Exteriér: Koroze kolem osvětlení SPZ na pátých dveřích

Moderátor: čapik

Odpovědět
high
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 42
Registrován: 16.11.2009 22:43

Exteriér: Koroze kolem osvětlení SPZ na pátých dveřích

Příspěvek od high »

Zdravím,
setkali jste se někdo s korozí u pátých dveří kolem osvětlení SPZ u Sharana 7N, mám možnost výhodné koupě takovéhoto kusu(r.v. 2011), ale ta koroze se mi vůbec nelíbí,co jsem koukal ale v bazarech tak to není jen u tohoto kusu ale cca každej třetí Sharan tam něco má :twisted:
Zkoušeli jste to řešit někdo jako reklamaci v autorizáku?,plnou servisku mnou vyhlídnutej vůz má,jde mi jen o to,zda to má cenu reklamovat,jaká je úspěšnost.
Vím,že je to dost známej problém u VW vozů.
díky
Golf Variant VII 1.4 TSI 103kw
Touareg 3.0 TDI 193kW, 2016

Rollgram
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 12.11.2015 01:39

Re: Exteriér: Koroze kolem osvětlení SPZ na pátých dveřích

Příspěvek od Rollgram »

Povídej mi otom Golf V variant 2009 :D reklamaci jsem nezkoušel oleje si dělam sám...na jaře bude muset do lakovny a koupim ty nacvakavaci světla...jinak pokud je rez skrz a ne jen puchejře tak by to meli vzit pokud ne tak víc řvát :)

Uživatelský avatar
eauto1.cz
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1474
Registrován: 29.09.2014 11:41
Bydliště: Opavsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Exteriér: Koroze kolem osvětlení SPZ na pátých dveřích

Příspěvek od eauto1.cz »

Garance na prorezivění karosérie uplatňuje prorezivění, né puchýře.
Musel bys uplatnit záruku na kvalitu laku a vadu laku neboli na celkovou vadu výrobku jako takového.
Řvát nepomůže, ač vedoucí technik by někdy rád vyhověl, zamítne mu to třeba importér v Praze na telefonu a tomu výrobce v německu...
Někdo už jel přímo na centrálu a když ho vyhodili, psal do Německa na vedení že to dá k soudu, a nevím jak to dopadlo ale v CZ jsou soudy tak na 10let a oni se pak odvolají a zase čekáš
Nesmí tam být patrná stopa po mechanickém poškození, třeba kámen to sekne i přes ochranu plechu až na samotný kov- i metalízu a ta je nejtvrdší.
Pak to musíš chránit originál lakem, dodává se jako ND. Nelze to nechat pár zim a pak se divit. Zkrátka musíš to mít bez mechanického poškození.
K tomu musí být vedeny prohlídky a záznamy, historie.
Kov rezne zevnitř, (obsah recyklátu je už v hutích) oni to umí zrentgenovat a pak uznat vnitřní korozi, ale to se dělá u drahých aut a na karosérii, kterou nelze vyměnit tak snadno.
Voskovat před zimou i během zimy lak. Mýt auto zejména když je od soli.
Kovy korodují. Je jen otázkou kdy. Kataforéza, pozink, nic není věčné...
Mi koroduje například nový vlek hned po první zimě a to je také pozink... Auto má akorát navíc lakování. Když lak poškodíš...
Pokud to jsou dveře, tak bych byl klidný, dveře drží čtyři šrouby, pak je přehodíš.
Ale netvrdím nereklamovat, jen že to je komplikované.
Auto1 - Import a prodej aut http://www.eauto1.cz"

berserk
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 46
Registrován: 25.02.2016 18:26

Re: Exteriér: Koroze kolem osvětlení SPZ na pátých dveřích

Příspěvek od berserk »

Jen pro info něco na toto téma. Našel jsem dost případů
Na tomto místě viz foto na zahraničním fóru. Je to bohužel prorezle již po 7 měsíci na novém autě.

A těch míst je dalko víc. Tak doufejme ze nas to nepotká.
Přílohy
SmartSelectImage_2016-10-18-23-39-20.png

Uživatelský avatar
Gumoku
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 236
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Exteriér: Koroze kolem osvětlení SPZ na pátých dveřích

Příspěvek od Gumoku »

Koupil jsem nyni ojetinu Sharana 7N a puchyr byl vedle praveho osvetleni SPZ a na levem prahu pred zadnim kolem,kde konci soupacky a prechazeji v blatnik. Nemec slevnil, tak to nechavam v lakovne spravit
VW forever ;-)

Uživatelský avatar
amogh
Závodník
Závodník
Příspěvky: 615
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Re: Exteriér: Koroze kolem osvětlení SPZ na pátých dveřích

Příspěvek od amogh »

já mam jednoho z prvních 7N, přelom 2010/2011 a bez problému, co se týče koroze naprosto zdravej

nájezd 230tis
Sharan Highline 2,0TDI 125 kW
SAAB 9-3 Sport Combi Aero Anniversary 2,8V6T
SAAB 9-3 2,0T Aero Convertible

Odpovědět

Zpět na „Exteriér“