TOPENÍ, BUFÍK: Webasto předělání příhřevu na nezávislé

Moderátor: čapik

Odpovědět
twex123
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 29.04.2019 13:28

Re: TOPENÍ, BUFÍK: Webasto předělání příhřevu na nezávislé

Příspěvek od twex123 »

Myslím něco takového:

https://www.aliexpress.com/item/3286960 ... 8SEALw_wcB" onclick="window.open(this.href);return false;

viděl jsem pár řešení, ale vždycky nějaká dodávka s pevnou vestavbou (kuchyň, skříňky) což nechci do rodiného auta dělat

nettopejr
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 15.08.2019 00:31

Re: TOPENÍ, BUFÍK: Webasto předělání příhřevu na nezávislé

Příspěvek od nettopejr »

Aha...., tak to bych si se zájmem rozdělal a podíval se z čeho je složená věc v které hoří nafta a která by měla být v autě.
Upřímně, za mě, bych se bál. Ale třeba jsem profesně zaujatý :-)

Opakuji, nádrž tam nedávej ať už se rozhodneš pro tuto "věc", nebo (samozřejmě o dost dražší) "správné" řesení

twex123
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 29.04.2019 13:28

Re: TOPENÍ, BUFÍK: Webasto předělání příhřevu na nezávislé

Příspěvek od twex123 »

Asi to dopadne koupí teplejšího spacáku než skončit jako připečený špekáček :D

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14715
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: TOPENÍ, BUFÍK: Webasto předělání příhřevu na nezávislé

Příspěvek od tornado1 »

twex123 píše:Nenašel by se někdo v okolí Kroměříže nebo Nového Města na Moravě kdo by uměl předělat příhřev na nezávislé topení s dálkou a časovačem Alhambra 7N CFFBAM6, AC; 2.0TDi 103kW 4Drive rok 2013 ? Teď na zimu bych chtěl nasedat do vyhřátého a přes léto bych chtěl v autě občas přitopit když v něm spím.
udělám v Humpolci
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

pasikb5
Profík
Profík
Příspěvky: 1196
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: praha
Kontaktovat uživatele:

Re: TOPENÍ, BUFÍK: Webasto předělání příhřevu na nezávislé

Příspěvek od pasikb5 »

AHOJ MÁM DOTAZ DÁ SE PŘES VAG NASTAVIT ABY WEBASTO SEPLO I KDYŽ JE TEPLEJI ? ORIGO JE TO NASTAVENÝ TUŠÍM POD 6 STUPNU CHTĚL BYCH TO ZVEDNOUT TŘEBA NA 10 ABY SPINALO UŽ KDYŽ BUDE POD 10 . DÁ SE TO ? JE TO MOŽNÉ ? DÍKY ZA INFO
koupím staré hračky a plastové tatrovky na písek..

Uživatelský avatar
anydraj
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 242
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: TOPENÍ, BUFÍK: Webasto předělání příhřevu na nezávislé

Příspěvek od anydraj »

Mrkni na prizpusobeni
--------------------------
Přílohy
Prizpusobeni.jpg

pasikb5
Profík
Profík
Příspěvky: 1196
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: praha
Kontaktovat uživatele:

Re: TOPENÍ, BUFÍK: Webasto předělání příhřevu na nezávislé

Příspěvek od pasikb5 »

a ty viš jak upravit ? aby seplo třeba už od 10 a min stupnu ?
koupím staré hračky a plastové tatrovky na písek..

Uživatelský avatar
jenda.master
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 225
Registrován: 21.01.2010 21:33
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: TOPENÍ, BUFÍK: Webasto předělání příhřevu na nezávislé

Příspěvek od jenda.master »

Zítra budu s autem na dílně, tak to zkusim napíchnout a podívám se, co je tam za hodnoty a jestli se vůbec dají přepsat.
Teoreticky kdyby v "Ambient Temperature" bylo něco kolem 5/6°C a dalo se to přepsat, tak by se mělo dát nastavit spouštění třeba pod 10°C.

Na druhou stranu, řekl bych, že těch 5°C je ideálních, i bez bufika to nad 5°C topí dost rychle a pokud potřebuju i nad 5°C rychle teplo, pouštim topení ručně
Ford Galaxy 1,9TDi 2001 85Kw - prodáno
Seat Alhambra 2,0TDi 2009 103Kw - prodáno
Seat Alhambra 2,0TDi 2016 110Kw DSG

peree
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 06.12.2016 15:55

Re: TOPENÍ, BUFÍK: Webasto předělání příhřevu na nezávislé

Příspěvek od peree »

pasikb5 píše:AHOJ MÁM DOTAZ DÁ SE PŘES VAG NASTAVIT ABY WEBASTO SEPLO I KDYŽ JE TEPLEJI ? ORIGO JE TO NASTAVENÝ TUŠÍM POD 6 STUPNU CHTĚL BYCH TO ZVEDNOUT TŘEBA NA 10 ABY SPINALO UŽ KDYŽ BUDE POD 10 . DÁ SE TO ? JE TO MOŽNÉ ? DÍKY ZA INFO
Skús vymeniť termostaty motor + prevodovka Ja som teraz menil a výsledok bol hneď poznať

dakub
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 06.06.2020 22:35

Re: TOPENÍ, BUFÍK: Webasto předělání příhřevu na nezávislé

Příspěvek od dakub »

Ahoj,

mám v Sharanu originální topení Webasto a potřeboval bych k tomu přidal další dálkový ovladač. Dá se k tomu napárovat jakýkoliv T91 ovladač a nebo je tam něco speciálního? Předpokládám, že je tam jednotka Telestart T91R. Kde tu origo jednotku najdu, abych to mohl ověřit?
A když už jsem nad tím přemýšlel, napadlo mě, jestli by se ta jednotka nedala vyměnit za verzi Telestart T100. Nemáte náhodou tušení, jestli to jde?

Díky

sancv
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 18.02.2019 19:26

Re: TOPENÍ, BUFÍK: Webasto předělání příhřevu na nezávislé

Příspěvek od sancv »

anydraj píše:
11.01.2020 08:21
Mrkni na prizpusobeni
--------------------------
Zkoušel jsem, ale nefunguje. Příhrev stále spíná dle továrního nastavení. Nezkoušel jste to někdo? Díky

sancv
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 18.02.2019 19:26

Re: TOPENÍ, BUFÍK: Webasto předělání příhřevu na nezávislé

Příspěvek od sancv »

Poprosím zda někdo zkoušel přizpůsobení "viz anydraj" sepnutí příhřevu na vyšší teplotu, zkoušel jsem a stále to je dle továrního nastavení. Děkuji

Ollin
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 48
Registrován: 16.08.2016 14:43

Re: TOPENÍ, BUFÍK: Webasto předělání příhřevu na nezávislé

Příspěvek od Ollin »

Ahoj nevím proč ale rozpároval se mi ovladač od webasta. Nevíte nekdo kde je pojistka R149 je to pojistka od přijímače dálkového ovládání webasta. Pro spárovaní se musí vytáhnout a potom dát zpět a do 5 sec podržet na min 1 sec tlačítko OFF. Ale nevím kde je ta pojistka.
Díky za radu.
VW Sharan 7N Highline 2011 2.0 TDI CR 140 K/103 KW

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14715
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: TOPENÍ, BUFÍK: Webasto předělání příhřevu na nezávislé

Příspěvek od tornado1 »

pojistka 23
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

Ollin
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 48
Registrován: 16.08.2016 14:43

Re: TOPENÍ, BUFÍK: Webasto předělání příhřevu na nezávislé

Příspěvek od Ollin »

@tornado1 díky je to správná pojistka. Nic méně podle toho postupu co jsem psal se mi ovladač nepodařilo spárovat. Tedy nevím zda je spárovaný nebo ne, ale zapnou topení přez něj nejde. Při stisku ON na ovladači se rozsvítí cca 2 sec oranžová a potom cca 2 sec zelená, tak jak to dělalo cca před 14 dny kdy vše ještě fungovalo, ale topení se nezapne. Přes tlačítko na panelu pro klimatroniku jde topení normálně zapnout a funguje ok. Ještě jsem si všimnul, že když přes DO zmáčknu ON, tak u pojistkové skříňky začne slabě lupat zvuk jako relé s frekvencí cca 1Hz.
Nevíte někdo co s tím? Cool mám zkontrolovat? Diagnostiku mám ale tam jsem se nic nedozvěděl. 🙁
VW Sharan 7N Highline 2011 2.0 TDI CR 140 K/103 KW

Odpovědět

Zpět na „Elektro + hudba + navi“