...Pri prvom pribrzdeni po rozjazde,klepnutie v ,,prednych"brzdach!!!

Moderátor: čapik

Odpovědět
radusko00
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 04.08.2018 09:11

...Pri prvom pribrzdeni po rozjazde,klepnutie v ,,prednych"brzdach!!!

Příspěvek od radusko00 »

Zdravim vas vsetkych, som to novy a chcel by som od vas poradit! Ked sadnem (...a nie len ráno) do auta, zacnem cuvat na parkovisku, potom zabrzdim, zaradim 1.ku,popojdem kusok ku ceste a stlacim brzdovy pedal, tak sa mi ozve kdesi z prednej napravi,, rana"!... jednoducho, ako keby som s kladivom šlahol po kovadline. Potom sa to uz neopakuje, po celu dobu jazdy. Az poobede ked zasa dajme tomu chcem vycuvat z parkoviska, zabrzdim, a zasa šupa jak sviňa. Auto je Alhambra 2015,140ps(...mozno sa s tym uz niekto stretol pri Sharane?)Mne sa to zda, ze to robia tie vymedzovacie pliesky co su za platnickami v brzdách, alebo že by boli prasce v strmenoch dáke volné? zvlastne ze v zime to nerobi! Ked su horúčavi a dobrždam pri 1.vej križovatke, tak vždy rana jak z dela, až sa chodci pootočia. Auto už má 3.rok,neviete či sa aj na podvozok vztahuje predlžena zaruka. Za radu by som bol velmi vdačný,!!!

Uživatelský avatar
jenda.master
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 225
Registrován: 21.01.2010 21:33
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: ...Pri prvom pribrzdeni po rozjazde,klepnutie v ,,prednych"brzdach!!!

Příspěvek od jenda.master »

přesně tyhle stejný zvuky se mi ozývaj taky.
za pár tisíc jdu na servis, auto je ještě v záruce, tak jsem zvědavej co s tim vymyslej.
Ford Galaxy 1,9TDi 2001 85Kw - prodáno
Seat Alhambra 2,0TDi 2009 103Kw - prodáno
Seat Alhambra 2,0TDi 2016 110Kw DSG

Hop-Skok
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 30
Registrován: 14.02.2011 23:22

Re: ...Pri prvom pribrzdeni po rozjazde,klepnutie v ,,prednych"brzdach!!!

Příspěvek od Hop-Skok »

Něco podobného mi dělalo na Octavii 1 a byl to vychozený svislý čep nápravy - po výměně to přestalo....
VW Sharan 2014 BMT 130kW

Uživatelský avatar
jenda.master
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 225
Registrován: 21.01.2010 21:33
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: ...Pri prvom pribrzdeni po rozjazde,klepnutie v ,,prednych"brzdach!!!

Příspěvek od jenda.master »

tak čepy bych snad měl mít ještě v pořádku.
Podle servisu VW to není žádná závada na podvozku a pokud to dělaj brzdy, nevztahuje se mi na tu už záruka.

Já si myslim, že se prostě "pohnou" přední destičky, najel jsem s tim už přes 30 tisíc a nějak se to nemění. uvidim po výměně destiček.
Ford Galaxy 1,9TDi 2001 85Kw - prodáno
Seat Alhambra 2,0TDi 2009 103Kw - prodáno
Seat Alhambra 2,0TDi 2016 110Kw DSG

volant
Řidič
Řidič
Příspěvky: 87
Registrován: 12.10.2014 10:02
Bydliště: Stetten AG-CH

Re: ...Pri prvom pribrzdeni po rozjazde,klepnutie v ,,prednych"brzdach!!!

Příspěvek od volant »

Taky mi to cvakalo,po výměně kotoučů a destiček už jsem cvaknutí nezaznamenal.Jo a dal jsem brzdy ATE a oproti originálu to jsou docela jedovky. 8O
Alhambra III 2,0 TDI style,130KW

dypp
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 04.12.2013 19:10

Re: ...Pri prvom pribrzdeni po rozjazde,klepnutie v ,,prednych"brzdach!!!

Příspěvek od dypp »

Zdravím,

narazil jsem tu přesně na problém, který trápí i mě. Vždy po zařazení zpátečky a následném rozjezdu když pak sešlápnu brzdu se ozve taková gumovo-kovová rána někde od přední nápravy. Vždycky ale jenom jednou po té zpátečce. Pak už dobrý až zase do dalšího couvání. Měl jsem podezření na nějaký čep, možná na rameni? Že se jako by kola vrátí po tom couvání do původní polohy, tak v tom přeskočí, ale že by ty brzdy?? To se mi nějak nezdá. Už je to nějaká doba od poslední odpovědi. Přišel jste někdo na něco, čím by to mohlo být? Mám Sharana 2014, automat.

moc díky

kosei
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 21
Registrován: 22.01.2008 21:37
Bydliště: bratislava

Re: ...Pri prvom pribrzdeni po rozjazde,klepnutie v ,,prednych"brzdach!!!

Příspěvek od kosei »

pohnu sa platnicky v brzdiči- neurobite stym nič .

Uživatelský avatar
hrubtomas
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 16.10.2014 12:55

Re: ...Pri prvom pribrzdeni po rozjazde,klepnutie v ,,prednych"brzdach!!!

Příspěvek od hrubtomas »

ahoj...jjj je to na brzdách jak píšou výš, pátral jsem po tom se svým mechanikem a zřejmě jsme to našli, měli jsme auto na zvedáku bez kola a jde s tím hnout i rukou, je tam slyšet i to kovové lupnutí, ne tak velké, ale když s tím hne celý auto tak je to větší rána...dělalo mi to s origo brzdama před smrtí, teď po kompletní výměně (desky+kotouče) ZIMMERMANN a po cca 10tis zase...

Reinn
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 29.10.2022 10:10

Re: ...Pri prvom pribrzdeni po rozjazde,klepnutie v ,,prednych"brzdach!!!

Příspěvek od Reinn »

Kupil som Sharana s brzdami po vymene a hladal som tento zvuk, ako pisete robia to platnicky, vsetko som dokladne vycistil, napruzil som tie vymedzovacie pliesky na platnickach - vo vysledku to bolo tesne ale chodilo lahko a bolo po probleme....bohuzial len na cca 500km a uz to zase zacina, zatial len jemne a obcasne no cakam ze o chvilu sa to zase vrati v plnej sile...
Cim by sa to mohlo dat vyriesit je lepidlo na platnickach, Ate platnicky na niektorych modeloch zvyknu mat na sebe akoby obojstrannnu pasku ktora brani smykaniu platnicky, tak by to mohlo byt riesenie no zatial som sa nemal k tomu to riesit lebo mam zatial kopu inych problemov co musim doriesit
VW Sharan 7N 2011 2.0tdi BMT 125kW DSG

Odpovědět

Zpět na „Podvozek + kola“