvek od TomCZ »

Ahoj, chtěl jsem se zeptat. Disponuje Sharan (2018) funkcí automatického sklopení zrcátek při zamknutí auta nebo se musí zrcátka sklápět ovladačem "ručně" ?
VW Sharan 2.0 TDI 110 kW DSG, 2019
DataPlug

jarry.p
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 04.01.2018 20:44

Re: Automatické sklopení zrcátek

Příspěvek od jarry.p »

Nemá. Automatické sklopení zrcátek tu není určitě. Teď přemýšlím, jestli tu vůbec je sklopení elektrické.

Odesláno z mého SM-G965F pomocí Tapatalk

tboruvka
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 26
Registrován: 15.03.2017 18:52

Re: Automatické sklopení zrcátek

Příspěvek od tboruvka »

Nevím ale podle mě by to mělo jít alespoň dokódovat. Já jsem si to přes OBDeleven také zapnul (model 2013) a funguje to po zamknutí podruhé přidržet ovladač a zrcátka se přiklopí...
VW Sharan 2.0 TDI 125 kW DSG 2012/model 2013

TomCZ
Řidič
Řidič
Příspěvky: 69
Registrován: 27.05.2018 20:21

Re: Automatické sklopení zrcátek

Příspěvek od TomCZ »

Ruční má 100%. Ptám se proto, že jsem četl návod a nic tam o tom není. Jen o elektrickém sklopení tím joystickem/kolečkem. Auto budu mít až v únoru a nějak mne vůbec nenapadlo se na tohle zeptat, když jsem auto u výrobce objednávali.
Je tototiž dost nelogické, protože když sklopím zrcátka zevnitř, tak může být celkem o hubu z auta, někde, kde je provoz, vystoupit.
VW Sharan 2.0 TDI 110 kW DSG, 2019
DataPlug

Uživatelský avatar
jenda.master
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 225
Registrován: 21.01.2010 21:33
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Automatické sklopení zrcátek

Příspěvek od jenda.master »

Nemá automatické sklopení zrcátek, ale dá se nakódovat sklopení zrcátek dlouhým podržením zamykacího tlačítka...

Po uzamčení auta - pokud jsou otevřena okna to na první dlouhé podržení zavře okna a na druhé dlouhé podržení zdrcátka.
Ford Galaxy 1,9TDi 2001 85Kw - prodáno
Seat Alhambra 2,0TDi 2009 103Kw - prodáno
Seat Alhambra 2,0TDi 2016 110Kw DSG

TomCZ
Řidič
Řidič
Příspěvky: 69
Registrován: 27.05.2018 20:21

Re: Automatické sklopení zrcátek

Příspěvek od TomCZ »

Dnes jsem se byl zeptat na prodejně a něco je v nastavení Komfort -> Sklop. zrcátka, ale zrcátka se nesklopila. Možná se to týká pravého při couvání. Prý se ještě zeptají importera.
Pokud se to nastaví na to druhé dlouhé "zamknutí", funguje to i u Kessy na klice ?
VW Sharan 2.0 TDI 110 kW DSG, 2019
DataPlug

tboruvka
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 26
Registrován: 15.03.2017 18:52

Re: Automatické sklopení zrcátek

Příspěvek od tboruvka »

Mě to u Kessy na klice nefunguje...Pouze klíčem druhé dlouhé podržení.
VW Sharan 2.0 TDI 125 kW DSG 2012/model 2013

TomCZ
Řidič
Řidič
Příspěvky: 69
Registrován: 27.05.2018 20:21

Re: Automatické sklopení zrcátek

Příspěvek od TomCZ »

OK, to je škoda. A to je teda doprogramované dodatečně u VW nebo mimo ?
VW Sharan 2.0 TDI 110 kW DSG, 2019
DataPlug

JirkaVys
Profík
Profík
Příspěvky: 1110
Registrován: 11.09.2016 14:37

Re: Automatické sklopení zrcátek

Příspěvek od JirkaVys »

Sklopení zrcátka v komfort menu je sklopení pravého k obrubníku v poloze R, při zpátecce. Novější jednotky umí při podřízení tlačítka DO pro zamknuti na cca 3s sklopení zrcátek, jinak jen přes otočný knoflík.

TomCZ
Řidič
Řidič
Příspěvky: 69
Registrován: 27.05.2018 20:21

Re: Automatické sklopení zrcátek

Příspěvek od TomCZ »

Jo, tak to jsem si myslel, že to je to pravé při parkování.

Co, prosím, myslíš novými jednotkami ? My to zkoušeli dnes u vystaveného auta na prodejně a nic. Moje nové auto by mělo být hotové 2/2019.
VW Sharan 2.0 TDI 110 kW DSG, 2019
DataPlug

JirkaVys
Profík
Profík
Příspěvky: 1110
Registrován: 11.09.2016 14:37

Re: Automatické sklopení zrcátek

Příspěvek od JirkaVys »

Tak rok 2019 by měl již umět automatické sklopení zrcátek po zamknutí a vyklopení po odemknuti, ale to mluvím ze zkušeností z Passatu a Golfu, ale zase že by to u Sharanu nebylo se mi nezdá. Ač je to pěkná kravina, protože když jdeš do auta třeba 3x protože něco zapomeneš, tak to je 3x vyklopení a sklopení. Což i to jde upravit na sklopení při držení tlačítka DO nebo vyklopení až po zapnutí zapalování. Jinak pokud jsou otevřená okna, tak při držení tlačítka vyjedou okna i se sklopí zrcátka, není potřeba nic mačkat a držet 2x.Což zase v případě bezklicoveho otevirani je poněkud nuda, nicméně já sklapím jen když je to opravdu potřeba, takže mi to nevadí.
Ale pokud to nyní nefunguje tak dokodovat to těžko půjde, jsou zrcátka vůbec elektricky sklopná? Nejjednoduššeji se to pozná podle otočného tlačítka právě pro nastavení zrcátek, pokud má polohu sklopení.

TomCZ
Řidič
Řidič
Příspěvky: 69
Registrován: 27.05.2018 20:21

Re: Automatické sklopení zrcátek

Příspěvek od TomCZ »

jj, v Passatu jsem to měl a po zamčení DO i Kessy se zrcátka sklopila, ale Sharan je přeci jen starší platforma.
tboruvka výše píše, že si to přes ODB doprogramoval u 2013.

Já jsem to dnes říkal i prodejci, že u nás v ulici prostě zrcátka sklopit musím, ale nemůžu to udělat před vystoupením, protože bych prostě bez zrcátka neměl šanci vystoupit a mohl otevřit dveře právě projíždějícímu auto do cesty a tady v jednosměrce se mi prostě nevyhne.

Sklopná 100% jsou, o té poloze mluví i návod a i na tom autě na prodejně ta poloha byla.

Bude to Sharan HL se vším, co tam jde přidat snad jen kromě koule, panoramy a alarmu.
VW Sharan 2.0 TDI 110 kW DSG, 2019
DataPlug

JirkaVys
Profík
Profík
Příspěvky: 1110
Registrován: 11.09.2016 14:37

Re: Automatické sklopení zrcátek

Příspěvek od JirkaVys »

No jasně, dokodovat to jde. Nicméně tak jak jsem psal, ne hloupé automatické sklopení po zamčení a po odemčení vyklopení... Ale přidržením tlačítka zamknutí na DO na cca 3s se zrcátka sklopí a po zapnutí zapalování nebo po otevření dveří se vyklopí.
Pokud tlačítko nepridrzis, zůstanou zrcátka výklopná.
Nicméně musí to podporovat jednotky, koduje se to v adaptacích dveřní jednotky řidiče. Ale předpokládám že rok 2018/2019 to umět bude, když to uměly vozy už kdo ví kdy.

TomCZ
Řidič
Řidič
Příspěvky: 69
Registrován: 27.05.2018 20:21

Re: Automatické sklopení zrcátek

Příspěvek od TomCZ »

OK, děkuji. Mě by sice nejvíc vyhovovalo to, jak píšeš "hloupé" sklopení a odklopení, ale pokud tohle nejde, tak aspoň to přes DO. Pokud to nebudou chtít udělat přímo u prodejce, kam se obrátit ?
VW Sharan 2.0 TDI 110 kW DSG, 2019
DataPlug

JirkaVys
Profík
Profík
Příspěvky: 1110
Registrován: 11.09.2016 14:37

Re: Automatické sklopení zrcátek

Příspěvek od JirkaVys »

V prodejně to určitě neudělají tam neumí v podstatě nic.
Takže najít někoho kdo ví jak na to, má VCDS, pak není problém změnit hodnoty v adaptacích, pokud to jednotky umí.

Odpovědět

Zpět na „SAIII Sharan 7N + Alhambra“