Zadní náprava u Alhambry III

Moderátor: čapik

Odpovědět
Majkl111
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: 17.11.2015 13:27

Zadní náprava u Alhambry III

Příspěvek od Majkl111 »

Ciao všichni,
tak jsem se vrátil z dovolené... jelo nás 7 v Alhambře, já + 6 ženských :D , takže jsem musel vzít na batožiny malý přívěs. Sice je malý, ale dost dobře viditelný a tak jsem nechtěl policajty v okolních zemích moc škádlit a jel předpisově (na tempomatu 100, což bylo ve skutečnosti = podle měření radarů na dálnicích cca 92-94 km/h). Výsledkem byla sice delší cesta, ale spotřeba tam (do Chorvatska) 5,9 a zpět (přece jen jen to do kopce, když to je od moře :-) ) 6,1. Takže pohoda. Menší pohoda (a to je téma tohoto příspěvku) byla po cestě zpět, kdy jsem měl pocit, že se rozhučely ložiska. Po příjezdu domů jsem zjistil, že to byly sjeté ZADNÍ pneu vnitřkem a to tak, že z nich už skoro leze plátno (a to byly při odjezdu zánovní Conti SportContact). Suma sumárum i když těch 6 ženských bylo spíš holek (váží každá cca do 50 kg) a v kufru jsem už nic moc neměl (bylo to spíš v přívěsu), tak se na té zadní nápravě ASI NĚCO posunulo tak, že se kola vyvrátily jako u starých BMW do negativu a vnitřkem totálně sjely. Když jsem auto vyložil a jel (s prázdným) nakupovat, tak se to trochu zlepšilo, ale pneu hučí tak, že musím mít rádio hooooodně nahlas...
Nemáte s tím někdo nějakou zkušenost? Na té víceprvkové nápravě toho je nak nas......, navíc moje Alhambra už má natočeno (min.) 225 tis a určitě má vše původní...takže má i nárok mít cokoliv špatného, ale že by se tam něco posunulo tak, že během 1600 km to smete gumy skoro k nepoužitelnosti....?
Díky za případné rady/tipy...

DeKemadec
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 48
Registrován: 07.08.2015 17:14

Zadní náprava u Alhambry III

Příspěvek od DeKemadec »

Jen tak okrajove, na kolik jsi foukal, 2,8 a 3,0? A vzduch nebo dusik?

Majkl111
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: 17.11.2015 13:27

Re: Zadní náprava u Alhambry III

Příspěvek od Majkl111 »

DeKemadec píše:Jen tak okrajove, na kolik jsi foukal, 2,8 a 3,0? A vzduch nebo dusik?
Jen jsme vyjeli a začala svítit kontrolka tlaku v pneu, tak jsem dofoukal zadní kola na 3,0 (po zbytek roku jezdím v autě sám, tak to mám na 2,6). Dusík jsem nedával do žádného z aut už cca 15 let - kdysi jsem ho měl na Sprinteru, když jsem na něj obul nové Michelin a nepřišlo mi to v ničem lepší: pneu se hřály stejně jako se vzduchem, vydržely taky stejně jako naplněné vzduchem (cca 85 tis.).

DeKemadec
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 48
Registrován: 07.08.2015 17:14

Re: Zadní náprava u Alhambry III

Příspěvek od DeKemadec »

Mne ceka 2000km s 530kg nakladu vevnitr bez vleku. Jen doufam ze mne nepotka to same. Kazddopadne mam v planu dat 2,8 a 3 u prazdneho auta. Po nalozeni to jeste asi dost stoupne a pak to budu vic sledovat. Co taky s tim vic. Drzim palce abys prisel na pricinu...

romanmon
Řidič
Řidič
Příspěvky: 103
Registrován: 11.06.2009 11:36
Bydliště: Praha

Re: Zadní náprava u Alhambry III

Příspěvek od romanmon »

Ahoj , jak si dopadl s tou zadní nápravou ? Teď budu řešit něco podobného a chtěl bych silenbloky zadní nápravy vyměnit. Nejdou mi u některých dohledat čisla dílů-silenbloků, chtěl bych z repasovat celou nápravu. Díky za info

etka.jpg
Skoda Superb Combi r.v 2010 2.0 CR
Passat 1.9 tdi 77kw r.v. 2007 variant
Sharan 1.9 tdi 85kw r.v.2001
Golf IV 1.9 tdi 66kw r.v.1999 automat

eda1
Řidič
Řidič
Příspěvky: 92
Registrován: 08.02.2011 18:36
Bydliště: od Kolína

Re: Zadní náprava u Alhambry III

Příspěvek od eda1 »

Ahoj, zrepasoval jsi nápravu? Také jsem si všiml, že mám zadní kola do áčka.
Dík Eda

Majkl111
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: 17.11.2015 13:27

Re: Zadní náprava u Alhambry III

Příspěvek od Majkl111 »

Jo, vyměnil jsem úplně všechno, co šlo, od silentbloků přes tlumiče až po (na zakázku udělané) podložky na excentr seřizování odklonu, aby šel nastavit větší...chovalo se to úplně stejně. Jak si do auta sedlo 7 lidí, tak to mělo negativ jako prase. Auto jsem pak prodal a nový majitel mi tady chodil brečet, že se mu sjíždí zadní pneu, takže si troufnu říct, že vím, kde udělali soudruzi z Wolfsburgu chybu. A to po té výměně byla samozřejmě udělaná geometrie přímo v Seatu...

eda1
Řidič
Řidič
Příspěvky: 92
Registrován: 08.02.2011 18:36
Bydliště: od Kolína

Re: Zadní náprava u Alhambry III

Příspěvek od eda1 »

Ahoj, dík za info. Jezdíme v autě pouze 4, z toho dvě děti. Nebyly unavené pružiny? Ty jsi nezmiňoval. Měnil jsi pouze silentbloky, nebo celá remena?
Dík Eda

Majkl111
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: 17.11.2015 13:27

Re: Zadní náprava u Alhambry III

Příspěvek od Majkl111 »

Když šel koupit samotný silentblok, tak jsem ho vyměnil, když nešel, kupoval jsem (a měnil) komplet. Pružiny nebyly nejnovější (auto jsem kupoval s 215 tis. km), ale snad by měla být náprava vyrobená tak, aby se i při nejvyšším povoleném zatížení nerozbíhala.

Odpovědět

Zpět na „Podvozek + kola“