INTERIÉR - výměna odrazového sklíčka v čalounění předních dveří za světlo

Moderátor: čapik

Odpovědět
kumu
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 22.08.2009 12:08
Bydliště: Velké Heraltice

INTERIÉR - výměna odrazového sklíčka v čalounění předních dveří za světlo

Příspěvek od kumu »

zdravím,
má někdo zkušenosti s výměnou odrazového sklíčka v čalounění předních dveří za světlo? Na netu jsem našel světlo a po otevření předních dveří se rozsvítí a na zem svítí logo VW. Odkud musím přivést elektriku atd.?
díky za info
Majak

caravellista
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 20
Registrován: 21.02.2009 11:12
Bydliště: Otnice
Kontaktovat uživatele:

Re: INTERIÉR - výměna odrazového sklíčka v čalounění předních dveří za světlo

Příspěvek od caravellista »

Zdarec, sháním ty stejné informace. Najde se nějaký schopný vw maniak, který poradí díky.

caravellista
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 20
Registrován: 21.02.2009 11:12
Bydliště: Otnice
Kontaktovat uživatele:

Re: INTERIÉR - výměna odrazového sklíčka v čalounění předních dveří za světlo

Příspěvek od caravellista »

Jediný co se mi podařilo najít je tohle http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=131&t=311446" onclick="window.open(this.href);return false; , ale jestli to jde použít u každé jednotky to nevím.

caravellista
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 20
Registrován: 21.02.2009 11:12
Bydliště: Otnice
Kontaktovat uživatele:

Re: INTERIÉR - výměna odrazového sklíčka v čalounění předních dveří za světlo

Příspěvek od caravellista »

Takže s velkou pomocí Erga je tu funkční návod na dodělání varovných světýlek do dveří u sharana 2011. Sundat tapec (videonávod má své téma).Do řídící jednotky dveří je připojen modrý 32-pinový konektor, který odpojíme.Konektor rozděláme a na pozici 16 (která je doteď neosazená a bude nám tvořit + pól) přidáme pin s dostatečně dlouhým drátem,aby nám vyšel až ke světýlku.Pozice číslo 5 je už z výroby osazená pinem s hnědým drátem ke které přidáme další drát a natáhnem zase do míst kde je světýlko, který nám bude tvořit (-) pro naše světýlko.Potom už vše zase smontujeme a stačí jen nakódovat.Já jsem to kódoval s pomocí vag-com 15.7.V řídící jednotce dveří řidiče dáme kódování, potom dlouhé kódování a na třetím řádku se postupně proklikáme k nabídce kde stačí zaškrtnout políčko s warning light(měl jsem anglickou verzi) a dát uložit kódování.Hned po nakódování se světýlko rožne.Postup opakujeme i u jednotky spolujezdcových dveří.Vzadu pro lampičky není na ŘJ příprava, pokud by jste je tam chtěly taky dát, tak by se musely připojit přes dveřní spínač,ale to jsem nezkoušel.Ještě jednou velké dík ERGOVI :good:
IMG_20160211_113741.jpg

Uživatelský avatar
Bobik_a
Řidič
Řidič
Příspěvky: 55
Registrován: 30.01.2011 21:19

Re: INTERIÉR - výměna odrazového sklíčka v čalounění předních dveří za světlo

Příspěvek od Bobik_a »

Už to někdo má?
Údajně by to mělo fungovat i s pozicí 15 (místo 5)???
Máte někdo zkušenost?
Dík
VW je už minulost...

Odpovědět

Zpět na „Interiér“